Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ

Публикувано от ivo107 
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 19:42:08
Да ви кажа чесно , аз искам да паднат ( поне малко ) ,прекомерното падане не е добро за никои
Ако след 5 год са 300 евро -ок , но ако са след 5 дни...или седмици ?
Макар че така като гледам -след 5 седмици паднали не паднали - никои нищо няма да купува
Представете си само 20 годишен труд , панелка в младост е венеца на цялата трудова деиност + поне десет годишен кредит .....тези хора няма да издържат психически като значят че са броили 70 к евра имат да изплащат поне 30.....и в един момент за 20 хил евра да не иска никои да купи......
Високите цени макар и изкуствено подържаха и по висик стандарт на живот , осигуряваха работни места ...
Само за миг да си представим че цеха за дограма няма поръчки ...или еладжията или водомаистора, мебелиста, фаянсаджията.....................
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 19:47:09
Ние тук си говорим, обсъждаме, обменяме мнения - лошо няма. Истината е, че никой от нас не може да повлияе върху тенденциите в цените на имотите. Има си обстоятелства, икономически закони, допуснати грешки, политически решения (за съжаление последните само бутат БГ надолу) и никой от нас не може да ги обърне в каквато и да било посока. Това, което може да се направи е да се даде съвет на хора и да се изнесе инфо, което не се дава и се премълчава по официалните медии в БГ. В тази насока поздравявам Асен, Куку (може и да изглеждат крайни, но ни насочват мисълта в някъква насока), Барбарон, Милко Вълканов, Статус и др. (в момента не мога да се сетя за всички).
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 19:49:30
Абсурдни са цените на панелките....
По начина по който вървят нещата на най-старите май им остана има - няма 10на години живот......
Други които на мога да си обясня са цените на ниви в Добруджа...около Балчик или Каварна....
чел съм обяви за цени от 5000-15000 евро за дка......а говорим не за нива до асфалт или море......става въпрос за нива до която се стига само с джип....за регулация и дума да не става...
п.п. това са цени които видях миналото лято....може и да са мръднали....накъде-не знам...
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 19:57:06
dival Написал:
-------------------------------------------------------

> Високите цени макар и изкуствено подържаха и по
> висик стандарт на живот , осигуряваха работни
> места ...
> Само за миг да си представим че цеха за дограма
> няма поръчки ...или еладжията или водомаистора,
> мебелиста, фаянсаджията.....................


Дивале, изкуственно не е добре, защото е само до време, а после се пада още по-ниско. Еладжиите, каналджиите и фаянсаджиите пак ще имат работа, ама ще са по-старателни, ще си гледат работата и няма да ти заебават ремонта по средата, защото са ги извикали на строежа на супермаркет.

Дай иначе хората да плащат скъпо само и само да поддаржат стандарта на собственниците на цехове за дограма или работещите там. Ами дайте да купуваме и нови коли, че горките дилъри нищо не продават последно време...
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 20:12:20
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Абсурдни са цените на панелките....
> По начина по който вървят нещата на най-старите
> май им остана има - няма 10на години живот......
> Други които на мога да си обясня са цените на ниви
> в Добруджа...около Балчик или Каварна....
> чел съм обяви за цени от 5000-15000 евро за
> дка......а говорим не за нива до асфалт или
> море......става въпрос за нива до която се стига
> само с джип....за регулация и дума да не става...
> п.п. това са цени които видях миналото
> лято....може и да са мръднали....накъде-не знам...

За панелките и аз се чудя кой би си купил изобщо нещо такова, ама да му мислят тези, които са ги купили, ако са доволни - лошо няма. За всеки влак си има пътници, освен ако цените на билетите не са прекалено високи и вземат да надминават самолетните...тогава пътниците вземат самолет...

За земеделските земи в Добруджа не съм наясно, но явно има нещо (ще питаш Дивал там). Доста обяви съм виждал по Нета, че се изкупуват земеделски земи (за земеделски цели, не им трябва регулация, не всяка земя се купува с цел строеж). Може да се окажат добра инвестиция при един срив на жилищните имоти.


Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 20:13:22
avatar
Уважаеми форумни участници за да е ясно кой от каква позиция коментира предлагам едно много елементарно самоопределяне.
КУПУВАЧ
ПРОДАВАЧ
СОБСТВЕНИК
КОМЕНТАТОР
КОНСУЛТАНТ
БРОКЕР
Ако всеки се определи независимо от анонимноста ще бъде ясно кой какво цели
Започвам със себе си

СОБСТВЕНИК *ok*
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 20:17:57
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------

> Започвам със себе си
>
> СОБСТВЕНИК


Какъв собственик-продавач-купувач или коментатор? Само собственик не е позиция!
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 20:19:26
purco, smiling smiley

На твое место не бих залагала толкова смело.

От такова падане никой няма да спечели. Включително и тези, които ще купят на ниски нива.
Много по-добре и по-печелившо е да се купи нещо при нормални нива, при една нормално работеща икономика.
При достигане на такива нива, означава че приходите на всеки един ще бъдат силно редуцирани.
Това означава, че някой ще купи нещо евтино, но и няма да има същите постъпления, както досега.
А това е много лошо.

BulCan е прав. Обсъждайки тук, няма да се обърне посоката, но много хора са били или ще бъдат предпазени от неправилни действия, които след това ще им костват много.
Не само материално, но и морално и психически.

Асен, Куку са писали много. Милко написа съвсем конкретни и конструктивни начини на поведение. Добре би било да се вслушате в тях.
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 20:19:35
А бе ти да не си нов?...
Всеки знае какви са активните участници в тоя форум!
Аз не съм от активните и съм КИБИК winking smiley

*pardon*
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 20:21:59
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Започвам със себе си
> >
> > СОБСТВЕНИК
>
>
> Какъв собственик-продавач-купувач или коментатор?
> Само собственик не е позиция!

smiling smiley

Кой не е на нещо?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход