Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 15:19:05
Много от нас,сигурен съм,си задават въпроса дали вече не е момента да имам собствен дом.За мен отговорът е еднозначен-не и сега!В момент,когато светът ври и кипи,а кризата в БГ сякаш никога няма да свърши идеята за покупка на имот ми се струва,сори за жаргона,супер,ама супер тъпа.Предлагам ви препратка от случващото се по света,за да бъда по-красноречив.
"Нови банкови фалити в САЩ"-29.01.2011;26-ти банков фалит в САЩ тази година-26 март,2011;Какъв е рискът от фалит на САЩ?;100 спасени банки в САЩ близо до фалит;Бернарке:САЩ могат да изпаднат в ситуация на фалит;Инфлационните рискове в Китай остават обезпокоително високи-05.04.2011 investor.bg;Китай надува лихвите срещу инфлацията-05.04.2011-financebg;Страховете около балона с недв.имоти в Китай нарастват-05.04.2011,economynews;До месеци-Китай пука балона на суровините-23.03.2011;Загуба от 180млрд. долара грози японската икономика-dnevnik.bg-15.03.2011;Японската икономика е на колене-15.03.2011-darikfinance
***
Да не говорим за ситуацията в милата ни татковина.Цената на ипотечния кредит /ГПР/ в момента е 9%.В разкъсваните от ик.криза Гърция и Португалия процентът е ...4.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 15:28:30
avatar
Quote
Лидъл
Много от нас,сигурен съм,си задават въпроса дали вече не е момента да имам собствен дом.За мен отговорът е еднозначен-не и сега!. ......... Цената на ипотечния кредит /ГПР/ в момента е 9%.

Лидъле, ако имаш паричките кеш, ГПР-то не те касае. Купи си дом и си живей животеца.
Ти или аз няма да оправим света, войни и кризи винаги е имало..
Най-много, ако имаш кеш, той да ти даде фира и да си останеш вечния наемател
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 15:28:42
avatar
Идиотска е идеята сега да се купува с ипотечен кредит - за това спор няма, няма и да има.

За покупка с кеш - там вече факторите са други - за основно жилище, ако отговаря на потребностите и цената е приемлива за купувача... купуват хората. Имат парите, имат потребноста, имат и избора - купуват. Може да са един купувач на фона на 50 продавача, но не са изчезнали все още напълно.
Друг е сега въпросът, как биха се чувствали след година-две, ако живеят постоянно с мисълта, дали не са се минали и сравняват постоянно цената на която са купили с пазарната към момента, смятайки колко са загубили от това, че не са изчакали... но както се казва всекиму според потребностите съгласно възможностите му.

За инвестиция - да, но само при условие, че разполагаш с информация, с която другите не разполагат. Информация, която ти гарантира препродажба с печалба на по-късен етап ( инфраструктурни проекти, инвестиционни и т.н. т.е. ключови имоти )
Ама да купуваш само за да затвориш едни пари в един бетон, с идеята че имота винаги ще поскъпва - това си е наистина класическа форма на полудяване smiling smiley))

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 15:29 от valsodar.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 15:31:46
Да живееш вечно с мисълта да не се минеш също си е форма на полудяване.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 16:44:01
Quote
Imotko
Да живееш вечно с мисълта да не се минеш също си е форма на полудяване.
Бе ти нали не можеше да ни понасяш.какво дириш още тук?
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 19:21:21
avatar
Quote
Imotko
Да живееш вечно с мисълта да не се минеш също си е форма на полудяване.

Когато цените спрат да падат с 10% на година, тогава няма да живеят купилите с мисълта, че са се минали. Защото 10% от 60000 са 6000 евро, 12000 лева на година, 1000 лева на месец, а по статистика средната заплата е по-ниска. Значи мисълта в главата, за такова прецакване би била много кофти за психиката за човек на заплата.

Сега сигурно ще кажете, че и тези със заплата под 1000 не трябвало било да купуват, кредити да не се взимат, то останаха само милионерите, които по принцип си имат жилище. И пак идваме на моето - в момента е тъпост да се купува при каквато и да е ситуация, освен ако нямаш достатъчно пари да харчиш за глупоти, и не наречеш покупката на жилище глупост (не в лош смисъл имам предивид нещо като "профукване"winking smiley.

Ама да купи някой насериозно панелка (с или без кредит все тая) с мисълта "ура имам собствен дом" му гарантира психически отклонения след някоя и друга година. То и без това по статистика сигурно повече от 50% от българите са за хапчета, но игнорират този факт, вижда се и по някои участници във форума, та нищо ново няма да се случи smiling smiley

Да имаш собствена панелка те обвързва с постоянни обяснения после. "Ама то сложих испански плочки", "ама сифона ми е Видима-идеал", "ама съседът отгоре спря да ми повръща по терасата" smiling smiley

Като голфа "с всички екстри" на др. Иванов. Досега никога не съм употребявал за автомобила си "с всички екстри" и като го видях от Иванов това, си дадох сметка колко зле със самочувствието хора има.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 20:58:29
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 22:26:58
Пари кеш-баровци сте вие-как натрупвате пари кеш бе я ми кажете,и аз да се светна,много сте отворени ама сега ако някоя банка каже даваме кредити на 3 процента на всички ще им се сторят евтини апартаментите нали-келеши и после ще ми обясняват как се определяли цените на имотите ръст на населението,инфлация и така нататък.заем се връща,наем не.Ама я си стойте при дъртите,и чакайте някоя нивичка да продадете или бабата да се гътне.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 22:28:42
Пари кеш на 30 години clap:*xxx**yes**yes* муахахахаха
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
08-04-2011 - 23:14:41
Quote
Gancho_
Пари кеш-баровци сте вие-как натрупвате пари кеш бе я ми кажете,и аз да се светна,много сте отворени ама сега ако някоя банка каже даваме кредити на 3 процента на всички ще им се сторят евтини апартаментите нали-келеши и после ще ми обясняват как се определяли цените на имотите ръст на населението,инфлация и така нататък.заем се връща,наем не.Ама я си стойте при дъртите,и чакайте някоя нивичка да продадете или бабата да се гътне.

Ти си типичен пример за агресивната простотия, която ни залива. Влизаш тука с бутонките, обиждаш...
"Хем голям, хем насран", са казали хората. Не стига, че грешно си направил сметките, не стига, че и пари не може да изкара да си поправи грешните решения, ми и цял свят му крив. И банкерите, и ние, тука публиката, разбираш ли.
Като ти гледам неграмотните драскулки, изобщо не съм учуден, защо си на това дереже.
Както казва др. Иванов: марш да работиш!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 23:17 от moskvi4.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход