Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 21:31:11
avatar
Quote
PER0
Quote
drakkar
Значи и аз мисля, че съотношението трябва да е 1:120. Нарочно цитирах въпросния господин, защото неговото мнение би "тежало" повече понеже е в бранша. Повече от 10 години възвращаемост за инвестиция в НИ ми се струва безсмислено, още повече за този период ще трябва 2 пъти да се направи и ремонт.
Дичка ти какво мислиш ? Имотко ? Светльо ?

Аз като наемодател мисля, че наемите трябва да се вдигат сериозно, за да се постигне възвращаемост с 100-120 наема. Купих един апартамент 2003, който до момента почти ми се е изплатил от наеми (имам около 90 вноски до сега), и може би след година,две три ще започне да ми се плаща за 2-ри път. Аз съм за високи наеми, които изплащат имота със 100, 120 вноски, а защо не и с по малко вноски, даже ако падне на 80-60 наема още по добре, а дано

Ето, сам признаваш, че имота който си купил се е изплатил с 90 наема. Това е, защото си го купил в равновесен пазар и на нормана цена. Ако целта ти е била да спекулираш, трябвало е да го продадеш 2008. Защото сега се връщаме към нормалните цени, а сигурно от инерцията за даден период ще слезем и под тях. :] Приеми, че колелото на съдбата и цените на НИ се завърта наобратно winking smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 21:31:57
avatar
Нали споменах, че оттогава съм придобил още три имота или не съм ясен? Що ме четеш в инвестора, по добре ми пиши на лични, ще ти преподам лекция.:] Между другото още не си отговорил на Ками с кво се занимаваш? Почти съм сигурен, че с нищо, освен един пропаднал форум с активност 12 човека дневно, щом ме четеш и в инвестора.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 21:47:25
avatar
Ти си написал, че си придобил още три имота, но не си купил нищо.

Ако нещо изобщо си придобил, са някакви наследствени ниви от пра-леля ти, които също не мисля, че са повод за лична гордост.

Така че засега остават 5 квадрата идеални части от магазин, които сигурно си ги взел с потребителски кредит. А ако не си, сигурно са ти били спестяванията за цял живот и сега си много горд, че взимаш по 90 лева на месец от тях smiling smiley

(Безработен съм.)
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 21:58:17
avatar
Бях сигурен, че си безработен. Личи ти от сто километра. Донякъде позна, че съм придобил ЗЗ, но и апартамент от 108кв.м. - 1/3., както и провинциален имот. Лошо няма, ти си си безработен клошар, но това не значи че трябва да храниш злоба към придобили имот. Все пак не мога да ти го подаря. Най-малкото не те познавамwinking smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:09:31
avatar
Когато започнеш да употребяваш "купиХ имот", а не "придобих имот" (т.е. "пра-леля ми на село почина, лека и пръст"winking smiley, тогава се изживявай като собственик. Засега си владелец на 50% идеални части от 9.9 квадрата магазин, намиращ се срещу квартал Факултета.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:15:48
avatar
Quote
dodo2
Когато започнеш да употребяваш "купиХ имот", а не "придобих имот" (т.е. "пра-леля ми на село почина, лека и пръст"winking smiley, тогава се изживявай като собственик. Засега си владелец на 50% идеални части от 9.9 квадрата магазин, намиращ се срещу квартал Факултета.
...................
Чудя с повече ли си глупав, или повече смешен. Аз купувам имоти от 1994г. до ден днешен. За тези шестнадесет години съм купил 10 имота. Жалко е че са толкова малко- по-малко от 0.75. имота на година. Сигурен съм обаче, че ти в жалкия ти живот си придобил само якето на гърба си.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:24:18
Quote
drakkar

Ето, сам признаваш, че имота който си купил се е изплатил с 90 наема. Това е, защото си го купил в равновесен пазар и на нормана цена. Ако целта ти е била да спекулираш, трябвало е да го продадеш 2008. Защото сега се връщаме към нормалните цени, а сигурно от инерцията за даден период ще слезем и под тях. :] Приеми, че колелото на съдбата и цените на НИ се завърта наобратно winking smiley

Ако нещата бяха толкова прости и да се осланят само на 10 годишни цикли никой нямаше да си мръдва пръста и щеше да чака да паднат цените, да купи, да продаде наново на високи цени и да чака следващия цикъл, НО както сам си свидетел към всеки цикъл се добавя и количествена и качествена промяна. Нито лева, нито долара, нито златото, нито каквото и да е, е същото, каквото бяха преди 10-20-30 и повече години. Да очакваш старото да се върне си е една утопия, най малкото защото ако цените се върнат на нива 2000-2002, то всеки би повярвал в абсолютната цикличност, а именно ново голямо покачване. Разбираш ли парадокса? А Реалноста? Имотите падат, паричната маса се увеличава със всеки минал ден и много скоро ще имаме пресечна точка, ако не е достигната вече. И никой няма да говори за балон оттук нататък, защото няма да има нито скокове, нито сривове, просто ще бъде една нова равновесна точка. В историята ще си остане като балонът от 2008-ма. И всеки ден ще носи по една малка промяна, незабележима на пръв поглед, докато един ден се обърнем назад и си спомним какво е било преди 10, 20 и повече години, необратими в колелото на времето
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:26:29
avatar
Хаха 16. Не са 16, а 2 и не си купил сам, а с брат ти.

Защо не си организирате групово пиене на хапчета всички откачалки тук?

Отличават се четири най-типични начина на реагиране на стрес:
...
- въображение – попадайки в стресова ситуация, някои хора измислят фикционален свят, който им помага да преодолеят стреса и те се връщат в реалността с изчистено съзнание и усещане за сила, помагаща за преодоляване на стреса.


Ти обаче май завинаги си останал във фикционалния свят? Това е доста по-сериозна диагноза.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:35:24
avatar
Quote
PER0
... Нито лева, нито долара, нито златото, нито каквото и да е, е същото, каквото бяха преди 10-20-30 и повече години. Да очакваш старото да се върне си е една утопия, най малкото защото ако цените се върнат на нива 2000-2002, то всеки би повярвал в абсолютната цикличност, а именно ново голямо покачване. Разбираш ли парадокса? А Реалноста? Имотите падат, паричната маса се увеличава със всеки минал ден и много скоро ще имаме пресечна точка, ако не е достигната вече...

Знаеш ли колко е струвала една къща в САЩ по време на Голямата депресия ? Няколко ПЪТИ по-малко преди да започне кризата тогава. Тази криза много прилича на ГД. Така че, всичко е възможно. Ти си купил изгодно тогава, АЗ също искам да не се набутвам и заробвам СЕГА.
Относно паричната маса ?!? - в голяма грешка си. Бг е във валутен борд и сега когато се харчат резервите паричната маса се свива.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-12-2010 - 22:35:51
avatar
Кви 16 бе Додо? Ти май си се притеснил нещо. За 16години говоря и за десет имота. Искаш ли да ги видиш поименнно и да те разведа из тях? Срещаме се развеждам те като мечка на синджир, показвам ти нотариален акт за всеки от тях, черпя те кафе и после ти излизаш тука и на всеуслушание казваш -. Стопанина е прав , аз съм пе.....аст, що ми викате Дядо Мраз?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-25 22:37 от СТОПАНИН ... ..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход