Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Митове на пазара за имоти

Публикувано от OwnerBG 
Re: Митове на пазара за имоти
24-01-2009 - 23:17:09
avatar
Ми не помня вече, виж по-назад. А с каквото се гордея, то не е на тема имоти smiling smiley

Май беше на тема "брокерите са незаменими" - мит, "брокерите са вредни" - реалност (става въпрос за България).

Ако трябва да го формулирам и по трети начин, кажи.
Re: Митове на пазара за имоти
24-01-2009 - 23:21:40
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------

> Многократно си повтаряла глупостта "Тях не ги
> интересува с колко ще се обезцени, защото не са го
> купили , за да спечелят от препродажба". Това
> тяхно мнение ли беше, или ти ги убеди в него?
>
> Колкото и да го повтаряш, няма да оправиш горчивия
> вкус в устата на клиентите си (ако си имала
> такива, защото май само милионери са били, тогава
> е без значение).
>
> Айде сега (понеже предполагам ядете хляб у вас и
> няма как да не си купувате), аз да ти продам
> (много качествен от био тесто) за 50 лева
> килограм. Ти ще го ядеш днес/утре "тук и сега" и
> няма значение дали след два дни ще съм навит да ти
> го продам за 2 лева килограма. Купуваш ли? Със
> сигурност имаш 50 лева.

Точно защото разсъждаваш така, никога няма да бъдеш нищо повече от един наемник, треперещ за заплатката си и търсещ виновен за хала си.
Хората са си купили жилището преди 1г. Тогава да е имало проблем? Да е имало индикация за спад? Имаше, обаче, приказка, че една банка не била много стабилна...
Че и сега- кой може да каже къде и с колко ще падат цените? По твоята логика, дай хората да не живеят въобще. Да седят и да чакат.
Какво, по- точно да чакам, ако искам да ям биохляб? Да седя два дни гладна, с надеждата че цената му ще падне наполовина, или ще ми го дариш? Разбира се, че ще го купя и ще си направя удоволствието. Затова съм работила, затова съм си спечелила парите.
Сещаш ли се, че ако всички ги беше страх от сянката им, нито жилища, нито коли, нищо нямаше да си купят- за да не се минат?
Най- тъпото е, че точно ти и тези, които никога не са били клиенти, непрекъснато оплакват хората, които са направили това, което искат "тук и сега".
Малко здрав разум трябва, за да се сетиш, че след като съм работила тази професия през 1996г., когато държавата фалира, след като я работя и сега, значи платежоспособните хора, имат по- добра преценка за способностите ми.
И че, няма човек измежду тях, който да е вярвал, че цената на каквото и да било на този свят, винаги само расте...........
Re: Митове на пазара за имоти
24-01-2009 - 23:32:34
Камелия, индикация за криза и то голяма имаше и преди 3 години (а в някои специализирани издания и по-рано). Не очаквам брокерите на недвижими имоти в България да ги четат обаче ;-).

Спора е безмислен - браните си хлебеца. И няма да си признаете, без значение колко факти ще лъснат. Сполай ви ;-)
Re: Митове на пазара за имоти
24-01-2009 - 23:32:53
avatar
Сори, ама заплата не получавам, а дивиденти. Обнови си представите.

А останалата част от обясненията ти са просто поредната порция оправдания. Аз само ти казах какво мисля за дейността ти в последните 2 години и колко тя прилича на взаимоотношенията дилър-наркомани; не е необходимо да го обсъждаме.
Re: Митове на пазара за имоти
24-01-2009 - 23:36:10
avatar
Не Ками кочините които продаваш в Люлин 101 никога са нямали индикация за спад, тази проклета финансова криза ги свали, като мине и ще достигнат нови невиждани върхове от 2000 евро - ХА-ХА-ХА, вярваш ли си? А това "Хората са си купили жилището преди 1г. Тогава да е имало проблем? Да е имало индикация за спад? " го казва човек с претенции за специалист, тогава беше времето на масовате истерия че кочините (кутийките) ще се качват до безкрай и ти,медиите, банките, строителите и инвеститорите умело надувахте балона, който сега се спука и ще си остане спукан. Цените на панелните кочини които продаваш никога повече няма да се качват НИКОГА, а ще падат, сега въпроса е да се намери дъното, а то според мен ще е под 300. И ками ти като "професионалист", това би трябвало да го знаеш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-24 23:39 от gekko.
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 00:03:12
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Не Ками кочините които продаваш в Люлин 101 никога
> са нямали индикация за спад, тази проклета
> финансова криза ги свали, като мине и ще достигнат
> нови невиждани върхове от 2000 евро - ХА-ХА-ХА,
> вярваш ли си? А това "Хората са си купили жилището
> преди 1г. Тогава да е имало проблем? Да е имало
> индикация за спад? " го казва човек с претенции
> за специалист, тогава беше времето на масовате
> истерия че кочините (кутийките) ще се качват до
> безкрай и ти,медиите, банките, строителите и
> инвеститорите умело надувахте балона, който сега
> се спука и ще си остане спукан. Цените на
> панелните кочини които продаваш никога повече няма
> да се качват НИКОГА, а ще падат, сега въпроса е да
> се намери дъното, а то според мен ще е под 300. И
> ками ти като "професионалист", това би трябвало да
> го знаеш.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/24/09
> 11:39PM от gekko.

Абе Декко, а смири се бе душо имигрантска, и поразгледай в Люлин колко пари се направиха от нови строежи и добри проекти.



Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 00:04:25
avatar
Winnetou Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, индикация за криза и то голяма имаше и
> преди 3 години (а в някои специализирани издания и
> по-рано). Не очаквам брокерите на недвижими имоти
> в България да ги четат обаче ;-).
>
> Спора е безмислен - браните си хлебеца. И няма да
> си признаете, без значение колко факти ще лъснат.
> Сполай ви ;-)


Че къде бяхте вие- будителите народни, преди три години, да завардите банките, да не разрешавате даването на кредити и да хвърляте образователни листовки по улиците?
Защо не раздавахте специализираните издания и не откупихте телевизионно време за ограмотяване?
Или не бяхте заети да си браните хлебеца?
Спорът наистина е безсмислен. Сполай ти и на теб. smiling smiley
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 00:08:22
avatar
Тези пари дето "се направиха", отидоха в още тухли и бетон и джипове и плазми за любовниците, сега всичките тези пари където заровихте в НИ, не носят нищо на икономиката. Защото пропуснахте момента с изсипаните в БГ пари да почнете да произвеждате нещо което може да изнасяте и да влизат в БГ пари и така да се акумулира още капитал за инвестиции. Но не вие направихте бетон и сега го яжте него ако можете, ааа и АНИта направихте и много брокери !!! Успех !!!
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 00:11:56
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
> Че къде бяхте вие- будителите народни, преди три
> години, да завардите банките, да не разрешавате
> даването на кредити и да хвърляте образователни
> листовки по улиците?
> Защо не раздавахте специализираните издания и не
> откупихте телевизионно време за ограмотяване?
> Или не бяхте заети да си браните хлебеца?
> Спорът наистина е безсмислен. Сполай ти и на теб.
>
>


Защото вие бяхте твърде заети да правите лесните пари, но то не може до безкрай така, в един всичко рухва и трябва да се плати сметката. И поради тази причина кадърните си заминаха защото какво да прави един инж. в БГ, да стане брокер ли? Това е преспектива само за пишман инж., като теб. Ама ти си и пишман брокер. Нищо лично, просто истината.
Re: Митове на пазара за имоти
25-01-2009 - 00:16:41
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Тези пари дето "се направиха", отидоха в още тухли
> и бетон и джипове и плазми за любовниците, сега
> всичките тези пари където заровихте в НИ, не носят
> нищо на икономиката. Защото пропуснахте момента с
> изсипаните в БГ пари да почнете да произвеждате
> нещо което може да изнасяте и да влизат в БГ пари
> и така да се акумулира още капитал за инвестиции.
> Но не вие направихте бетон и сега го яжте него ако
> можете, ааа и АНИта направихте и много брокери !!!
> Успех !!!

Джип и любовница са хубави неща и явно са част от твоите мечти.Ще се учудиш колко неща се правят и се изнасят в твоите любими свободни страни.Благодарение на тях и се държи държавата над водата.Пък ти учи, изучи се, и ела да слугуваш на някой пернишки бос.Дето ще го закъса след като е продал 200 - 300 хиляди кв.м. ваканционни надежди на изучени фондове с измислени изучени консултанти. *huh*

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход