Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ

Публикувано от ivo107 
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 13:19:16
Ти мен не ме мисли, ако смяташ, че ще се набутам като ти купя апартамента за 300, можеш да го свалиш на 250. Дакото не го направиш, не ми обяснявай, как другите ще хукнат да го правят.
Спрете с тези глупости за инфраструктурата - много си е добра за природните и климатични условия. Карах в Германия, път средна хубост, но при знак 90 всички карат с 90 и се движиш бързо, без напрежение. тук на по-хубав път ще се изтрепем и си казваме, ако беше с две платна, щеше да е супер. Ако беше с две платна щяхме да искаме три. Защото ние сме калпави, не инфраструктурата. Средно 200-250Е плащаш на месец в Германия само за подръжка на входа и пред него, тук с пет лева как да е хубаво?
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 13:46:34
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти мен не ме мисли, ако смяташ, че ще се набутам
> като ти купя апартамента за 300, можеш да го
> свалиш на 250. Дакото не го направиш, не ми
> обяснявай, как другите ще хукнат да го правят.

Апартаментите ми в БГ няма как да ги купиш на 300 Е на м2, защото предвидливо съм ги продал през лятото за 1200 и 1300 Е на м2, като съм ги купил през 2001 за 280 долара на м2 в брой. За 8 години съм си избил парите от покупките от наеми и после ги продадох 4-5 пъти по-скъпо от цената, на която съм ги купил.

Не се занимавам с имоти, продажби, строежи и пр. Това е направено като странична занимание през свободното време. Даже не съм си правил и сметка какво точно ще се правят тези апартаменти, просто съм следил ситуацията.

> Спрете с тези глупости за инфраструктурата - много
> си е добра за природните и климатични условия.

Наистина инфраструктурата е чудесна, състоянието на пътищата също. Няма дупки изобщо. То ако само парите от пътният данък, който се плаща за всяка кола отиваха за поддръжка на пътната мрежа, не трябваше да има и една дупка, ами парите от винетките???
> Карах в Германия, път средна хубост, но при знак
> 90 всички карат с 90 и се движиш бързо, без
> напрежение. тук на по-хубав път ще се изтрепем и
> си казваме, ако беше с две платна, щеше да е
> супер. Ако беше с две платна щяхме да искаме три.
> Защото ние сме калпави, не инфраструктурата.

Последно време се наблюдава леко повишение на културата на шофиране в БГ, но нивата са все още далеч под приемливите. Та значи проблема е двоен - хем пътищата лоши, хем и водачите на МПС си въобразяват, че са Шумахер в момента, в който седнат зад волана на малко по-мощна кола. Като прибавим и КАТ, които абсолютно никакви усилия на полагат да регулират движението, не смеят да спрат или глобят скъпа кола или джип със "щастлив номер", а от останалите само просят подкупи и картинката съвсем се избистря.

> Средно 200-250Е плащаш на месец в Германия само за
> подръжка на входа и пред него, тук с пет лева как
> да е хубаво?

Данъците сграда и смет в БГ са наистина много ниски, както и нищо не се получава за тях. В Германия не съм живял, ще попитам приятели, които са там от 20 години. Иначе в Канада плащаш към 250 долара на месец ако живееш в кондоминиум, в които пари ти влизат таксите за ползване на закрит басеин, джим, портиер, понякога и тенис корт (в блока), в някои кондос в тези пари влиза и отоплението през зимата.

Та въпроса е какво се предлага в БГ срещу 1200 Е на м2 спрямо ситуацията в по-цивилизованите страни?
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 13:58:02
Няма какво да ти предлага, защото тази такса е отделна, както е отделна и от таксата смет. Кондоминиото е таксата вход. Градските данъци си плащаш отделно. Пътният данък е за Бог да прости и такива са и пътищата.
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 14:01:54
затова има по 1000 жертви всяка година ! защото няма пътища !
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 14:13:10
До Булкан..
Сравненията 2001-2008 се нуждаят от доста пояснения за разликите в доста неща които са определящи за пазара и за конкретна сделка....
Имам предвид долара 2001 беше по-силен от лятото на 2008 , нали?.... winking smiley
2001 апартаментите в крайни квартали бяха 8000-10000$....сега са..?......
Строителните материали май и те се вдигнаха в пъти(другите във форума знаят колко точно по-добре).......
2001 на вилата ми работиха за 5 лв на ден....5 ЛЕВА!!!!!.....сега е май по-трудно да намериш за такъв надник.... winking smiley
Луксозен апартамент на центъра на София или Варна ВИНАГИ ще е скъп......дори за гурбетчии и др......
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 14:20:15
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
Пътният данък е за Бог да прости и
> такива са и пътищата.


Грубо събери пътния данък от броя на МПС-тата и виж каква сума се получава. Прибави и парите от продадени винетки. Ха сега ми кажи, че тези пари не са предостатъчни да се оправят дупките по пътищата. Просто парите от тези данъци изобщо не отиват по предназначение.

Хората да не би да искат да плащат данък за "Бог да прости", т.е. нищо да не получават срещу тези пари?



Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 14:47:46
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Пътният данък е за Бог да прости и
> > такива са и пътищата.
>
>
> Хората да не би да искат да плащат данък за "Бог
> да прости", т.е. нищо да не получават срещу тези
> пари?
>
>
След като може да има застраховка "Дал Бог живот и здраве" не виждам причина да няма и пътен данък "за Бог да прости"....:ami:
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 15:06:39
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> До Булкан..
> Сравненията 2001-2008 се нуждаят от доста
> пояснения за разликите в доста неща които са
> определящи за пазара и за конкретна сделка....
> Имам предвид долара 2001 беше по-силен от лятото
> на 2008 , нали?....

Жоро, прав си, но аз смятам долара все едно е сега евро (курса беше като не еврото сега горе-долу).

> 2001 апартаментите в крайни квартали бяха
> 8000-10000$....сега са..?......
> Строителните материали май и те се вдигнаха в
> пъти(другите във форума знаят колко точно
> по-добре).......
> 2001 на вилата ми работиха за 5 лв на ден....5
> ЛЕВА!!!!!.....сега е май по-трудно да намериш за
> такъв надник....

Това също е вярно, не можеше да стоят нито надниците, нито материалите на ниво от 2001 г, но и двете се поувлякоха с ръста си и задминаха нормалните нива за държавата. Сега започват и надниците и материалите корекция надолу.


> Луксозен апартамент на центъра на София или Варна
> ВИНАГИ ще е скъп......дори за гурбетчии и
> др...

Различавай гурбетчиите, които отиват да изчукат някое евро или долар предимно с нискоквалифициран труд за няколко месеца или години, от хората заминали, заселили се в други държави, взели гражданство, плащащи данъци и пр. Не става въпрос за скъп или евтин апартамент, и двете са много относителни понятия. Аз лично не смятам, че 1800 Е на м2, има и оферти по 2500 Е на м2 са адекватни за съответните градове, лично аз не бих дал тези пари, независимо, че ги имам в брой.

До година-две ще се разбере какви са цените на тези апартаменти, цената е това на което става сделка, а не тази която се иска от продавача. Имам един познат във Варна с апартманет до църквата Св. Петка. 110 м2 някъде, иначе за ремонт. Та ми беше казъл през лятото, че иска да го пуска за 500 000 Е, бил чул, че друг пуснал за 750 000, защо да не пуснел и той. Цената е това, на което се продава, а не на което стои и никой не го купува.


Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 15:52:47
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> joro varna Написал:
> --------------------------------------------------
> -----

> > Луксозен апартамент на центъра на София или
> Варна
> > ВИНАГИ ще е скъп......дори за гурбетчии и
> > др...
>
> Различавай гурбетчиите, които отиват да изчукат
> някое евро или долар предимно с нискоквалифициран
> труд за няколко месеца или години, от хората
> заминали, заселили се в други държави, взели
> гражданство, плащащи данъци и пр. Не става въпрос
> за скъп или евтин апартамент, и двете са много
> относителни понятия. Аз лично не смятам, че 1800 Е
> на м2, има и оферти по 2500 Е на м2 са адекватни
> за съответните градове, лично аз не бих дал тези
> пари, независимо, че ги имам в брой.
>
> До година-две ще се разбере какви са цените на
> тези апартаменти, цената е това на което става
> сделка, а не тази която се иска от продавача. Имам
> един познат във Варна с апартманет до църквата Св.
> Петка. 110 м2 някъде, иначе за ремонт. Та ми беше
> казъл през лятото, че иска да го пуска за 500 000
> Е, бил чул, че друг пуснал за 750 000, защо да не
> пуснел и той. Цената е това, на което се продава,
> а не на което стои и никой не го купува.
>
>
>Ще дам един пример за Париж. Един от клиентите ни (ливанец) има апартамент от 830 квадрата до Champs Elysees, супер, топ, екстра, върха и тн... лукс. Продава го за 30 000 000 евро (тридесет милиона)...е мога от сега да ви кажа, че няма кой да му го купи...Безумия има и в т.н "Нормални държави"smiling smiley
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-01-2009 - 16:36:28
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------

> >
> >
> Приемането не може да мине без задължителните
> етапи по отричане и Bargaining (как точно се
> превежда на български), така че не споря с това
> което пишеш. То просто е един етап от приемането,
> че жилищата ще се продават близо до себестойността
> на новото строителство от около 250 евро.
>



Е това вече е ПРЕКАЛЕНО. Просто няма как да паднат до такива нива цените.
Това ще е апокалипсис. Не може да стане.
Ще паднат до нива 600EUR средна цена. По-надолу просто няма как...
Или на мен умът ми не ми го побира как може да стане такова нещо. Все едно - Лукановата зима.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход