Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
23-12-2010 - 21:18:40
Понеже имам нещо за продаване, мисля, че 1:1200 е добре.
А сериозно, както и колегата Иванов предложи да обясни на незнаещите, сега производствената цена на нов имот е от 1:150 до 1:200. С печалбата - 1:300. И така излиза на пазара.
За да ти го продаде някой "балък" за 1:120, трябва някоя от компонентите да се промени.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
23-12-2010 - 22:22:43
avatar
Някой пак е спрял хапчетата предписани му от лекаря?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
23-12-2010 - 22:40:25
И така до 2030г.:]
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
24-12-2010 - 00:27:22
avatar
Quote
Imotko
Понеже имам нещо за продаване, мисля, че 1:1200 е добре.
А сериозно, както и колегата Иванов предложи да обясни на незнаещите, сега производствената цена на нов имот е от 1:150 до 1:200. С печалбата - 1:300. И така излиза на пазара.
За да ти го продаде някой "балък" за 1:120, трябва някоя от компонентите да се промени.

Първо - написаното не е вярно.

Второ - нека предположим, че е вярно. От тук просто следва, че не е изгодно тепърва да се строи и продава, защото ще се появят клиенти с вероятност печалба на шестица от тотото (с други думи - когато пръдне гущера).

Но какво от това - има достатъчно материал за продан за следващите 10 години, така че купувачите и сегашните продавачи хич не ги интересува, че някой би искал да строи и продава и няма да има клиенти.

Така че "производствената цена на нов имот" няма никакво влияние върху тенденцията на спад.

Да не би в Латвия да не е важало написаното от Imotko? Важало е. Да не би средните цени да не паднаха до 350 евро на квадрат? Паднаха. Средни цени, т.е. са варирали от 150 до еди колко си.

Значи цениТЕ могат да се изхлузят до колкото си искат. Който е "инвестирал" в нещо различно от имот, който би се купил от милионер, ще си гледа "инвестицията" дълго време.

Одеве минах покрай Витоша Тюлип - на пръв поглед стегнато комплексче, ама защо никой не живее там и е тъмно като в гз? Вече повече от година, откакто е завършен.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
24-12-2010 - 10:48:51
avatar
(с други думи - когато пръдне гущера) - можели научно обосновано да ми се обясни откъде произлиза репликата ? Че ми прозвуча заинтригуващо smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
24-12-2010 - 12:25:10
Quote
ASSETION
(с други думи - когато пръдне гущера) - можели научно обосновано да ми се обясни откъде произлиза репликата ? Че ми прозвуча заинтригуващо smiling smiley
Репликата идва от небезизвестния научно доказан факт , че гущер пърди извънредно рядко!! Учени от БАН в течение на 17 години са експериментирали с два екземпляра , като за целия период (17г.) единия е пръднал след ядене на боб (насилствено, гущер боб не яде) а другия се е изпуснал след като е ял храна от топлата витрина на Била ! По непотвърдени данни и двата гущера преди това са се уригнали!

Това е!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
24-12-2010 - 12:35:30
avatar
Стилът ти ми харесва, можеш да се цаниш да пишеш за wiki или за [dreal.net] smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
24-12-2010 - 12:40:36
Quote
paio
Репликата идва от небезизвестния научно доказан факт , че гущер пърди извънредно рядко!! Учени от БАН в течение на 17 години са експериментирали с два екземпляра , като за целия период (17г.) единия е пръднал след ядене на боб (насилствено, гущер боб не яде) а другия се е изпуснал след като е ял храна от топлата витрина на Била ! По непотвърдени данни и двата гущера преди това са се уригнали!

Това е!
Чудесно! Сега остава да направиш връзката с imotko,към когото беше отнесена тази асоциация от dodo!Пръдня или гушер? Едва ли imotko ще е студенокръвно!:]
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
24-12-2010 - 12:57:20
avatar
Quote
Valia11
Имам информация от моята брокерка, че настъпва паника на пазара и всеки се пробва да продава преди големия срив!! Само след 1 месец никои няма да може да си продаде апартамента си!!
Коментари?
......................................
Кво стана с големия срив, че го чаках два месеца този един месец след което е започнал:} Да не стане големия взрив, че тогава сривльо ще напълни гащите от страх и злоба.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
24-12-2010 - 14:55:02
Quote
paio
Quote
ppetrov66
Имотите както и всичко друго в БГ са менте.Менте е още проекта.От там и без очила се вижда огромната алчност на инвеститора.После се започват кражбите строи се със радиоактивно желязо от Украйна което просто не може да се заварява като се слага такова с по малъко сечение от проектното.После идва ред на бетона слага се по слаба марка съответно с по малка якост бетона се излива често през зимата като му се слагат калпави или въобще не се слагат добавки в резултат водата замръзва и якостта пада с пъти.Сами се сещате като се вдигнат температурите и се стопи леда какво става.Да не говорим че се слага и по малко цимент а повече чакъл.Намаляват се размери на шайби не се правят хоризонтални противоземетръсни пояси изобщо пълна лакомия.После сградата се напудря за да лови окото и разни креватни брокерки я представят като просторен двустаен в тих и престижен район.То в София аз не съм срещал да се продават апартаменти дето не са просторни и в елитни квартали.Незнам защо никой още не е казал какво е елитен квартал а това се оставя на въображението на брокерката.Двустайните наистина имат само две стаи което ще рече че са гарсониери.Спални по 10-11квадрата бани по 2 квадрата тераси по 2-3 квадрата.Е ете това всичкото е лукс и му искат 80 000евро.Алооооооооо брокерите осъзнайте се гювеча и шараните свършиха.А мамините банкери какви заеми отпускат с какви лихви и примоции да ти падне шапката.Дотук добре обаче се чудя къде е акъла на купувачите дето си купуват боклуци в Манастирски ливади там дето бяха блата дето няма канализация дето основите и мазите са под вода дето няма улици детски градини училища магазини градски транспорт.Мила родна простотия.Е скъпи сънародници как мислите ще свърши всичко това.Сега започва началото на края
Това е написано 2008-ма. Звучи актуално!
Toгава за такива писания гонеха от форума.Незнам как това не е изтрито.Човека в момента е с трети ник в този форум
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход