Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 15:56:27
Quote
paio
Бавно, мъчително бавно следващите години... спад, застой........спад, застой........ стъпаловидно . с много стъпала.......

Чакаме, чакаме, чакаме, аз бърза работа нямам........
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 16:06:32
За Япония ще ми говорят......Един случай в този форум не видях някой да каже хора, закъсал съм с ипотеката, може ли някой да помогне? и да получи отговор ела, ще те препоръчам на този или онзи работодател, или иди в тази и тази агенция за работа....Япония ще сравняват..... Не, ние тука чакаме да прекараме някой
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 17:22:27
Quote
shery
ppetrov66 Написал:
-------------------------------------------------------
> Имотите както и всичко друго в БГ са менте.Менте е
> още проекта.От там и без очила се вижда огромната
> алчност на инвеститора.После се започват кражбите
> строи се със радиоактивно желязо от Украйна което
> просто не може да се заварява като се слага такова
> с по малъко сечение от проектното.После идва ред
> на бетона слага се по слаба марка съответно с по
> малка якост бетона се излива често през зимата
> като му се слагат калпави или въобще не се слагат
> добавки в резултат водата замръзва и якостта пада
> с пъти.Сами се сещате като се вдигнат
> температурите и се стопи леда какво става.Да не
> говорим че се слага и по малко цимент а повече
> чакъл.Намаляват се размери на шайби не се правят
> хоризонтални противоземетръсни пояси изобщо пълна
> лакомия.После сградата се напудря за да лови окото
> и разни креватни брокерки я представят като
> просторен двустаен в тих и престижен район.То в
> София аз не съм срещал да се продават апартаменти
> дето не са просторни и в елитни квартали.Незнам
> защо никой още не е казал какво е елитен квартал а
> това се оставя на въображението на
> брокерката.Двустайните наистина имат само две стаи
> което ще рече че са гарсониери.Спални по
> 10-11квадрата бани по 2 квадрата тераси по 2-3
> квадрата.Е ете това всичкото е лукс и му искат 80
> 000евро.Алооооооооо брокерите осъзнайте се гювеча
> и шараните свършиха.А мамините банкери какви заеми
> отпускат с какви лихви и примоции да ти падне
> шапката.Дотук добре обаче се чудя къде е акъла на
> купувачите дето си купуват боклуци в Манастирски
> ливади там дето бяха блата дето няма канализация
> дето основите и мазите са под вода дето няма улици
> детски градини училища магазини градски
> транспорт.Мила родна простотия.Е скъпи сънародници
> как мислите ще свърши всичко това.Сега започва
> началото на края


Едно наистина обективно мнение .
Точно така си е, по-скоро така беше , защото наистина сме на прага на началото на края, много скоро ще го усетим , всички мисля, не само тези от средната класа, които са инвестирали в жилище на кредит . Абсолютно - цялата информация, която тече по медиите дава знаци, че нещата ще стават изключително зле, достатъчно е да имаш елементарни познания по икономика. Просто сме в период на затишие пред буря. Много ще изгорят, защото ще фалират предприятия, които също са инвестирали с кредити, което е много по-страшно от това че масово хората няма да могат да погасяват ипотеките си. Просто няма да има работа за много от тях .
Икономиката е съвкупност от отделни сектори, между които има пряка връзка. Щом има криза в единия, това веднага намира отражение и в други. Въпросът е колко голяма ще е, а не дали я има ... и до какво ще доведе ? Да не говорим за връзката между икономиките на отделните страни, само Китай е остров в морето. Твърде възможно е светът да стане различно място за живеене в близките 1-2 години, не такова, каквото го познавахме до сега.

Това е написано3.11. 2008-ма
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 17:23:19
avatar
Перо, нямам повече какво да ти кажа. Чакай си поскъпването, аз ще чакам ГС / Големия срив /, който тепърва предстои. Сравнение може да се направи и с Латвия -70% спад от върха. Ти пак ще кажеш - какво общо има с Бг. ма, света е глобален, недей разглежда случаите регионално, пък и Бг не е имунизирана срещу спад в цените на НИ. Ако всички собственици са като тебе даже и по-лошо от Япония ще е тук - ще слезем под нивата 2001 г. поради отричане на фактите и действителността.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 17:40:19
Не, това че се конфронтираме не означава автоматично, че съм за поскъпване (виж по горния ми пост), а това че ми се струва невероятно за цени отпреди 10 г. Има разлика нали? И никъде не съм казал купувайте, просто ми се струва че сме близко до равновесната точка(макар че близост може да означава и година). И ако цените бяха по стабилни във времето би било по добре за всички, защото всеки ще може да си прецени възможностите и дали е дошло време за покупка. Това е- по малко разбити надежди и повече спокойствие, другото си го правим сами
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 20:33:47
Латвия е на гъза на географията, насрахте се с тая Латвия, на кой му пука за там.
И никой не отрича фактите, само теорията за ГС нещо не действа.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 20:50:22
avatar
Латвия, Япония все ектремни примери единствени от 205 държави които са любими на сривльовците, но мълкат като пукели за Сингапур, Китай и Великобритания примерно, където растежа си е нон стоп. Както и в повечето държави.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 21:03:48


Това горното е чиста статистика за броя на продажбите и ипотеките за няколко години назад.
Числата са от отчетите на Агенцията по вписванията - значи са факти пред които "и боговете мълчат"
Има няколко усреднени стойности поради липса на данни .
Е... вместо голи приказки ,всеки със средна маймунска интелигентност може да направи определени изводи накъде се е запътил пазарът. Дъно май още не се вижда ...ама никак даже .
За по-любопитните - да си намерят въпросната статистика ,нагледно подредена в екселски таблици и да поогледат и данните от които може да се добие представа за усреднени цени на продажби за определен период и по региони - само да внимават ,щото там всичко е в левчета.:]
Интересни са и данните за ипотеките и декларирания материален интерес при тях. Надвишават като стойност тази на продажбите ,което значи, че има доста ипотекирани имоти ,обезпечаващи нежилищни кредити. И кво ще правим с тези имоти като "лошите" кредити продължават да се увеличават ?
Тва е положението ... за съжаление .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-26 21:17 от status.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 21:08:56
Дават се кредити, както се вижда.
Сделчиците са малко, ама здраве да е.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 21:20:47
avatar
Абе вие 40% спад преживяхте, та още 30-на % - няма да ги усетите :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход