Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)

Публикувано от Чимиджимичамиджоми 
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 09:34:31
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> "А вероятността да познае е 50:50"
>
> По-малка е... той дава конкретни числа дори. А на
> мен пък взеха, че ми харесаха... паснаха ми на
> теорията!


Имах предвид сегашната прогноза, не тази от преди 2 години - за онази от преди 2 години няма вероятност за познаване, защото събитието вече е ФАКТ, не е ПРОГНОЗА- 100 % НЕ Е ПОЗНАЛ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-05 09:35 от Joan.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 09:41:23
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> А цифрите дето ги беше цитирала - от старата
> прогноза ли са?
>
> За мен си остават актуални


Точно от старата са smiling smiley - нали затова ти написах, че по числата сте в единомислие, но тайминга ви се разминава с 2-3 годинки smiling smiley

А сегшаната му е "може да има 25 % спад на имотите, изчакайте" или поне така я тълкуват по форумите. Не съм ни направила труда да я прочета smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-05 09:42 от Joan.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 10:17:13
Не, освен в случай на обща икономическа криза.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 10:47:48
Я, виждам, значи, че Joan се е намесила. Значи въпросния господин доста е разровил в акитата. Всъщност той много добре покрива и моите прогнози, не само на Julius. Joan, следя те постовете и тук и в инвестора и те моля да ми отговориш на един въпрос: Каква ти е далаверата от поскъпването на имотите? Всъщност, ако мислеше глобално, както твърдиш отдавна трябваше да разбереш, че по-нататъчно поскъпване е ВРЕДНО за всички участници на пазара. Оставам с впечатлението, че си се "набълбукала" с непродаваеми имоти и сега вадиш от девет кладенеца вода, че да можеш да се отървеш от тях. Само че това се постига с търговски усет и правилно предлагане, а не с опити за раздуване на нещо, което и без това е пред пръсване. Затова и те питах в една от темите, в които се беше развихрила, дали реално си виждала оферта в Букурещ и знаеш ли какво предлагат там. Подновявам питането си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-05 14:35 от Чимиджимичамиджоми.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 11:13:17
Днес съм на кеф и ще взема да ти отговоря winking smiley

Половината Витошка ми остави баба ми - и понеже съм тъпа блондинка, много се кефя да смятам колко съм богата по тефтерите - гледам, от ден на ден - ха стотина хидяли, ха милионче, числата в актива на net-worth се трупат, ли трупат.... :}

Колкото до Букурещ, изобщо ми е през ..... какво се предлага там. Виждала съм какво се предлага в Брюксел, например, но изобщо не смятам да го споделям с теб - не си ми интересен smiling smiley
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 11:22:57
Joan написа: Днес съм на кеф и ще взема да ти отговоря

Половината Витошка ми остави баба ми - и понеже съм тъпа блондинка, много се кефя да смятам колко съм богата по тефтерите - гледам, от ден на ден - ха стотина хидяли, ха милионче, числата в актива на net-worth се трупат, ли трупат....

Колкото до Букурещ, изобщо ми е през ..... какво се предлага там. Виждала съм какво се предлага в Брюксел, например, но изобщо не смятам да го споделям с теб - не си ми интересен


Хахахахахаха: Това ще го оставя без коментар. Дано никой не го изтрие, че да си остане като писмен паметник на културата!

Но пък: Обещавам да не казвам повече на Joan - Джоанката!!!

Сега да посменим темата. Вчера говорих с мой познат -- строителен предприемач. Човека завършва две сгради. Едната е пред акт 15 в Лозенец, другата е пред ДПК в Лагера. В първата продава апартаменти по 2400 евра на квадрат, във втората - по 1150. Заетостта в първата е 70%, а във втората - 15%. Това вече е интересно за коментар. Качеството според него е отлично, според мен е над средното, но е еднакво и за двете сгради.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-05 11:50 от Julius.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 11:29:50
Ако за някого съм "Джоанката", значи, едва ли съм повече от тъпа блондинка, значи, просто се съгласявам с него smiling smiley

И защо ми е да участвам в интересна и забавна дискусия с някого си, който няма елементарното възпитание да се обърне към мен с ника ми?
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
05-09-2008 - 11:59:46
Ето тук, Julius, ще завлезем в психология и ще излезем от обективността, която и тримата с барбарон заедно търсим smiling smiley

vajvaj или Чимиджимичамиджоми - поздравления за ника smiling smiley - аз бих избрала може би Лиско, ама ти си знаеш по-добре winking smiley

Мога ли да ти казвам Чими, че е по-кратко и няма да го сметнеш за досадно фамилиарничане? smiling smiley
Анонимен потребител
офтопик
05-09-2008 - 13:06:54
Аз пък не мога да разбера по каква схема Julius и Joan се разбират дали ще се карат тук или в инвестора smiling smiley
Re: офтопик
05-09-2008 - 13:09:24
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък не мога да разбера по каква схема Julius и
> Joan се разбират дали ще се карат тук или в
> инвестора


Ези-тура :}

Ти къде се изгуби?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход