Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще има ли спад на наемите на търговските помещения

Публикувано от никола 
Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 14:31:34
Здравейте Как мислите,предстои ли спад на търговските помещения,по-специално магазини и заведения?За разлика от апартаментите при тях все още има засилен интерес и много от цените продължават да имат ръст,подпомагани от собственици и брокери борещи за %.Дали при по-сериозна икон.криза няма да изиграе лоша шега и на наемодатели(нежелаещи да коригират цената) и на наематели непредвидили кризата. Моля за съвет,предстои ми договор за няколко години-помещение не в център,170кв.м.-3000Е,кв.Гео Милев.Сигурно доста мои колеги са в подобно положение,ако може коментар за наемни цени и в чужбина(Barbaron)-за сравнение с тукашните. Благодаря ви предваритено!
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 14:57:45
Ти какво ще правиш в това помещение за 3 000 евро?
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 15:32:55
никола Написал:
> Моля за съвет,предстои ми договор за няколко години-помещение не в
> център,170кв.м.-3000Е,кв.Гео Милев. ако може коментар за наемни цени и в чужбина (Barbaron)-за сравнение с тукашните.

Не питай Barbaron, той стана луд, като видя цените в Париж - наем от 20 до 500 евро/м2 smiling smiley
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 16:27:58
Малко е скъпичко дори и за момента. Но пак зависи за какво ти е и какво е разположението. Широкия център помещенията вървят по 15-17 евро на кв. даже и с вкл. ДДС. Още повече, че при големите помещения цените на квадрат са по-ниски.
Ако помещението е на 2 етажа още по-евтино...
ПП говоря за търговски улици - Пиротска, Симеон. Просто познавам само този район, не съм брокер.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-24 16:33 от kopan.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 16:31:39
абе едни познати точно в Гео Милев не можаха да се откачат от един такъв договор за наем, бизнеса хич не вървеше а договора беше възможно да се развали само по взаимно съгласие.. е нали се сещаш наемодателя дали искаше да се развали договора.. малко до ексцесии се стигна накрая и едвам излезнаха sad smiley

За какво ще ползвате помещението? Тея познати бяха за ресторант. Ама три съседни ресторанта фалираха през 2008... клиенти няма просто. Това е спален квартал



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-24 16:33 от naughty.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 22:29:14
Мен тази цена ме устройва,зависи от местоположението.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 22:44:11
Кратко и ясно ще пиша, че имам представа от тези случаи. В края на тази година, дори още наесен ще има много свободни помещения и ще ти се молят да вземеш някое. Доста търговци няма да издържат дълго да плащат от джоба си правото да са на пазара.След като през миналата пролет бях в щатите, разбрах че мечката ще играе и при нас, в резултат на което ограничих бизнеса си наполовина. Трябва да си голям смелчак или нищо да не разбираш от икономика за да се впуснеш в ново начинание точно в този момент.Аз не съм апокалиптик по природа, но ни очаква сериозна криза, най-общо спад сериозен на доходите и това е добре да се отчита. В никакъв случай сериозен договор, ако толкова много искаш.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
25-02-2009 - 02:26:25
Зависи от бизнеса дали ше потръгне или не.Ееее в Щатите няма да фалираш ако храниш дебелаците.Свободни помещения ще ме молят да ги наема вероятно в малките градове.
Никола има въпрос специално за пренаселена София.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
25-02-2009 - 02:39:15
avatar
Да, ако сключи договор с оная фльорца министершата на пенсиите и отвори ресторант за хранене на социално слаби.

И ние като фалираме, също ще минаваме от там *drunk*
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
25-02-2009 - 05:29:41
dodo2
Супер е да сключи договор с министершата на пенсиите и този ресторант за социално слаби ще се финансира от Европейския фонд.Купуваш 1 хляб но ше фактурираш 10 хляба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход