Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Без комисионна ли?!

Публикувано от snikolina 
Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 10:54:35
Здравейте колеги, това, което ме кара да отворя темата е скандалното, според мен поведение на някои агенции, които се опитват да привличат купувачи чрез криворазбраното "без никакви комисионни". Нека е ясно - у нас според правилата в бранша комисионна заплащат и двете страни. Всички знаем, че според американския модел, комисионната се заплаща от страната на продавача, но имайте предвид, че тя е в двоен размер /но не спрямо размера на нашите комисионни/. Купувачите там знаят какво плащат, а у нас, кой ще им обясни за новия модел, който толкова скрито агенциите се опитват да въведат. Не трябва ли да е ясен регламентът на пазара!? Кризата е ясна, ясна е и намалялата платежоспособност, но на това пазарът реагира с цените си. Този, който има нужда да продаде намалява цената, за да стане възможна сделката. Който иска да чака - чака и не сваля цената. Проблемът не е в това дали ще ти платят комисионна, а в масовото мнение за "качествените услуги", които предлагат агенциите. Понеже аз като вляза в магазина никой не ми обявява "хлябът днес е без пари" искам да попитам как разсъждавате на тази тема. Кой защитава интереса на клиента, ако той не си плаща за работата, която се върши за него? На какво основание ще изисква да си свършим работата щом няма да плаща? Той реално не е станал твой клиент! Аз смятам, че след като заплащането се формира на процент, то се влияе от договорената продажна цена на сделката. Ако цената е ниска и заплащането пада, ако е висока - расте. Но заплащане на труда трябва да има, защото "безплатен обяд" няма никъде, а агенциите не са благотворителни организации. Договарянето на различен размер на заплащането е друг въпрос, но заплащане трябва да има - това е гаранцията за поетата отговорност към клиента - ти си вършиш съвестно работата, той ти плаща за това. Колеги, смятам, че трябва да спрем да си сриваме бранша сами. Нека подчертаем и материалния интерес на купувачите, на които се "молят" колегите да купуват. Нима те плащат без да получават насреща? И то на какви цени! Купувачът ще придобие имот, продавачът ще си вземе парите, а този който подсигурява сделката да се просълзява от щастие ли! Подчертавам, че говоря за професионалистите в бранша, които не се набутват между двете страни, за да им вземат парите, а са на този пазар, защото има достатъчно хора, които имат нужда от професионализма им. За тези, които разбират защо отиват сутрин на работа.
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:12:29
avatar
Нещо или аз не съм разбрал или не помня правилно , как в Русе вече работят и без абсолютно всякакви комисионни, а само с еднократна такса от 300 евро .
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:19:49
АЗ КАТО БРОКЕР ИМАМ МНОГО ПО ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ КОЛЕГИ-СПРЕТЕ ДА НАДУВАТЕ ЦЕНИТЕ!
ИДВА В ОФИСА И ИСКА ДА СИ ПРОДАВА КОЧИНАТА НА 1000 ЕВРО КВАДРАТА!
КЪДЕ СИ ТРЪГНАЛ БЕ СЕЛЯК...
ХОРАТА РАБОТЯТ ЗА 250 ЕВРО НА МЕСЕЦ ТОЙ ТРЪГНАЛ ЗА 1000 ЕВРО НА КВАДРАТ ДА ПРОДАВА.
ИМА ЕДНО НЕПИСАНО ЗЛАТНО ПРАВИЛО В БРАНША И ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ ГО ЗНАЯТ-
НОРМАЛНО Е ЧОВЕК С ЕДНА ЗАПЛАТА ДА СИ КУПИ 1 КВ М ЖИЛИЩНА ПЛОЩ!
АЙДЕ НАПРАВЕТЕ СИ ИЗВОДА КЪДЕ Е НОРМАЛНАТА ЦЕНА НА ЕДИН АПАРТАМЕНТ!
А ЗА ТОВА НАДУВАНЕ СМЕ ВИНОВНИ И НИЕ БРОКЕРИТЕ,КОИТО НАДУВАХА ЛИ НАДУВАХА.
ОТ 2 ГОДИНИ НАСАМ КАЗВАМ СПРЕТЕ ДА НАДУВАТЕ ЦЕНИТЕ.
ОБАЧЕ МОИТЕ КОЛЕГИ ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО КАЗВАТ-БЪЛГАРИТЕ СА ТЪПО СЕЛСКИ БЕКОВЕ КОИТО И ПОСЛЕДНАТА СИ ДРЕХА ЩЕ ПРОДАДАТ ЗА ДА ИМАТ АПАРТАМЕНТ.
НЕКА СЕ ЗАРОБЯТ КАТО ПРЕЗ ТУРСКОТО РОБСТВО С КРЕДИТИ.И СЕГА ХЕМ ВИ СЪЖАЛЯВАМ ХЕМ СЕ ЯДОСВАМ-АМА ХАК ДА ВИ Е,ЧЕ СЕ ИЗЛЪГАХТЕ ПО ЪКЪЛА НА БРОКЕРИТЕ И ТЕ ДИГАХА ЦЕНИТЕ И ВИЕ КУПУВАХТЕ КАТО ЗА ПОСЛЕДНО.
ПОНЕ СЕГА СПРЕТЕ ДА КУПУВАТЕ,ЗА ДА СЕ НОРМАЛИЗИРА ТОЯ ПАЗАР!!!!!!!!!!

range">И ЗАПОМНЕТЕ КУПУВАЧИ-С ЕДНА ЗАПЛАТА ТРЯБВА ДА СИ КУПУВАТЕ 0,9-1КВ М Ж.ПЛОЩ.
ОСТАНАЛОТО Е ХАК ЗА ВАС!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-04-17 11:20 от parker.
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:23:53
Айде пак - сърцераздирателни тиради на опечалена брокерка!

Това с комисионната е вече стара тема! Като не ти отърва конкуренцията на пазара - върши нещо друго!
И стига с тая тема за правилата на бранша! ТАКИВА ПРАВИЛА НЯМА ! Когато се приеме някаква нормативна законова уредба, тогава може да се говори за правила в бранша.

И това "без комисионна за купувача" е практика много отдавна - не е отскоро

Не подценявайте интелигентността на купувачите! Какво значи да им защитиш интереса?! Балъците отдавна умряха! Стига с тия евтини трикове за "защита на интереса"! Стига с това , че като им се вземе комисионна им е защитавате интереса! Пълни глупости! По тази логика - както е евтин рекламен трик това "без комисионна", толкова и е "защитата на интереса на клиента"!!!

Когато се приеме законова уредба по въпроса с комисионните - тогава можете да имате мнение по въпроса!

И стига вече с това, че нямало "безплатен обяд". Вече се изтърка тази тема!

И не всяка фирма, която работи без комисионна, взема 6 % от купувача! Има такива, които вземат само 3% и то само от продавача! И въпреки това, защитават интереса на купувача - дават му консултация с адвокат, който си избере купувача! Защото, ако не го защитят, сделка изобщо няма да има и ще си останат и без тия 3%!!! Защото е по-добре да се вземат образно казано 100 лв, отколкото 0 лв!!!! Няма да казвам имена, за да не каже някой, че правя на някой реклама!

Отново ше повторя: Когато се приеме законова уредба по въпроса с комисионните - тогава можете да имате мнение по въпроса!!!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:32:26
vanko_21 Написал:
-------------------------------------------------------
> Айде пак - сърцераздирателни тиради на опечалена
> брокерка!
>
> Това с комисионната е вече стара тема! Като не ти
> отърва конкуренцията на пазара - върши нещо
> друго!
> И стига с тая тема за правилата на бранша! ТАКИВА
> ПРАВИЛА НЯМА ! Когато се приеме някаква нормативна
> законова уредба, тогава може да се говори за
> правила в бранша.
>
> И това "без комисионна за купувача" е практика
> много отдавна - не е отскоро
>
> Не подценявайте интелигентността на купувачите!
> Какво значи да им защитиш интереса?! Балъците
> отдавна умряха! Стига с тия евтини трикове за
> "защита на интереса"! Стига с това , че като им се
> вземе комисионна им е защитавате интереса! Пълни
> глупости! По тази логика - както е евтин рекламен
> трик това "без комисионна", толкова и е "защитата
> на интереса на клиента"!!!
>
> Когато се приеме законова уредба по въпроса с
> комисионните - тогава можете да имате мнение по
> въпроса!
>
> И стига вече с това, че нямало "безплатен обяд".
> Вече се изтърка тази тема!
>
> И не всяка фирма, която работи без комисионна,
> взема 6 % от купувача! Има такива, които вземат
> само 3% и то само от продавача! И въпреки това,
> защитават интереса на купувача - дават му
> консултация с адвокат, който си избере купувача!
> Защото, ако не го защитят, сделка изобщо няма да
> има и ще си останат и без тия 3%!!! Защото е
> по-добре да се вземат образно казано 100 лв,
> отколкото 0 лв!!!! Няма да казвам имена, за да не
> каже някой, че правя на някой реклама!
>
> Отново ше повторя: Когато се приеме законова
> уредба по въпроса с комисионните - тогава можете
> да имате мнение по въпроса!!!

Закон регламентиращ възнагражденията в даден бранш е ГАВРА с пазарната икономика!!! Има имоти, които се работят на 0,5% има и такива, които се работят на 10/20/30%, каква е логиката да се слага рамка
eye popping smiley
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:36:11
абе вие сте много прости-ти нека ти е 300 евро квадрата ,пък плати му 6 % комисионна.
пак си на далавера!
седнали за процентите да се пънат.ЦЕНИТЕ СА ВИ ПРОБЛЕМА!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:36:28
Айде бе, vanko_21! Каква консултация с адвокат и то, който си избере купувачът! За какво ти плаща клиентът, ако ще си търси сам адвокат. Не ме разсмивай. Аз не ти говоря за брокерите, които служат само за компания, колкото да не тие скучно докато се разхождаш по огледите. Излез малко от този калъп!!!

Чел си, ама не си схванал. Аз не съм закъсала "Слава Богу!" Писна ми колеги да ми товарят своята комисионна върху моята цена, защото работели без комисионна с купувача! Щом го е привлякъл заради "безплатния обяд" да се спасява! Казах ти го в прав текст, ето сега трябва да е ясно, кой пил, кой ял и кой платил сметката. Всичко останало, което съм написала е как това поведение рефлектира върху пазара!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:37:06
avatar
Цялото възвание намирисва на опит за Олигопол.
Интересно ми е къде дремят институциите бдящи над пазарната икономика ?!

Или отново сме в татовото време ?!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:40:30
avatar
Стига с тия писания за нулеви комисионни бе хора! Хващайте се за работа, а другото само ще си дойде. И да плачете по форумите, това няма как да ви помогне.

3+3% е формулата на успеха или пък 2,5+2,5% ... всичко останало е лъжа и измама.
0% - звучи добре нали ... ами дерзайте тогава ... хехе *beer*
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 11:42:17
avatar
Сега чакам само брокер да се самозапали публично пред Народното Събрание, в знак на протест срещу кризата :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход