Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:29:25
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> не виждам както толкова се е променило във Варна
> че да оправдае цени 5 пъти по-високи отколкото
> преди 10-12 години. да е станала средната заплата
> 2000 -3000 лева?


Хапльо, да знаеш къде са им родните места на варналии.А колко пари се изляха по брега за земя наоколо.Иначе си голям разбирач ама хал хабер си нямаш от видове доходи в БГ.Стига си опърдявал темите с твойте глупости.Това беше форум за мнения за имоти,а не за самотници с абсурдно налудничави тези. :g:
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:40:09
Варна си е Варна ......не мога да се съглася че някои ще плюе по един от наи хубавите градове в БГ .Работата ми е такава че почти ежедневно съм във Варна
нищо лошо не мога да кажа за града като цяло ....ако че се водя добричлия
и какво значи мнението на Куку че във Варна не вземали по 2-3 хил заплати
Куку , като стане готова данъчната ми декларация ми напомни да ти я пусна winking smiley
Наи доброто място за инвестиции и развитие е Варна - посока на север....които твърди друго значи нищичко не разбира .......
Набиите си го в главите - каквато и криза да има северното черноморие си е атракция и тепърва ще бъде - останалото е лакардии smoking smiley
ss7
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:40:21
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> не виждам както толкова се е променило във Варна
> че да оправдае цени 5 пъти по-високи отколкото
> преди 10-12 години. да е станала средната заплата
> 2000 -3000 лева?


Ами един приятел дава заплати от по 600-700 лв на пикли със средно образование за съвсем елементарна работа и се оплаква, че не може да намери достатъчно хора да работят, на пристанището има хора със средно образование взимащи над 2000 лв, ами по корабостроителниците - заварчик (средно образование) 1000-1400 лв. Вярно е че камериерките не взимат много, но има и среден и висш мениджмънт по хотелите, които си докарват прилично. А ако сложим и моряците - а те са ужасно много... Това са цели индустрии където масово хората взимат прилични заплати. Покрай корабите има и корабни агенти, боркераж, пилотски, ремонтни... Знаеш ли колко струва да дойде за 1 час техник да ти смени 2 платки на радара? (няколко хиляди долара smiling smiley ) Военноморската база е във Варна - и там среднисти си докарват добри пари. Да не забравя и летището - контрол на полетите, пилоти и т.н. ама те вече са с добро образование - идеята ми беше да подчертая хората с по-ниско образование, които традиционно са с най-ниските заплати.
Морето храни Варна и дано винаги да го храни.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 22:46 от ss7.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:44:25
Булкан , трябва по-често да си идваш.......и то лятото.....какъв е този песимизъм....
Като удариш някоя друга бира с панирани миди ще ти позарозовее ... winking smiley smiling smiley
Иначе отделно от това си мисля че наистина силно завишени са например парцели на , или близо до околовръстни пътища......
Миналото лято май отиваха към 200-250К евро/Дка......това вече е много.....
Иначе преди 10-15 години пътя към с.Каменар(сега позамряло) се котираше както сега пътя към Летището......май има нещо като мода или не знам как да го изразя.....
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:46:21
Реално погледнато, средната заплата във Варна може да се окаже, че наистина еоколо 2-3 хил лв., но заплатите на моряците не влизат в статистиката просто winking smiley Заплатата на един офицер (не военен) варира м/у 2500-3000 Е до 6-7-8+ хил евро. ss7 потвърди думите ми по-горе.
който си мисли, че варненци печелят от морето едната морска гледка, е в дълбока заблуда.
Пак да помоля, нека се върнем към същината на темата
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:53:08
avatar
Дивале, Варна е най страхотния град и цените на места са подценени.А атмосферата и извън сезона е страхотна. *ok* *ok* *ok* *ok*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:57:14
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале, Варна е най страхотния град и цените на
> места са подценени.А атмосферата и извън сезона е
> страхотна.


*ok* *ok* *ok* *bow*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 22:57:47
ss7 Написал:
----------------------------------------------------
> Ами един приятел дава заплати от по 600-700 лв на
> пикли със средно образование за съвсем елементарна
> работа и се оплаква, че не може да намери
> достатъчно хора да работят, на пристанището има
> хора със средно образование взимащи над 2000 лв,
> ами по корабостроителниците - заварчик (средно
> образование) 1000-1400 лв.
Колко могат да пестят на месец тези нещастни хорица и колко живота им трябват за да си позволят жилище за да отгледат деца.Поздрав на Куку от хиляди километри гледаш и си по обективен от много форумци, сори,но не я намерих другаде тази песен която е много актуална за случая.[portos-14all.blogspot.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 22:59 от granit.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 23:07:46
granit Написал:
-------------------------------------------------------
> Колко могат да пестят на месец тези нещастни
> хорица и колко живота им трябват за да си позволят
> жилище за да отгледат деца.

Цените ще отбележат някакъв спад. Това е ясно. За мен индикация беше, когато дори приятелите ми, които работят на кораби и вземат заплати в диапазона, който споменах по-горе, започнаха да споделят, че цените в центъра им идват леко непосилни. Но въпреки това, имаше и такива, които си купиха и при най-високите нива. Не защото бяха на улицата, а защото стандартът им го е позволил явно winking smiley
нещастните хорица могат да си живеят в гарсониерка под наем за 200-300-400 лв месечно. Никой не е казал, че трябва да купят 200м2 мезонет за децата си. Тъжното е, че мнозина се подведоха по масираните кампании за това как може да имаш собствен дом след 25 години на цената на месечния си наем.

Пак да напомня за проекта за преустройство на пристанището. Ако той тръгне да се реализира, пак ще говорим. Тогава мнозина ще погледнат с друго око на прилежащите райони, в това число и Гръцката махала smiling smiley







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 23:09 от Zrfv.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 23:15:11
Мисля че е съществена предпоставка това че градът вече трудно може да се разширява....
На север Почивка беше последния шанс и там вдигнаха блокове в лозята......
Над Терапията не може защото стръмно ,....пък и там хората си вдигнаха вили.....
Владиславово пълнят поляните около панелките , ама и там до време защото полянките ще свършат а лозята наоколо също къщи....и много хубаво....хората не им се занимава с обезщетения и строители....пък и няма пътища и инфраструктура , а строителите не им се занимава с такива "подробности"......
И какво остана.....индустриални паркове ...Ааааа и оттатък моста
Ако не бяха секнали парите(заради кризата) мисля че до година-две щяха да спрат почти нацяло жилищното строителство....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход