Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 19:26:55
Цитат:
а, да се говори, че ще намалее търсенето на материали и така щели да паднат цените е просто олигофренско изказване

Бах тез олигофрени (икономистите) дето твърдят, че цената била функция на търсенето (право пропорционално) и на предлагането (обратно пропорционално). Е па бива ли така...

Между другото твърдях, че не цените, а себестойността на застроената площ ще падне, ама някой май се нуждае от ПОМОЩ да го прочете


другия път копирай целия пост, а не само това, което ти изнася, защото изказването ти е сто процентова олигофрения
разбираш ли търсенето на строителни материали в България щяло да намалее и от там да паднели цените в целия свят, а пък от там да паднат заплатите на майсторите, а пък от там да паднат цените на имотите
е това какво е, ако не олигофренска мисъл
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 19:31:14
къде го видя тоз бум на строителството в цял свят, аз виждам само бум на имотни балони........

че ще работиш не за 50, а за 5 лева ако трябва...и на фотосинтеза ще я караш...нали повечето ъпъри го казват - българина ще умре от глад, ама имотчето няма да даде...бах тоз българин

97 доста хора и за 3 долара бачкаха


виж примерно Канада, Китай, Индия, Тайлант, Австралия, Мексико и т.н., а за фотосинтезата мнениета си е твое
през 97 година доста хора бачкаха за по 3$ и в същото време живееха в собствени апартаменти и караха коли за по 50 000 марки тогава, докато и 97 и сега в Щатите, Канада и подобни бачкат за по 30 $ на час, карат корейски боклуци за по десетина хиляди долара на кредит и живеят в имоти, които са техни само виртуално
na
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 20:08:21
а по- добре ли е да живееш в опикан панел и да се гордееш, че е твой, а в същото време да караш на хляб и масло?
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 20:11:35
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------

> Искат да кажат че сме 6.5 милиона ли???...
> Дали???...

В едно предаване на тази тема "Пирамида", казаха, че работещите навън са 200 000, а емигрантите- 800 000.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 20:14:38
А, записвам се веднага и за лекциите на ПОМОЩ - МТЕЛ
за да се науча да различавам "олигофренска мисъл" от "мисъл", тъкмо е тука даскала
От неговата "уста" излиза само (материална) истина

Не обръщам внимание на всеки постинг...не виждам особен смисъл...следя "нормалните"...за останалите си има специализирани заведения...winking smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 20:24:57
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:
> другия път копирай целия пост, а не само това,
> което ти изнася, защото изказването ти е сто
> процентова олигофрения
> разбираш ли търсенето на строителни материали в
> България щяло да намалее и от там да паднели
> цените в целия свят, а пък от там да паднат
> заплатите на майсторите, а пък от там да паднат
> цените на имотите
> е това какво е, ако не олигофренска мисъл


Верно е олигофренска мисъл. Ама не е моя spinning smiley sticking its tongue out .

ПОМОЩ, гризе ме едно въпросче: правиш ли разлика между себестойност и цена?

И още нещо: Едно е да прочетеш, друго е да разбереш, трето и четвърто е да водиш диалог. В този аспект, струва ми се, че си заседнал някъде мужду 1 и 2 и всякакви опити за разговор с тебе са предварително обречени на неуспех... sad smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 20:36:20
Тук сме по-скоро на SAV des emissions d'Oмаr et Fredwinking smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
13-06-2008 - 21:34:29
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> goro
> за цената -каквито и данни да извадиш виждам че са
> в евро докато българската земя все още се търгува
> в лева
> 1000 евро за декар според мен поне и за бг е
> приемливо , но извини ме и се съгласи с мен че
> цени в диапазон 300-500 лева са обидни ниски за
> един цял декар земя

Дивал, хванах за ушите първата оферта, която ми попадна, и както казах - близо до Атина - Атина е 4 000 000. И въпреки това се съмнявам, че ще се продаде за толкова!
И пак казвам, става въпрос за земя за земеделие! А такава макар и на майтап моите колеги искаха да ми подаряват!
Не би следвало да е повече от печалбата от продукцията, която би изкарал от нея за 5-6 години - хайде 10 години.
Сега да посмятаме! 700 кила жито по 0,18 евро на килограм, колкото им го изкупуват тук днес и ако приемем, че в идеалния случай разходите не надвишават 50% от приходите остават 60 Е на декар на година. Само че това е идеалния случай - чувам че често не остават и 6 евро на декар.
Всъщност само онези които не могат да правят друго или смятат това за смисъл на живота си биха дали повече от 500лв - ще си ги избият след има няма 10 години.
Аз лично, съм от онези дето смятат, че е нормално кв.м. килим да е многократно по скъп от кв.м. земя - в него е вложен много повече човешки труд!
Сега, пак относно земеделската земя да ти разкажа какво ми разказваше един колега - звучи като анекдот.
Навремето селяните, като поделяли земята между децата си давали хубавата, тлъстата земя на по работните от тях, че да я стопанисват. На по калпавите давали "камъните и пясъците " край морето. Да казва, ама времената се обърнаха, плажа стана модерен и калпавите забогатяха, а глупавите, продължават да бачкат хубавата тлъста земеделска земя!
Айде стига, че се отплеснах...
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
14-06-2008 - 00:12:28
горо аиде утре да пиша че ме мързи сега
само да ти кажа че аз споменах на колко бих продавал
никъде не казах на колко бих купил
сметките ги знам winking smiley winking smiley winking smiley
ss7
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
14-06-2008 - 01:36:28
в. Стандарт:
Според експерти от имотния бранш обаче над 2 млн. кв. жилища само в София стоят празни. Причината е, че строителите чакат по-добри времена да реализират имотите или изкривяват пазара, за да запазят високите цени.
цък

Колко ли време ще могат да ги задържат confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход