Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм

Публикувано от jores 
Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 10:17:56
За този апартамент на Тунджа до НДК платената цена е 921Е/кв.м.
/давам линк към targ.bg, че нещо не я намерих в сайта на камарата winking smiley/

Та мисълта каква е, ако от извадка 10 човека с кеш са склонни да платят максимум 900Е/кв.м. за тухла и реална площ за добрата част на Софийския център, колко трябва да струва кв./м. в разораните южни Софийски ниви, колко в елитните кв. Младост, Люлин, Надежда, Обеля.......

И малко за кредитите и възобновеното раздаване на калпак: Срещу ипотека на ап. с оценка 30к/евро банката предлага лихва 10,2% /към момента/ иска да предостави кредита не на едно лице а на три солидарно /без да е необходимо освен за банковата сигурност/ да направиш фул застраховки /имот, злополука, уволнение и т.н./ при посочен от тях застраховател. Отпусната крупна сума е 18к/е .

Като се сложи и прогнозата за безработицата към края на 2010г. - 20%/на Стопанската камара/, и неясните фокуси с които правителството има намерение да съживи икономиката /не умаловажавам факта, че ББ залага най - много на Е фондовете, които нещо не ги пускат не да текът а по скоро капят/, нека специалистите предсказващи ръст на цените да сложат някой и друг довод освен, че медийте щом гърмят пазара ще полети. Да споделят горивото за полета от къде точно ще идва, че аз колкото и да се напъвам, и колкото да ми се иска да гледам розово нещо не успявам та ми се иска логически да прихвана от ентусиазма им и да отпусна душица.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 10:38:09
При тази криза /която може би едва сега започва в БГ/ трендът на цените ще е силно надолу. Гориво за полет няма, а парашутът е скъсан, така че падането ще е рязко и болезнено.*yes*
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 10:51:10
avatar
Няма пилот в самолета :] Наесен цените същите ама в лева :]
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:09:41
За съжаление през 2009 имаше много инвеститори, които бяха на фаза denial и отказваха да излязат от проектите си с малка печалба или на себестойност. Като се има в предвид цената на заетия ресурс нараства с 8-10% на година, и факта, че банките немогат постоянно да правят магии с "преструктуриране" на кредитите си към инвеститорите в НИ, през тази година ще има free fall.

Мисля, че към 3 тримесечие масово ще сме свидетели на нива от около 350 евро за панели в крайни квартали, 500-600 евро за прилични нови сгради в Люлин и Младост и 900-1000 евро за някои реновирани много добри апартаменти в югоизточните централни квартали на София.

Колкото до следващите 3 години - цените ще растат единствено при реален ръст на икономиката и доходите на домакинствата.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:19:31
Прекрасно знаете,че условията по кредитите зависят от платежоспособноста на кредитополучателя.

И като започнете с тая "тухла",вече направо минавам на следващата тема,защото знам какви глупости ще прочета нататък."Идеален център,тухла"...ми то там 90% от копторите са тухлени,понеже през 30-те години когато са строени,друго не е имало.70-година сграда,направена от тухли единички...разликата с панела в Младост е само местоположението.От към състояние поне половината панелни блокове са по-добре от кооперациите в центъра.

pls...не си губете времето да ми обяснявате колко греша...роден съм в подобна кооперация до Александровска болница,а по-голямата част от детството ми мина пак в подобна...на пл."Възраждане" в София.
Дупки незнайни са тия стари кооперации...почти всичко е за събаряне.Зимата оставяхме чешмите леко пуснати,защото тръбите в банята замръзваха-вървяха във външната стена.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:23:02
Quote
bonzo
За съжаление през 2009 имаше много инвеститори, които бяха на фаза denial и отказваха да излязат от проектите си с малка печалба или на себестойност. Като се има в предвид цената на заетия ресурс нараства с 8-10% на година, и факта, че банките немогат постоянно да правят магии с "преструктуриране" на кредитите си към инвеститорите в НИ, през тази година ще има free fall.

Мисля, че към 3 тримесечие масово ще сме свидетели на нива от около 350 евро за панели в крайни квартали, 500-600 евро за прилични нови сгради в Люлин и Младост и 900-1000 евро за някои реновирани много добри апартаменти в югоизточните централни квартали на София.

Колкото до следващите 3 години - цените ще растат единствено при реален ръст на икономиката и доходите на домакинствата.

За панелки с цени 350Е/м2 съм съгласен, но останалите цени ще бъдат по-ниски. Та цените от 900Е/м в престижните райони, са реални цени и към настоящия момент. До края на годината /според мен/ ще достигнат нива около 780-800Е.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:24:57
Това с 900-те Евро не ми се вижда реално. Реален купувач съм - моля ако някой ми предложи нещо направено в Лозенец, Изток или центъра на цена 900 Евро да ми пише на лични.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:40:16
Моята сметка е следната: 921 по 77кв.м прави 138к лв.Добавете около4 хил такси и става 142. Ремонтче за около 20хил и ще излезе апартамента 160 хил лева.Без обзавеждане, защото е мнооого индивидуално.
Е, аз печеля над 10хил на месец, средно и нямам спестени толкова. То като има повече пари и разходите се вдигат: подръжка на хубава кола, хубава квартира в София и Варна, ресторанти, някой път на бар, дрешки, екскурзийки и те ги на 5-7 хил. В сметката не слагам хубава жена, че там става "страшно" :-))
Ако взема заем, примерно 100хил при 12% год.разходи, ще ми излиза 1000лв, само лихвата на месец.
Май е по-добре да съм под наем !
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:43:58
като изкарваш по 10 хил на месец и ти е трудно да купиш , смятаи какви ентусиасти са хората с 1000лв месечен доход
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 12:01:23
Quote
dival
като изкарваш по 10 хил на месец и ти е трудно да купиш , смятаи какви ентусиасти са хората с 1000лв месечен доход

Трябва да си не ентусиаст, а самоубиец, ако си с 1000 лв. на месеци и тръгнеш да купуваш НИ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход