Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:39:52
avatar
Аа, объркал съм се, за кое си казал "16". Ами ОК, ама и 10 не са. Ако са повече от два, тогава иди се оплачи в Агенция по вписванията, че не са ти ги вписали. winking smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:44:09
avatar
Quote
dodo2
Аа, объркал съм се, за кое си казал "16". Ами ОК, ама и 10 не са. Ако са повече от два, тогава иди се оплачи в Агенция по вписванията, че не са ти ги вписали. winking smiley
.............
Отворко, ако ми знаеш всички имоти покажи ги , няма лошо покажи ги за да видят хора-протестанти как се живее и се придобива!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:48:23
avatar
Че ти и преди си си ги споделял - магазинчето до квартал Факултето и парцелчето до квартал Христо Ботев winking smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 23:02:00
Quote
drakkar

Знаеш ли колко е струвала една къща в САЩ по време на Голямата депресия ? Няколко ПЪТИ по-малко преди да започне кризата тогава. Тази криза много прилича на ГД. Така че, всичко е възможно. Ти си купил изгодно тогава, АЗ също искам да не се набутвам и заробвам СЕГА.
Относно паричната маса ?!? - в голяма грешка си. Бг е във валутен борд и сега когато се харчат резервите паричната маса се свива.

За БГ голямата депресия беше виденовата зима 97. Затова и следващите няколко години цените бяха извън всякакви нормални нива. Нормализирането започна от 2002-3г, когато малко по малко пазарните принципи започнаха да се възстановяват. Ако вземем за пример САЩ, следващата голяма рецесия в БГ ще бъде след 80г, а дотогава ще видим.
Не знам за паричната маса, но спестяванията се увеличават. Ти като идеш в банката да си видиш депозита нали се радваш на лихвата? 7-10% на година!!!! Без да си мръднеш пръста? Е, нека си намаля масата, нали лихвите си текат!!!!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 01:57:12
Къде ги тия лихви?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 02:54:37
avatar
КТБ = 8.85%
Ако беше сложил преди година в една друга банка = 9%

Факт е, че там никакви пари не текат, това са "пари" в компютрите на банката. Въпросът е при тегленето да изпревариш другите, че после фонд за алабала, ама и в него няма нито пари, нито достатъчно; ще се случи ли и кога ще бъде Голямото Теглене smiling smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 07:46:31
Quote
PER0
Quote
drakkar

Знаеш ли колко е струвала една къща в САЩ по време на Голямата депресия ? Няколко ПЪТИ по-малко преди да започне кризата тогава. Тази криза много прилича на ГД. Така че, всичко е възможно. Ти си купил изгодно тогава, АЗ също искам да не се набутвам и заробвам СЕГА.
Относно паричната маса ?!? - в голяма грешка си. Бг е във валутен борд и сега когато се харчат резервите паричната маса се свива.

За БГ голямата депресия беше виденовата зима 97. Затова и следващите няколко години цените бяха извън всякакви нормални нива. Нормализирането започна от 2002-3г, когато малко по малко пазарните принципи започнаха да се възстановяват. Ако вземем за пример САЩ, следващата голяма рецесия в БГ ще бъде след 80г, а дотогава ще видим.
Не знам за паричната маса, но спестяванията се увеличават. Ти като идеш в банката да си видиш депозита нали се радваш на лихвата? 7-10% на година!!!! Без да си мръднеш пръста? Е, нека си намаля масата, нали лихвите си текат!!!!

Честита Коледа на всички!

Перо, не знам откъде заключи, че паричната маса се увеличава. Наскоро, след интервю на Искров, посочих, че по данни на БНБ резервът се е свил до 3 млрд евро. А М2 не е 6 млрд (според Закона за валутният резерв), а 7.5 млрд лв. Депозитите могат да нарастват, ама след като се намалява рамера на валутните резерви, познай какво следва. И тъй като процесът е започнал лятото, а БНБ не изтегля левове в обръщение излиза ли, че лева е надценен? И излиза ли, че бордът вече се крепи само на политическо ниво? И ако бордът се катурне откъде аджеба пари за увеличаване на цените на НИ. Наистина се печатат колосални количества пари, което обезценява еврото/долара. Но до 1-2 години драстичен срив на покуп. им сила не очаквам. Но и да се срине еврото и ти да можеш да си купиш вместо 800 200 хляба, не виждам как ще се отрази на НИ.*pardon*
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 10:14:31
avatar
Перо, отвори някой учебник по финанси и прочети поне основните неща. "Паричната маса нараствала, защото се увеличавали депозитите" Това не знам къде си го научил, но ако и другите ти знания са такива няма да споря повече с теб.
Пари винаги са се печатали, обаче това важи за ФЕД и ЕЦБ. БНБ няма такива функции и намалеят ли резервите трябва да започне да изтегля левова парична маса.
Но дори и в САЩ и страните приели еврото тези пари няма да стигнат до техните "Данчовци" да си купуват жилища на набалончени цени, а ще се спасяват банки.
Като заключение мога да кажа, че инфлация може да има само в Бг и то само в левове, но това не топли тези с кредитите щото те са в евро или с клауза за превалутиране в някои ситуации.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 10:16:38
avatar
И като спасят банките какво? Нима ще спрат да печатат от ФЕД? Напротив, знаеш ли колко Данчовци или по сконо Джоновци чакат новото завъртане?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-12-2010 - 10:54:06
Незнам за паричната маса, аз съм само наемодател. Важното е като ида в банката да си видя влога набъбнал, това е което ме интересува. Просто е. Схемата е работила последните 100 години, парите се обезценяват в исторически план и както казах за мен година две, пет са без значение
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход