Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Без комисионна ли?!

Публикувано от snikolina 
Без комисион от купувача е ок, но без комисион от продавача е ненадмината мега простотия!
17-04-2009 - 11:50:10
avatar
Най-логично е 5-6% да се плащат от продавача, който възлага на брокера да му рекламира имота, да му води потенциални клиенти на огледи и т.н. Без комисион от купувача си е световна практика.

Простотията обаче е - БЕЗ комисион от ПРОДАВАЧА! Е такава глупост няма никъде по света... Няма и никъде другаде един имот да е обявен в 25-30 агенции едновременно...

*yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 12:01:01
snikolina Написал:
-------------------------------------------------------
> Айде бе, vanko_21! Каква консултация с адвокат и
> то, който си избере купувачът! За какво ти плаща
> клиентът, ако ще си търси сам адвокат. Не ме
> разсмивай. Аз не ти говоря за брокерите, които
> служат само за компания, колкото да не тие скучно
> докато се разхождаш по огледите. Излез малко от
> този калъп!!!
>
> Чел си, ама не си схванал. Аз не съм закъсала
> "Слава Богу!" Писна ми колеги да ми товарят своята
> комисионна върху моята цена, защото работели без
> комисионна с купувача! Щом го е привлякъл заради
> "безплатния обяд" да се спасява! Казах ти го в
> прав текст, ето сега трябва да е ясно, кой пил,
> кой ял и кой платил сметката. Всичко останало,
> което съм написала е как това поведение рефлектира
> върху пазара!


Клиентът не си търси адвокат - фирмата си има юрист- но ако купувача поиска освен "защитата" на посредника, друга "защита" - му се предлага друг адвокат! Ако случайно клиента реши ( защото има и много мнителни хора) , че иска друг адвокат, защото юриста на фирмата може да е в комбина с брокера и да го изментат - му се предлага друг адвокат. smiling smiley

А относно % възнаграждения и законовата уредба - никой не казва закона да определи колко да е %.
Съгласен съм с жорес! Но законовата уредба в бранша може да определи дали ще се заплаща от едната страна или от другата, и при кои случай кой ще плаща, и дали и двете страни ще плащат, и кога и т.н.

До тогава всичко е само в сферата на благопожеланията и желанията и исканията на брокерите. Всеки определя сам как да работи

Re: Без комисион от купувача е ок, но без комисион от продавача е ненадмината мега простотия!
17-04-2009 - 12:03:03
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Най-логично е 5-6% да се плащат от продавача,
> който възлага на брокера да му рекламира имота, да
> му води потенциални клиенти на огледи и т.н. Без
> комисион от купувача си е световна практика.
>
> Простотията обаче е - БЕЗ комисион от ПРОДАВАЧА! Е
> такава глупост няма никъде по света... Няма и
> никъде другаде един имот да е обявен в 25-30
> агенции едновременно...
>
>
>
> Автоматичен подпис:
>
> Психиатрията е клон на медицината, който се
> занимава с психопатологията, или психичните
> болести като медицински проблем и третирани като
> такива - с лекарства. Този подход е много подходящ
> за тежки заболявания като Шизофренията, и
> фундаментално погрешен за повечето от психичните
> проблеми, с които се сблъсква
> средностатистическият българин, докато се бори с
> живота, както може...



АБСОЛЮТНО СЪМ СЪГЛАСЕН С ДУМИТЕ ТИ !!!!
*ok*
Re: Без комисион от купувача е ок, но без комисион от продавача е ненадмината мега простотия!
17-04-2009 - 12:03:58
"Без комисион от купувача си е световна практика. "

*ok*
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 12:15:59
vanko_21 Написал:
-------------------------------------------------------
> snikolina Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Айде бе, vanko_21! Каква консултация с
> адвокат и
> > то, който си избере купувачът! За какво ти
> плаща
> > клиентът, ако ще си търси сам адвокат. Не ме
> > разсмивай. Аз не ти говоря за брокерите,
> които
> > служат само за компания, колкото да не тие
> скучно
> > докато се разхождаш по огледите. Излез малко
> от
> > този калъп!!!
> >
> > Чел си, ама не си схванал. Аз не съм
> закъсала
> > "Слава Богу!" Писна ми колеги да ми товарят
> своята
> > комисионна върху моята цена, защото работели
> без
> > комисионна с купувача! Щом го е привлякъл
> заради
> > "безплатния обяд" да се спасява! Казах ти го
> в
> > прав текст, ето сега трябва да е ясно, кой
> пил,
> > кой ял и кой платил сметката. Всичко
> останало,
> > което съм написала е как това поведение
> рефлектира
> > върху пазара!
>
>
> Клиентът не си търси адвокат - фирмата си има
> юрист- но ако купувача поиска освен "защитата" на
> посредника, друга "защита" - му се предлага друг
> адвокат! Ако случайно клиента реши ( защото има и
> много мнителни хора) , че иска друг адвокат,
> защото юриста на фирмата може да е в комбина с
> брокера и да го изментат - му се предлага друг
> адвокат.
>
> А относно % възнаграждения и законовата уредба -
> никой не казва закона да определи колко да е %.
> Съгласен съм с жорес! Но законовата уредба в
> бранша може да определи дали ще се заплаща от
> едната страна или от другата, и при кои случай кой
> ще плаща, и дали и двете страни ще плащат, и кога
> и т.н.
>
> До тогава всичко е само в сферата на
> благопожеланията и желанията и исканията на
> брокерите. Всеки определя сам как да работи
>
>

Според мен закона може да въведе ред единствено от гледна точка на предлагани услуги спрямо компетенция на предлагащия ги. Това до някъде ще спаси ситуацията " аз съм велик немаш грижи, сичко праим" а да се окаже, че е мушмурок и заблуждава клиента. Плащането е свободна договорка, кой на кого също. В случай, че купувач иска някой да го глези и да си плаща? Нормално е да не му се режат възможностите.
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 12:40:34
До кога една и съща тема в безброй варианти?
Винаги е имало и ще има посредници,които искат фиксирана сума,а не %.
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 12:51:21
Jores, отново съм съгласен с това , което казваш!

Това може да уреди закона - изисквания към компететност, знания, умения, работно място ( да не са гаражни брокери или лелки, дето работят от вкъщи до печката).

Плащането е свободна договорка! Така и трябва да бъде!

Обаче ми омръзна да чета по различни форуми ( не само тук), че видиш ли купувача, като си плати, непременно ще му защитят интереса! Това е за мен е точно" аз съм велик немаш грижи, сичко праим"
Няма гаранция, че като плати % ще му защитят интереса, както и обратното, че ако не му вземат пари, а вземат само от продавача, то и интереса на купувача не е защитен.

Ролята на посредника е да посредничи, с цел да се доближат максимално интересите и на двете страни по сделката, за да се осъществи такава.

А дали ще се е договорил с едната или с двете страни за заплащане - това е свобона пазарна икономика.

Затова е безмислено някой да се оплаква от това как работи друг относно заплащането
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 12:53:35
avatar
Аз винаги съм се чудел на едно нещо - Въз основа на какво един брокер иска комисионна върху сделка, за чиято коректност не носи Абсолютно никаква правна отговорност ?!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 13:03:38
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз винаги съм се чудел на едно нещо - Въз основа
> на какво един брокер иска комисионна върху сделка,
> за чиято коректност не носи Абсолютно никаква
> правна отговорност ?!

Ако има законов регламент ще се сключва застраховка "професионална отговорност" - така както е по целия свят

В момента има ли брокер с такава застраховка ?!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 13:44:44
Цитат Ванко 21: Ролята на посредника е да посредничи, с цел да се доближат максимално интересите и на двете страни по сделката, за да се осъществи такава.

Това е разковничето. На мен ми е много трудно да защитавам интерес и да постигам резултати с двама стопани с противоположни интереси. А някои го правят с такава лекота.
Държиш имот със собственик, идва клиент евентуално да го купува, той очаква като ти плаща да му договориш изгодни условия! Винаги! Ти разполагаш с богато инфо от собственика на имота за финансовото му състояние, мотивите за продажбата и т.н. Та за защита на какъв интерес може да се говори в такава ситуация? Единственото морално издържано отношение е среща между собственика и заинтересования, дърпаш се пет метра и слушаш, ако изникнат въпроси по техническата част се включваш но внимаваш да не би да кажеш нещо което да разсърди единия от стопаните. Трогателна картина са "двойните" сделки. Обичайно започват пазарлъци, че е неприемливо двамата да плащат, ако не си се потковал с договори те попритискат да понамалиш камишъните smiling smiley винаги!
В така разиграна ситуация мисля, че май е по - добре да работиш за единия, да "извиеш" ръцете на другия ако ставаш за това разбира се и човека който плаща, като види реален ефект от намесата ти /финансов/ ще плати даже при добре свършена работа може да се изкара повече от договореното. Но най - важното клиента е доволен. При двойна сделка винаги единия се чувства прекаран дали е така друг въпрос.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход