Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Без комисионна ли?!

Публикувано от snikolina 
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 11:16:29
Гого 84, що така бруталяшката? Да ти поразкажа ли случаи с адокатос winking smiley , дето ще паднеш под масата. На всякаде има мърша, няма идеален свят. А за възнаграждението кой като се договори, браво. 200 не е = на 6500 smiling smiley
А за брокера и набутването важи колкото и с адвокат и набутването вервай ми winking smiley
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 11:29:22
Вие какво си мислите,че на брокерите им е много лесно ли?Въобще изкуството да щипнеш нещо повече изисква и жертви! Например одеските джепчии си отрязвали палеца за по-висока ефективност,пък тука що да не четем дълги обяснение колко е важно посредника да е посредата! Ми ,че ако е от едната страна, как ще щипне от двете? winking smiley
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 11:36:57
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Съгласих се с всичко, без посредник между
> двамата.
> Е, ако имам купувач за имот, който само аз
> предлагам, какво да му кажа, че съжалявам, ама ще
> му намеря друг, защото душата ми се разкъсва,
> работейки за двамата едновременно.

Ами продай му имота, но не му вземай комисионна, защото не му защитаваш интереса.
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 11:59:47
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Гого 84, що така бруталяшката? Да ти поразкажа ли
> случаи с адокатос , дето ще паднеш под масата.
> На всякаде има мърша, няма идеален свят. А за
> възнаграждението кой като се договори, браво. 200
> не е = на 6500
> А за брокера и набутването важи колкото и с
> адвокат и набутването вервай ми
>
> targ.bg

100% съм сигурен, че и при адвокатите има много, които не са стока.
Но си мисля, че за една сделка за недвижим имот с 6500лв. ще си наемеш цяла армия от адвокати и вероятността всички да сбъркат е много по-малка.

Иначе нямам нищо против брокерите - стига да не посредничат и за двете страни и то без да им искаш услугите.
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 13:07:49
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> optimistko Написал:
> --------------------------------------------------
>
> Ами продай му имота, но не му вземай комисионна,
> защото не му защитаваш интереса.

А какъв е интересът му, за да се успокоя, че не го защитавам без пари? Освен да не плати комисионна?

И защо по закон НОТАРИУСЪТ е един при покупко-продажба на недвижим имот?

Да не би и там да има конфликт на интереси?

Проблемът, че не разбирате думата ПОСРЕДНИК е, че се опитвате да вмените всичко на брокера, а именно:

1. да намери подходящия имот. Нещо, което не е толкова просто, както изглежда обобщено в една точка.
2. да провежда преговори, срещи и т.н.
3. да сваля цената, ако сте купувач, за да се чувствате морално удовлетворен, че не сте се минали, просто ей така, за спорта. Да оставим настрана, че незнайно защо някой смята, че обявената цена е задължително да се сваля, за да се защити интересът на купувача. Не, не е задължително и практиката го показва!
4. да проверява имота за тежести или да наема човек, който го прави. За лаиците ще обясня, че проверката за тежести не включва единствено и само една компютърна разпечатка, а задълбочено проучване на имота до първия собственик, което действие не се случва за миг, а изисква разходи на време и средства.
5. да проучва бъдещите ви съседи, да проверява сметките за парно, ток, телефон, вход......
6- да ви държи ръката, докато разказвате историята на живота си.....
7. да следи дали имотът е освободен навреме, ами мазето? Дали четирикрилният гардероб ще е там, или продавачът го е свил?
8. да ви гарантира, че продавачът ще е платил всичките сметки на имота, ако не е така, да отвори детективско бюро, което да разследва дали продавачът няма неуредени сметки и с някой комшия
9. да ви информира за необходимите документи, в много случаи да ви ги взима той, а когато това се окаже непосилно, да ви съпровожда по дългия и труден път до общината, банката или каквото и да е там учреждение....
10. много други дреболии, изникващи в процеса на сделката, но неявяващи се в момента в моето съзнание, за да ви ги пресъздам, пък и смятам че стига толкова....

С две думи, за да приключа - ПОСРЕДНИКЪТ защитава интереса на сделката, а не интереса на купувачът да прецака продавача!


Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 13:22:23
:] И защо по закон НОТАРИУСЪТ е един при покупко-продажба на недвижим имот?

Ей с тоя въпрос уби коня!Чак не е за вярване ,че го задава брокер на НИ! Пък и що да не е за вярване,като става въпрос за брокер на НИ! :} clap: :} Казах ви аз ,че усилието да се щипне от двете страни води до какви ли не изкривявания!
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 13:46:35
Ама за брокер на НИ ли ставало въпрос?!!! Бях останал с впечатлението, че пишем за пазара на салами... :]
И последен въпрос преди да се предам окончателно:
Quote

ПОСРЕДНИКЪТ защитава интереса на сделката, а не интереса на купувачът
В такъв случай трябва ли купувача да дължи комисионна?
:}
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 13:57:28
ФЛО, не знам що си - мъжко или женско, за да се обърна подобаващо към теб, на явно си доста т... парче(не се сдържах) и за да го сдъвчеш, ще го напиша така:

Въпросът ми е риторичен (справки тълковен речник). Той е отправен към останалите участници във форума, с които не мислим еднакво и провеждаме диспут(спор), който е на тема:

Редно ли е ПОСРЕДНИКЪТ да посредничи между двама души ( с различни интереси според "враговете ми"winking smiley и да получава пари и от двамата.

Моята теза е, че всъщност и купувачът и продавачът имот общ интерес - да се случи сделката, а ПОСРЕДНИКЪТ образно казано (дано ме разбираш) им помага това да стане срещу заплащане, естествено.


Интересно ми е да чета мнения, различни от моето, за да видя кое провокира хората да мислят така, но нямам предвид теб!

От твоите включвания не успях да почерпя нищо, безинтересно си ми, предполагам, че и на една маса да седиме, не бих те забелязал!
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 13:59:29
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама за брокер на НИ ли ставало въпрос?!!! Бях
> останал с впечатлението, че пишем за пазара на
> салами...
> И последен въпрос преди да се предам
> окончателно:
Цитат:ПОСРЕДНИКЪТ защитава интереса
> на сделката, а не интереса на купувачът
> В такъв случай трябва ли купувача да дължи
> комисионна?
>


А интереса на купувача е да купи имота или да прецака продавача?
Re: Без комисионна ли?!
22-04-2009 - 14:50:57
Защо не обсъдите и факта, че при купувача този така наречен посредник е изкуствено натресен?

Докато продавачът има избор дали да си пусне сам обявата или да хване брокер, то купувачът почти няма избор и реално е принуден да киха, само защото всички продавачи са решили да имат посредник.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход