Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Без комисионна ли?!

Публикувано от snikolina 
kid
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 13:53:34
Време беше да се появи и тази тема. Много са им слаби ангелите на някой брокери.
Няма сделки, а ? Разберете, и 200 евро да стане кв. м. няма да има клиенти. Всички в България имаме по два три апартамента. Сега пък продавачите са ви криви, тяхно право е да искат каквато цена ги устройва, както и да не плащат комисионни. Абсолютно никои не е длъжен да приема договор против интересите му. Да не са длъжни да мислят чуждите комисионни и сделки. И тия с ипотеките не са много - почти всички нови кооперации са празни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-17 13:54 от kid.
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 13:55:18
Това със застраховката е така. Аз съм ги провила и искам да кажа, че е много трудно. Правила съм го както заради некоректна банка, така и заради некоректни колеги. Имена не споменавам, за да не ме обвините в нелоялност. Но темата е за мнението Ви трябва ли да платя на колеги, само защото са обявили, че няма да му вземат пари на човечеца, а реално надуват цената. Ако този човек е твой клиент и комисионната му е проблема ще я договориш на друг размер и пак ще стане сделката, но колегите си искат %-та. До тук това на пазарна икономика ли ви прилича или на скрито изнудване и то между колеги. Няма проблем, когато в цената е включена двойната комисионна и има споразумение с продавача. Но ти да продаваш имот, да си гъвкав с твоето заплащане, а колегата да си иска определения процент - хайде стига де! Пазарът е свободен, законът не може да ти определя размера на заплащането, това са глупости. Всеки си преценява колко ще му плащат, за какво и т.н. Клиентът пък ще реши дали да ползва нечии услуги....... Всичко това си е свободен избор. А аз смятам, че се накърнява именно свободния избор, защото набиране на купувачи с подобни методи /не говоря за реклама на имот, който продаваш и си се договорил с продавача/ е нелоялна реклама!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:05:43
snikolina Написал:
-------------------------------------------------------
> Това със застраховката е така. Аз съм ги провила и
> искам да кажа, че е много трудно. Правила съм го
> както заради некоректна банка, така и заради
> некоректни колеги. Имена не споменавам, за да не
> ме обвините в нелоялност. Но темата е за мнението
> Ви трябва ли да платя на колеги, само защото са
> обявили, че няма да му вземат пари на човечеца, а
> реално надуват цената. Ако този човек е твой
> клиент и комисионната му е проблема ще я договориш
> на друг размер и пак ще стане сделката, но
> колегите си искат %-та. До тук това на пазарна
> икономика ли ви прилича или на скрито изнудване и
> то между колеги. Няма проблем, когато в цената е
> включена двойната комисионна и има споразумение с
> продавача. Но ти да продаваш имот, да си гъвкав с
> твоето заплащане, а колегата да си иска
> определения процент - хайде стига де! Пазарът е
> свободен, законът не може да ти определя размера
> на заплащането, това са глупости. Всеки си
> преценява колко ще му плащат, за какво и т.н.
> Клиентът пък ще реши дали да ползва нечии
> услуги....... Всичко това си е свободен избор. А
> аз смятам, че се накърнява именно свободния избор,
> защото набиране на купувачи с подобни методи /не
> говоря за реклама на имот, който продаваш и си се
> договорил с продавача/ е нелоялна реклама!


smiling smiley сега ще кажа нещо за което може би ще бъда анатемосан но:

Аз съм търговец, ако има имот, който в публичното пространство е обявен за продажба и т.н. и този имот е интересен за клиента ми - Човека, който ми плаща, би било безумие да не му го предоставя. Някой би казал, че не е колегиално! А колегиално ли е да навре в публично инфо за имота да го плясне пред полезрението на клиента ми eye popping smiley човека да пита защо няма достъп до имота eye popping smiley , аз да обяснявам, че видиш ли ако иска да отива при "колегите" защото да му кажа дължиш х 2 е смешно.
kid
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:08:58
A продавачите как ги "набирахте" - като им казвате това, което искат да чуят - че имота им е скъп, че не плащат нищо. По същия начин някои посредници привличат купувачи (когато те липсват) като ги залъгват с по-добри условия. Не виждам къде е нелоялната конкуренция.
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:15:52
Защо да няма достъп до имота? Има, въпросът е ти откъде ще си вземеш парите. Ако си му обещал да му работиш ангария, а в цената на този имот не е договорено и твоето заплащане какво правим тогава? Аз се жертвам, защото ти си обещавал твоя човек да не плаща, така ли? Не на всички имоти цените са с включена двойна комисионна. За тези, които са договорени няма проблем. Но колко брокери са договорили цена с продавача, в която са предвидили комисионната и на колегите?
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:22:03
А и изниква въпроса какъв "колега" тук ви черпя с това парче Колега Ъпсурд, е този с който не можеш да работиш???? Или този, който може и да работи с теб но цената за клиента е +2,5 по рихтер??? Клиента да не е идиот да вижда в нета цената -2,5 и да плати +2,5 eye popping smiley
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:28:14
Ха ха много смешно.

Комисионни е имало и ще има.
Никой никъде не работи даром.
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:31:36
snikolina Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо да няма достъп до имота? Има, въпросът е ти
> откъде ще си вземеш парите. Ако си му обещал да му
> работиш ангария, а в цената на този имот не е
> договорено и твоето заплащане какво правим тогава?
> Аз се жертвам, защото ти си обещавал твоя човек да
> не плаща, така ли? Не на всички имоти цените са с
> включена двойна комисионна. За тези, които са
> договорени няма проблем. Но колко брокери са
> договорили цена с продавача, в която са предвидили
> комисионната и на колегите?


Е как защо достъпа му е ограничен до плащане на по - висока цена или ти пиеш една студена вода и го пращаш при "колегите". Извинявай, но да работиш с някой Х време недай си боже стар клиент и да се изклатиш на финала, си е малко мазохистично. Аз бих търсил друго решение. Например виждам склад до летището обявен за продажба ПУБЛИЧНО с "колегите" не може да се работи!!! Два дена ще вършея в района докато го намеря м.му и склада но няма да кажа на клиента х2 или да го пратя при "колегите".
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:39:15
Защо си му обещал да му работиш безплатно. Нали ти е възложил да му намериш имот - значи от самото начало си договорете финансовите отношения и достъпът ще ти е осигурен. Ако цената е завишена с двете комисионни - преговаряй и я свали, това е част от работата ти между другото!

Браво Vaida !!! Това исках да прочета - имало е и ще има комисионни и това трябва да се знае!
Re: Без комисионна ли?!
17-04-2009 - 14:50:26
snikolina Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо си му обещал да му работиш безплатно. Нали ти
> е възложил да му намериш имот - значи от самото
> начало си договорете финансовите отношения и
> достъпът ще ти е осигурен. Ако цената е завишена с
> двете комисионни - преговаряй и я свали, това е
> част от работата ти между другото!
>
> Браво Vaida !!! Това исках да прочета - имало е и
> ще има комисионни и това трябва да се знае!

Май нещо не се разбираме
smiling smiley , клиента за когото работя ми плаща за свършена работа според договорката ни. Аз трябва да му предоставя всички имоти, които са заложени в договорката. Човека ми плаща разбира се. Въпроса е че трябва да плати и на някой друг, тук е проблема. Или да му кажа, че този имот аз не мога да го предоставя за да съм коректен с колегите. Аз смятам, че в такава ситуация допирна точка с тях нямам, виждам в ПУБЛИЧНОТО пространство имот обявен за продажба, условията при които ми продават информация за имота не ме устройват и съответно си я набавям при по - благоприатни за мен условия. Считам, че при тази хипотеза няма накърнени интереси, не използвам колегите да ме заведат до имота и да ги извъртя, а на база ПУБЛИЧНО оповестена информация достигам до целите си. Въпроса тук стои така аз или някой друг? Понеже съм хомосапиенс а по природа ние гледаме първо собствения си интерес и после на всички останали считам, че постъпвам правилно. Проблем на пусналия информацията е да си защити интереса /договори, завоалиране на инфото и т.н./
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход