Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Митове на пазара за имоти

Публикувано от OwnerBG 
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 02:37:58
avatar
Аз си имам принципи и в тях не фигурира "максимална печалба на всяка цена". Затова си позволявам да критикувам такива като теб. Според теб в бизнеса винаги едната страна е прецакана ли? Точно в бедния ти мироглед е проблема - за тебе бизнес вероятно е еквивалентно на балкански тарикатлък с 300% печалба и некачествена стока.

Ти през изминалите години не си печелила с труда си, а от глупостта на масите, което изобщо не е повод за превъзнасяне. Тук е аналогията между тебеподобните и дилърите на дрога - безскрупулно задоволяване на потребностите, произлизащи от болестта на едно общество.

Всичко хубаво, няма срамна работа, но поне трябва да имаш доблестта и куража да я защитиш. Т.е. да кажеш "да, аз се възпозлвам от слабостта и заблудата на клиентите и шансовете на ситуацията", а не да увърташ и да измисляш какви ли не небивалици за "тук и сега" и как за тях нямало значение на каква цена купуват.

От всичко което си писала, се вижда, че ти си от тези, които ако имат магазин и върху някаква стока случайно е паднал етикет от съседна, 10 пъти по-скъпа, а влезне някой клиент и въпреки грешката реши да купи, ти ще му го продадеш на десеторна цена, защото такава била пазарната икономика - щом дава - взимай от глупака. Тук и сега.



камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Хи,хи! Дивиденти, казваш?
> И кой ще ти повярва, след дивната ти пледоария за
> търтеите, пиещи кръвта на народните маси?
> Ех, пролетарий, неотърсил се от мерака държавата
> да те варди и от завистта към тези, които могат да
> спечелят с труда си повече.......
> За отношенията наркоман- дилър, явно имаш
> представа, но те за мен не са интересни.....
>


Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 02:51:02
да за съжаление Геко а абсолютно прав, тези неща ги пишем от години.

хората и икономиката наистина поживяха на заем няколко години, харчиха се здраво тези пари на заем и всеки се чувсташе богат харчейки повече отклкото произвежда.
и то за глупости (бетони, хотели по супер екзотината дестинация Бг, логистични площи). сега следва корекцията - да живеем под това което произвеждаме за да платим натрупаните дългове.





Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 02:56:22
додо2, застреля ги.
постинга ти трябва да се сложи в рамка.

и тези говорят за морал, почтеност. способни били.
признават си че са спечелили лъжейки глупаците и после ти казват че си глупак че не позволяваш да излъжат и теб.
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 03:01:31
с хихи и биене на камшици между постингите.

и тези индивиди имат претенции за образование и морал. че и поучават и на патриотизма го избиват.

да се чуди човек да се смее или да плаче че точно такава измет изплува на повърхността като разбъркахме бозата преди 20 години.
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 03:15:12
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> да за съжаление Геко а абсолютно прав, тези неща
> ги пишем от години.
>
> хората и икономиката наистина поживяха на заем
> няколко години, харчиха се здраво тези пари на
> заем и всеки се чувсташе богат харчейки повече
> отклкото произвежда.
> и то за глупости (бетони, хотели по супер
> екзотината дестинация Бг, логистични площи). сега
> следва корекцията - да живеем под това което
> произвеждаме за да платим натрупаните дългове.
>

Куку,
идеята да се застрояват екзотични дестинации е много стара! Това , че БГ в един момент се появи като такава е само в главите на онези, които четат специлизираните издания, вкл. ИТ сайтовете. От това пък се възползваха нашенци с "онзи" капитал и се започна........! Дойдоха и другите "братя" и стана една......!
Въпреки всичко - при препирането 40% загуба си е в реда на нещата!
При себестойност Е400/кв.м. (2007г.) и загуба 40% прави Е240/кв.м.
Сам се сещаш, че при тези нива пералнята ще спре. От това никой няма интерес, Най-малко банките! При нива над Е400/кв.м. срока може да се удължи с десетки години!!!!



Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 03:31:09
Спада на цените на имотите щеше да бъде неизбежен и без появата на финансовата криза. Голямото презастрояване доведе до голяма степен до кризата на пазара на имотите. А ми се струва, че това не се дължи само на голямата предприемчивост на българския строител.
Виновни са, и то много, органите които се занимават с урбанизация. В Банско рушвета на главната архитекта беше по 10 000 евро на разрешително за строеж, вижте на какво заприлича сега... по зле от гетата е. Не трябваше да позволяват на куцо кьораво и сакато да строи каквото си поиска, като един блок не прилича на съседния...
Както и да е, сега има много блокове в София които за момента на тези цени са непродаваеми. Очаквам и се надявам цените в шибаните части на софия да паднат много, в по-приличните по-малко. Апартамента в който живея го купих 2000-ната на около на около 280 евро квадрата( ново строителство, тухла, близо до центъра ), така че до момента в който цените тук се задържат около 700-800 евро след стабилен спад пак ще съм доволен... А ако лятото намеря на тази цена нещо около мен ще го купя веднага, разбира се ако банките започнат да дават кредити. И това защото съм доволен от квартала и бих искал да продължи семейството ми да живее тук. Та, в този ред на мисли... никога не ме е интересувало в обеля, дружба, свобода, толстой и др. какви са цените... ако ги сринат ще е най-добре, много е подтискащо там. Нормално е хубавите имоти на хубави места да имат цена около 1000 евро в софия, на топ местата 1500, 2000 в мнооого редки изключения. Защо ли? Еми защото ако не се занимаваш с нещо нелегално много трудно ще можеш да си позволиш по-висока цена от тази, а не е важно измисления строител каква печалба търси, или какви милиони е дал на селянина с нивата в Овче Купел, да не ги е давал, или колко е алчна някаква луда дърта реститутка...
А това изкуствено задържане на нивото на цените няма да трае още дълго, вноските по кредитите го правят все по-трудно. Дано нещата най-после се нормализират в тая държава, дано хората престанат да мислят само за момента, само за себе си, само за това как да извлекат максимална печалба(да отскокнат дет се вика)
Трябва също така да имате предвид, че повечето от хората които живеят в софия не разчитат на строителство, или брокерство за да се изхранват и няма да хукнат да продават на 600 евро, че то щяло да стане 500. Също така ме съмнява и да престанат да изплащат кредитите на апартаментите в които живеят защото цените падат. Ами къде да живеят? Какво става с вноските и лихвите които са дали досега?
А и колко наистина са хората(балъците) дали по 1000 евро на квадрат за панел в люлин.... *zzz* *zzz* *zzz* *zzz*
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 03:32:19
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> с хихи и биене на камшици между постингите.
>
> и тези индивиди имат претенции за образование и
> морал. че и поучават и на патриотизма го избиват.
>
> да се чуди човек да се смее или да плаче че точно
> такава измет изплува на повърхността като
> разбъркахме бозата преди 20 години.

Драги ми Куку, много си смел и умен скрит зад анонимноста.Никой не ти е виновен че си изпаднал от каручката на собствените си мечти и ти нагарча действителноста.Чакай си твоето лично чудо от 249Е на кв.м. но наистина внимавай с прекомерните обиди.Аз не съм свикнал плазмодии да ме обиждат.На всяко обществено място това ти поведение ще доведе до поемане на сериозни рискове.Форумите все пак не са място да доказваш колко голям простак си, а и са обществено място. *write*

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 03:57:00
изборът да се обиждаш или не си е твой. аз пишех имайки в предвид определен тип хора, ако ти се познал като такъв проблемът си е твой.

беснио, цените в Бг бяха нормални спрямо доходите през 2000/2001.
заради чужденците и кредитите тези цени скочиха значително отвъд реалните си стойности. сега следва корекцията. реалните стойности в момента са може би 400 евро за топ локейшън. след кризата ще станат 248.
някак си хората не могат да проуметя сериозността на положението на това какво предстой в Бг, ще ни отнесе вихъра. така че 248.
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 03:58:02
ако лева стане над 10 лева за евро коригирам на 199.
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 04:02:41
Драги ми Куку, много си смел и умен скрит зад анонимноста.Никой не ти е виновен че си изпаднал от каручката на собствените си мечти и ти нагарча действителноста.Чакай си твоето лично чудо от 249Е на кв.м. но наистина внимавай с прекомерните обиди.Аз не съм свикнал плазмодии да ме обиждат.На всяко обществено място това ти поведение ще доведе до поемане на сериозни рискове.Форумите все пак не са място да доказваш колко голям простак си, а и са обществено място.



Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход