Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
na
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
30-05-2008 - 18:08:07
"Тук си в грешка! Днешните цени се дължат на това,че банките развързаха кесиите и че заплатите в София се утроиха за нула време. За да могат да покриват вноските. Процентът на емигрантите,пратили пари за покупка на жилище,съвсем не е голям. Разбира се,няма статистика,както и за куп други неща,но имам наблюдения от 1995г. насам.........."
Камелия, цитирам те от съседната тема, значи там твърдиш , че цените скачат заради кредитите, а тук твърдиш, че няма да паднат защото няма ипотеки; избери си едната позиция
по повод за хората, които нямат зор да продават- права си, и обявите си стоят с години, има някои обяви от 3 години; т.е тези високи цени са в болното съзнание на някои хора; май наближава момента, в който купувачите нямат зор да дават по 2к евро/кв и тепърва ще става интересно; ама като намалеят продажбите и банките като вдигнат още лихвите, май и за сол парички няма да останат
и ми е много интересно от къде хората, които нямат жилище вадят по 80000 евро в брой за да си купят; групата от хора,които имат парите в брой, имат по няколко жилища
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
30-05-2008 - 18:23:07
avatar
na Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, цитирам те от съседната тема, значи там
> твърдиш , че цените скачат заради кредитите, а тук
> твърдиш, че няма да паднат защото няма ипотеки;
> избери си едната позиция


Защо не четеш какво съм написала? Къде видя да казвам,че няма ипотеки? confused smiley
Просто обясних разликата в мисленето на българина и чужденеца. Която би трябвало да се вземе предвид,когато се прави прогноза за спиране на обслужването им. Не ми се преразказва пак,прочети ако искаш!

> по повод за хората, които нямат зор да продават-
> права си, и обявите си стоят с години, има някои
> обяви от 3 години; т.е тези високи цени са в
> болното съзнание на някои хора; май наближава
> момента, в който купувачите нямат зор да дават по
> 2к евро/кв и тепърва ще става интересно;

Няма лошо! Няма логика нещо непрекъснато да се движи във възходяща посока. Нормално е да спира,да се връща назад.......и да продължи пак напред. Цените наистина много се вдигнаха. И продължават засега,независимо от рестрикциите. Хубаво ще е да забавят темпа. Хубаво е хората да не се хвърлят рисково на ипотеките........
Не виждам,обаче причина за огромен срив,дето го мечтаят част от пишещите тук и се опитах да обясня защо........ smiling smiley


Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
30-05-2008 - 19:44:56
И двете неща са верни
Цените се качват, защото банките започнаха да отпускат кредити, а в същото време, броят на имотите с ипотеки е сравнително малък. Кредитите навлязоха масово последните 5-6 години, а имотите придобити през този период са малък брой към общия брой на имотите.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-30 19:45 от dragula.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
30-05-2008 - 20:58:57
na Написал:
-------------------------------------------------------
> "Тук си в грешка! .............................................ма като
> намалеят продажбите и банките като вдигнат още
> лихвите, май и за сол парички няма да останат
> и ми е много интересно от къде хората, които нямат
> жилище вадят по 80000 евро в брой за да си купят;
> групата от хора,които имат парите в брой, имат по
> няколко жилища ,купени с цел спекулативна печалба

П.С. С извинение за съкращението но само допълних ( с червено), правилното според мен мнение на NA
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
30-05-2008 - 22:03:38
Тук не избрахме Сеголен (Segolene Royal) ама догодина гласувайте за Muzaта, дано вдъхнови Българите


smiling smiley

Барбарон,
Не си падам по политика, освен това се определям като дясна. Но пък съм Българка до мозъка на костите.smiling smiley
Когато изляза извън Бг ме обземат 2 чувства: гордост, че съм българка и яд, че сме на това дередже.
Все пак, благодаря.smiling smiley


Джулиус,
Защо ти затриха темата?
Дали да не я отворя аз, ама с моето заглавие....? smiling smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
30-05-2008 - 22:16:34
Знаещ,

Това, което си писал са предпоставки. Катализатори са някакви събития, след които така, както не се случва нищо екстремно, в следващия момент нещата се обръщат. Аз лично се взирам и търся симптомите.

Малеее, как ми звучи....Още малко "количествените натрупвания водят до качествено изменение". :}
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 00:27:38
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз да повторя питането си... белким някой реши да
> отговори.
>
> Цените нагоре или надолу... времето ще покаже - аз
> също имам лично виждане за нещата, което няма да
> споделям сега!
>
> По-важното е обаче доколко нещата се отразят на
> реалния сектор - и дали ще предизвикат сериозна
> криза?
>
> Или ще успеем да се отървем само с няколко
> фалирали строителя и няколко паднали цени?
>
> Т.е. дали кризата ще се ограничи само в
> строителния сектор?
>
> Как мислите?
>
>
> ”Муудис” казват: България ще устои на кризата!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Джулиъс-май ма чакаш аз да кихна?малко ли съм писал на тая тема......
бг е фалирала вече за мен.тва,че цифричките още не са се материализирали,не значи,че няма да стане.
натиска в/у банковата система ще почне зимата и само ще акселарира в продължение на 2-3 години.
дават,че БВП щял да бъде с растеж от 6%??????
глупости-той беше финансиран с дълг.сега теглиха чертата и пари на бг няма да се дават.тая година аз давам между 0 и 2% растеж и не за друго,ами заради началото на тази година и изпаренията от заемите,които още се асимилират.
а за 2009 давам отрицателен БВП-тотална рецесия,която ще прерастне в депресия.
мани ги кво пишат тук и там-от мудис не знаят много неща,дето ние ги знаеме-да не мислиш,че анализаторите им всички са се вторачили в бг?дават обща оценка,на база данни и макроикономически предпоставки.
ако знят,че в бг има 100% събпрайм и банките не са банки,а са били бандити-рекетьори,зарибявали с лъжи ипотекара,както и по тънки сметки,като точене на ддс,което рефлектира,като нереален ръст и благоприятства (на хартия) за дефицита-ужким произведени и изнесени стоки,които нито са произведени,нито са изнесени,а само се обявяват,за да се точи държавата с ддс,ако знаят,че голям процент от данните са манипулирани и стигат при тях "нагласени",до сега да са ни завряли в миша дупка.
аз от 6 месеца говоря за проблемите с НИ и какво ще последва от балонирането-фич чак края на януари се сетиха да пльокнат негативен аутлук.сега и мудис-нещо бъфет(мудес са негови),доста бавно действа.
чакай да мине лятото и така есента ще ни понижат рейтинга,че ще сме рамо до рамо с фалиралите африкански държави.
имаш ли бизнес-продавай дорде е време.смяташ ли тепърва да почваш да създаваш нещо,100% си фалирал-икономиката така ще стегне,че 1997 ще ти се струва песен.

кеширай дорде е време и вричко в сейф за сега.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 01:12:09
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Kara Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
> > Продавач,не забравай,че в Испания няма
> никаква
> > драма с лоши ипотечни кредити и цените падат
> с
> > всеки изминал ден.Съвсем скоро бях в Мадрид
> и
> > буквално на всеки трети балкон има плакат
> "продава
> > се" или"дава се под наем"И да не
> забравяме,че
> > говориме за град с Брутен продукт на глава
> от
> > населението над 3000 евро на месечна база и
> над
> > 36000 на годишна!!!!!!!
>
>
> Добре,хайде да помислим,защо падат? Нямат зор с
> изплащане на кредитите. Значи са купували за
> инвестиция,очаквайки че цените ще растат. Но,както
> непрекъснато се отбелязва и тук, англичаните имат
> проблем с ипотеките. А те са едни от основните
> купувачи и в Испания. Освен това, лихвеният
> процент в цяла Европа се вдигна. Нормално е
> търсенето да намалее. Разликата между тях и нас
> е,че тук сделките за инвестиция са нищожен
> процент. Когато си купил първо жилище,не те
> интересува какво става с цената му,защото нямаш
> намерение да продаваш. Когато притежаваш
> имот,необременен от тежести и нямаш форсмажорни
> обстоятелства,пак не продаваш на всяка цена.......
>
> Трябва да се отчитат местните особености,за да се
> опитаме да предвидим нещо.....


Причината за спада е една единствена,просто хората немогат и не искат да купуват на тези ценови равнища.Не че немогат да се напънат и да удържат положението,но категорично отказват да зачеркнат дните до края на живота си и да се посветят на това да финансират непрестанния възход на строителните корпорации на борсата.Повярвай ми,живял съм там доста време и поговорих с доста хора по въпроса и коментарът им беше:няма да им направиме удоволствието да купуваме на тези цени!!!!И всичко това в град,в който двустаен апартамент под наем на цена около 900 евро се поглъща от пазара като топъл хляб. Прави си изводите какво ни очаква тука.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 07:44:49
Господа мен не ме интересува ще поскъпват ли недвижимите имоти или ще поевтиняват.Аз си строя еднофамилна къща за моето семейство и ми е все тая каквато и да е цената на имотите защото нямам намерение да продавам.Но ми направи впечатление,че форумите са пълни с хора,които вещаят някакъв крах или сривове явно са много заинтересовани от такова развитие на нещата.На мои приятели които са в Канада дървената им къща гони 600-700 000 канадски $.Които и да съм попитал от чужбина твърди че там е голяма скъпотия а и качеството на строителство не било както в БГ.Вътрешните преградни стени ги правили от картонsmiling smiley.А ако имотите поевтинеят до нива 200-300 евро........голям кеф- ще купя 10-тина апартаментчета ама ми е ясно ,че това никога няма да стане.както и аз няма да се върна на 20 г.А както каза 1 икономист няма лошо от това имотите да са скъпи защото всички ние стоим върху повече пари spinning smiley sticking its tongue out :} :},БГ е европеиска държава и все още имотите тук са доста евтини,така че на песимистите ще кажа,господа качвайте се на влака докъто е време защото след време имотите ще станат по 2000-3000 евро Кв.м и тогава може би ще вещяете срив до 1500 евро :}.Успех в вашите начинания,но вместо да си губите времето и нервите в глупави спорове по добре запретнете ръкави господа,а не спете защото после наистина може би ше е късно.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 10:03:18
Хаха, отде ги намери тия :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход