Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:15:55
ДЖулиъс-имаш 6-тица от бакто ти Аско.вери гуд,вери гуд.
гледах ги още вчера,на нямах време да пиша.имам мускулна треска на бузите днес от смях
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:16:18
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:16:38
:} :} :} Па пускай го smiling smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:18:05
едното няма ни6то об6то с другото ,нали така а за аргументи- огледаи се те са навсякьде sad smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:27:19
Стойността на продавания от фирмата ток ще бъде 39 евроцента за киловатчас.

Ей зарад това не харесвам слънчевата енергия.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:44:08
ДЖ,са ти глей са-ако държавния дълг не почне в бъдеще да расте-борда пада.
ти си избери,кое е по добре за бг-трупане на държавен дълг,или падане на борда.

частия и публичен дълг,който до сега финансираше растежа на БВП и поддържаше общата сметка положителна-там мандрата секна.
още през януари,преди и фич на дадат негатив на бг,писах,че кредитирането ще секне и ако има такова,че е на безбожни лихви.
даже после смятах и колко ще е поскъпването на дълга,вследствие-писах-около 1 милиард евро на година,само от увеличени лихви.

едва преди седмица капитал излезнаха със статия,че на банките са им набили яко лихви и финансирането им се е оскъпило минимум със 2 %.

или кво?асен1975 е предвидил какво ще стане,а капитал са контатирали в следствие случилото се.

или-асен1975 е предсазал на база анализ,а икономистите и журналистите на най-добрата бизнес медия в бг,са констатирали случилото се,3 месеца по късно.
а за да направиш полза от дадено събитие,трябва да го предвидиш,а не да го констатираш,че вече е станало.та капитал са нищо повече от обикновенни статистици.
все пак евалата,че са първите в бг,които са открили топлата вода.

или като заключение да използваме фразата на съфорумеца ни Пунди:

УМНИТЕ ХОРА ЧЕТАТ ДНЕШНИЯ ВЕСТНИК,А МЪДРИТЕ ЧЕТАТ УТРЕШНОТО ИЗДАНИЕ НА ВЕСТНИКА

или иначе казано-
ЧЕТЕТЕ ФОРУМИТЕ НА ИМОТИ.НЕТ ДНЕС,ЗА ДА ЗНАЕТЕ КАКВО ЩЕ ПИШЕ ВЪВ ВЕСТНИК КАПИТАЛ СЛЕД 3 МЕСЕЦА.

сигурно ще се питаш,как така асен1975 знаеше кво ще стане,преди да е станало?
ами просто е обяснението-асен1975 предрича,чрез гледане на кафе или карти ТАРО.




Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 19:02:40
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Оскъпяването на лихвите трябваше да стане
> по-рано... да се обуздае поне малко тая кредитна
> експанзия!
>
> Ако развитите страни не влезат във втора фаза на
> кризата - и не затегнат още кредитирането - може
> да минем по-леко между капките!
>
> След малко пак ще пиша, че изскочи нещо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
оскъпяването на лихвите не е станало,защото едикой си в бг е решил тва да стане.
станало е,защото никой вече няма вяра на бг банките-дори и банките майки са спрели кредитирането на дъщерните си дружества в бг.ако още не знеаш-ето ти една новинка,която е тайна.
да видиме кога ще дойде времето да ги спасяват и колко от банките майки ще предпочетат да ги спасяват и колко ще теглят чертата и ще вкарат бг дружествата си във временнен банкрупси за защита от кредиторите.

и да-лихвите отдавна трябваше да се вдигнат-още преди 4 години.но ако не се лъжа сме в борд-лев не съществува,и съответно лихвата гравитира около юрибор.
обаче,сега Дфулиъс,лихвата трябва да се смъкне драстично,защото влизаме в криза.
преди криза-лихвата се смъква-а кво става в бг-лихвата расте.
само че,не расте,защото юрибор се е вдигнал,а защото НЕМА РЕСУРС!!!!!!!!!!!!!

правиш ли разлика м/у вдигане на лихва от страна на централната банка,и вдигане на лихва от самата банка,с цел отчаяно набиране на средства?
ами виж с колко е нарастнал юрибор за последните 5 месеца,и с колко са нарастнали лихвите по депозитите в бг.
и после си направи коефицент на промяна на нарастване.
по принцип-разлика не трябва да има м/у двете.
има ли-аз го нарича този коефицент-ИНДЕКС НА ОТЧАЯНИЕТО!!!!!!!
колкото по расте-толкоз по отчаяни са бг банките.
и като гледам колко е нарастнал в последните месеци ИНДЕКСА НА ОТЧАЯНИЕТО,мога да ти кажа,че не е далече времето,когато ще почнат и самоубийствата.....


Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 20:10:13
Д,наистина не знам точно ква е терминологията и къде ,под какво име се правят отделните статистики в бг-нито пък ме грее.

ще се изказа по различен начин

за 2007 имаме:
7 милиарда натрупан дълг
6 милиарда инвестиции
7 милиарда дефицит

следва ,че в бг трябва да има 6 милиарда повече евро,отколкото 2006.
тва,че са дълг е друг въпрос.

сега-в момента имаме близо 30 милиарда дълг.
само лихвите по него са около 2,5 милиарда.
2006 -края на годината-дългът е бил 20милиарда,а и лихвите са били по ниски.
или до тогава сме имали около 1 милиард лихви по него.

сега тва е нарастване с ОКОЛО 150% само по лихви-от повишаване на дълга и от негативен аутлук,както и недоверие в банковата система.
са,кажи ми,ако 2008 инвестициите са отрицателни.кво ще стана.
не знам и ПЧИ как ги броят.като нищо тези,които влизат в бг да ги броят отделно,от тези,които излизат.
например,англичаните,които продават-и изнасят тези пари в чужбина и кешират от повишаването на цените на НИ,за сметка на бг,къде е статистиката за тези негативни ПЧИ?
защото ако се броят в едно,гарантирам ти негативни ПЧИ за тази година.
миналата са били над 6 милиарда.
ами тази година ако ,хайде,да не са негативни,а да речем паднат на 2 милиарда-кво става?
ами 4 милиарда на минус.
сложи и 1,5 милиарда оскъпено обслужване на дълга,както и 2 милиарда по големи вноски по главници от нарастване на дълга до 30 милиарда и кво става?

имаме около 8 милиарда гап,сравнение с нАчАЛОТО НА 2007 ,който трябва да бъде покрит от някъде.

от къде ще бъде покрит,за да се задържи борда?
ами първо-разбира се-валутния резерв на БНБ-който не знам колко е.после следват златните резерви и т.н.
да речем,че влеземе в криза-хората обеднеят и дефицита падне с 2 милиарда.все пак остават,не 8,а 6 милиарда,които ще са общ валутен дефицит на бг за 2008,според мои лични изчисления.
не знам колко е валутния резерв и активите на БНБ,но се съмнявам,че ще стигнат за повече от година-година и половина.
единствения изход е товарене с държавен дълг.
или ако орешарски отиде през уикенда за си копа лозето и като чукне с мотиката и да почне да пръска нефт.

а относно лихвите м/у бг и ЕС-по добре не навлизай в тази тема-ще загубиш.
междубанковото финансиране ,тъй като сме в борд -трябва да е еднакво,с всички членки на ЕС,които използват еврото.
върни се няколко дни назат и прочети статията на капитал за кредит суаповете на бг банките,ако на мен вяра ми нямаш-нали не съм бг медия.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 21:24:03
Това за банките го споменаха Капитал или Дневник по повод няколко изтървани думи на една банкова шефка, че дружеството-майка не само не им давали никакви кредити, но и им изтегляли свободния ресурс при себе си, в централата. И тукашанта "дъщеричка" трябвало да прави какви ли не финансови еквилибристики, за да изкрънка тук там някое останало евро на пазара. Оттам и повишените лихви по депозитите. Нямат пари, тва е. Предполагам ,че каквото е останало в касичката ще го прехвърлят като кредитиране към свързани лица и ще има "човекът е сериозен, взе парите и....." Дано греша, ама...

След това, разбира се държавата ще помага на горките банки. После на нея ще помогнат от ЕС. После на ЕС ще му помогне план Маршал нъмбър тю. След това оня горе ще слезе и ще помага на горкия Маршал.

Нещо като Цикъла на Кребс...
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 21:41:30
Julius, imam malko po razlichni danni osobeno za Japonia. A USA se doblijawat do nas po saotnoshenie.
[www.cia.gov]

USA GDP $13.79 trillion - Debt - external: $12.25 trillion - 88%
Japon GDP $5.103 trillion - Debt - external: $1.492 trillion - 29 %


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход