Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаква се бум в цените на земеделските земи

Публикувано от nikolase 
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 16:08:45
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивал,
>
> Преди 1944г занаятчии, фабриканти започват да
> купуват замеделски земи, гори. Защо са го правили,
> нямам идея. Доскоро си мислех, че е било модна
> тенденция, но май причината е била другаде.
> Нямам тръпка към земята, но според мен, навлизайки
> в една нова ситуация в световен мащаб, може би
> точно земеделската земя ще бъде печеливша карта.

Прави сте Господа,земеделската земя е единствената печеливша карта към настоящия момент....цени които започват от 0.15 евро цента на квадрат...Насамм народе...
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 16:12:05
Земеделски имот

София област: с.Хераково

Цена: 109 340 EURBGNUSDGBP

Цена/кв.м.: 20 EUR

Квадратура: 5467 кв.м.


Актуалност: 15-07-2008
Номер в imoti.net: 1093130

Земеделски имот в землището на с.Хераково нива 5-та категория в местността "СЕЛО ХЕРАКОВО - ПЛАНА"
Имота се намира в непосредствена близост до последните къщи на селото

Само 100 000 евро е тази нива..нищо пари
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 19:58:10
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> доста си в грешка не въртя ниви .....все ми е тая
> дали 5 лева или 5000 лева
--------------------------------------------
тук,за пореден път ще се направя,че съм ти повярвал

Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 20:54:14
Инвеститорският интерес по зимните и летните курорти отслабва и много пари се насочват към покупка на селскостопански парцели. Това е обяснението за резкия скок на цените, което дават специалисти в бранша.

Досега земеделските земи стояха някак настрани от истерията на цените на недвижимите имоти в големите градове. Последните месеци обаче стойността и на тези парцели отведнъж отскочи нагоре. Подобни колебания не са особено здравословни, предупреждават експерти. Цените стават толкова примамливи, че много от фондовете, които притежават земя, се замислят дали да не продават
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 21:05:58
nikolase:Щом се появяват такива слухове,значи че много от фондовете, които притежават земя, са решили да продават.




Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 22:26:21
Едва ли ще продават..Днес получих разпечатка на преведените ми директни плащания за овощната градина която отглеждам.По 12 лв на декар директни плащания и по 18 лв на декар помощ от фонд земеделие за неолагодетелстван район..просто нямам думи много съм доволен 30 лв на декар без обвързване с икономически резултати а има хора които обработват стотици декари..сметни за ккаво става въпрос..
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 22:34:02
Доволен си от 15? на декар??
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 22:37:51
Фондовете да продават ли да да....
Ще видите след месец-два като приключи окончателно жътвата, като се изнесе продукцията, като започнат хората да вземат ренти
Лично мнение , ако някои е решил да купува земя -отпускарския август е мн подходяш
миналич август купих на 400 септември ми даваха 500 декември 600....освободих малко земя на 650 ...после пак взех ..сега зе ослушвам пак за август
Купувам из добруджа, и веднага подписвам договор за аренда , като ми трябват парици -питам първо арендатора, обикновенно се разбираме в рамките на една седмица
за мен поне си е перо , за вас не знам
то ако беше кофти , фондовете нямаше да се натискат
ще продадат ама някои друг път ..или такива които не им носят доходи
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 22:43:37
Дивал нали знаеш кой е собсвеник на "зърнени храни"-североисточна България :кво повече да говорим!
na
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
15-07-2008 - 22:45:26
дивал, според мене фондовете се натискат по други причини; и на мене ще ми е лесно с чужди пари да накупя земя и да вземам аренда, която да ми плаща заплатата и аз да си клатя краката; те са на комисионна
с лични пари е малко по-друго; виж николаз по-горе с неговата градинка изкарва 3% възвращаемост, а в същия момент плаща ипотека на 8-9%......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход