Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 15:31:59
На практика нещата стоят доста по-различно.Никoй не насилва...(българckoтo племе)....да продава своите жилища.Движението на цените в БГ се диктува от шепа хора,свързани с мафия, сив сектор ,КГБ и т.н.........(контингента които на практика "ръководи"БГ).Факт е че тази криминална група разполага с огромни капитали и може да движи цените на където си иска.Това със пустеещитe земи и огромнотo количество, изкуствено задържани готови жилища как си го обяснявате?(Изкуствена манипулация).
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 18:45:40
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> "Като си толкова печен брокер, защо говориш пълни
> глупости?!? "
>
> Pacholv, нито мисля, нито пиша, нито говоря
> глупости ! Достатъчно време имам стаж и в
> строителна фирма и знам колко струва кв. м на
> мазетата, коридорите и другите т. нар. "общи
> части". Колкото до начина на рекламиране и търсене
> на апартаменти пак от опит ще кажа - най са ми
> смешни клиентите, които идват с ролетка на оглед,
> много е тъпо. А иначе нещата са от прости по -
> прости - виждаш жилището , знаеш цената, или те
> устройва, или не, останалото е простотия - " Я да
> видя сега колко площ реално използвам, с колко ме
> е фраснал строителя, апартамента е с чиста площ от
> еди колко си, пък той иска да му заплатя повече !"
> Сякаш не ползват асансьора, или стълбището ! Кой
> да ги плати ? На всичкото отгоре малко от тях
> знаят , че има чиста, светла и площ с идеални
> части. И още - на въпроса колко излиза на кв. м
> ,за всеки апартамент мога поне по три начина да
> се мотивирам за цената. С всичко дотук не
> оправдавам и строителите, които на рекламират и не
> обясняват по най - честния начин квадратура и
> цена. Ако искаш, звънни ми като клиент да се
> убедиш как аз ще ти обясня всяко жилище, което
> рекламирам и няма да казваш, че говоря глупости.
> Ти явно си от хората, които ненавиждат
> посредниците, ама нас ни има и ще ни има, въпреки
> инфлацията, въпреки злобата от такива като теб,
> въпреки движението на цените нагоре - надолу.


Не съм злобен...извинявай, ако съм те засегнал.Не мразя брокерите.Просто дълго време се занимавам с маркетинг и реклама и съвсем честно те питам, според теб редно ли е да се обевява 70 м2 по 800 евро, а никъде не пише че чистата площ е 50 м2 по 1200 евро?!Кажи си честно мнението ти, според теб това не е ли психологическа тактика за подсъзнателно влияние върху клиентите?!
Моето мнение е, че всяка обява трябва да съдържа графа-цена/чиста използваема площ и графа-цена/общи площи.Така ми се струва най-справедливо.Просто от морална гледна точка.Виждам, че в другите държави е така и се чудя защо при нас не е.Също така ми изглежда, че това е скрита спекула, да се натяква че цените ни са много по-ниски от европейските.Реално те не са съпоставими, защото нашите очевадно не се определят както в другите държави.
Кажи си сега искреното мнение.И пак ти казвам не съм злобен....не си ме разбрал правилно.Наистина искам да чуя мнението ти като експерт!
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 21:53:09
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
31-05-2008 - 22:55:46
[paper.standartnews.com]

Камионите ни се изнасят в Румъния
Протестите ни излизат солено, оплакаха се превозвачи

Бизнесът с товарни превози се изнася в Румъния. Всички нови камиони, които купим, ще бъдат регистрирани в северната ни съседка. Там акцизите, данъците и условията за работа са много по-добри, отколкото в нашата страна. Това заяви търговският директор на СОМАТ Димитър Николов. Според него високите налози у нас правят камионите ни неконкурентоспособни и затова много от малките фирми ще фалират. Десетки колеги вече започнаха да търсят пазар за тежкотоварните си машини и да се насочват към друг бизнес. Камионите в момента се продават почти без пари, защото никой не иска да ги купи на реалната им цена. Автобусни фирми също заявиха, че ще изнесат бизнеса си в северната ни съседка заради неуредиците и високите акцизи и данъци у нас. Над 2 млрд. лв. са загубите на държавата от невнесен акциз върху горивата от фирмите в сивия сектор, каза още Николов. Превозвачите настояват за изваждане на светло на всички фирми в бранша, обявяване на криза на пазара, връщане на част от акциза върху горивата и поевтиняване на винетките. Протестите, които продължават вече втора седмица, са и заради спекулативните според превозвачите цени на горивата у нас. Редиците на стачкуващите камиони обаче оредяват заради високите разходи, които трябва да се правят за протестните обиколки, коментираха от инициативния комитет. Те обаче се зарекоха да не прекратяват протеста си. Превозвачите получиха и подкрепата на транспортните синдикати и организацията на работодателите.


[dnes.dir.bg]
Защо да продавам за лев, като ще купят и за 1.20 лв.*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-06-01 00:19 от Muza.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 00:21:33
Ха добър ден. Добре че имотния балон никога, никога ама никога няма да се спука и ние вечно, вечно, ама вечно ще сме икономическо чудо и ще бележим икономически ръст без реална икономика. Добре, че има чудеса и дори и последното производство да се изнесе от тук пак целия свят ще мре за панел в софето и ще помпа ли помпа балона от който всички цоцаме.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 00:33:29
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > не си права. Виж външнотърговското ни салдо.
> > Парите излизат от страната.
>
> Don, общия платежен баланс на страната (който
> представлява сбора от текущата, финансовата и
> капиталовата сметка) е положителен!
>
> Т.е. засега все още влизат повече пари в БГ,
> отколкото излизат.
>
> Да, търговския баланс е отрицателен (внос >
> износ), но това се компенсира от притока на
> чуждите инвестиции!
>
> Към април 2008 е + 142 млн. евро - вижда се и че
> със същата сума са нарастнали резервите на БНБ.
>
> И досега почти не е имало развиваща се страна БЕЗ
> дефицит по търговската си сметка!

Julius, боравиш си с икономиката, все едно става дума за бакалска сметка на мазна велпапе хартия. Малко така на едро един вид и доста некометентно някакси. Имаш ли усещането, че не си съвсем наясно с термините и малко така грубичко ги изполваш, дефицит, баланс, резерви ... ?

Виж обаче в евриситката си добре. почти не е имало развиваща се страна БЕЗ дефицит по текущата сметка!

Да изключим, че и тук си изполвал термин "развиваща се страна" неправилно, но приемам че имаш предвид страните с развиваща се пазарна икономика. Тогава наблюдението ти, че почти няма таква без дефицит по текущата сметка е правилно.

За евристичното мислене знаеш, че евризмите са опасни защото представляват опасно опростен модел, задаващ обикновено причинно-следствена връзка.

Пробле става, когато трябва да съвместиш един евризъм с друг. Опитай да съвместиш твоя с една друга истина, че нама държава прехвърлила 12% дефицит по текущата сметка, при която това да не е довело до криза в някой бъдещ момент.

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 11:57:02
Не съм злобен...извинявай, ако съм те засегнал.Не мразя брокерите.Просто дълго време се занимавам с маркетинг и реклама и съвсем честно те питам, според теб редно ли е да се обевява 70 м2 по 800 евро, а никъде не пише че чистата площ е 50 м2 по 1200 евро?!Кажи си честно мнението ти, според теб това не е ли психологическа тактика за подсъзнателно влияние върху клиентите?!
Моето мнение е, че всяка обява трябва да съдържа графа-цена/чиста използваема площ и графа-цена/общи площи.Така ми се струва най-справедливо.Просто от морална гледна точка.Виждам, че в другите държави е така и се чудя защо при нас не е.Също така ми изглежда, че това е скрита спекула, да се натяква че цените ни са много по-ниски от европейските.Реално те не са съпоставими, защото нашите очевадно не се определят както в другите държави.
Кажи си сега искреното мнение.И пак ти казвам не съм злобен....не си ме разбрал правилно.Наистина искам да чуя мнението ти като експерт

Непрекъснато ми се налага да чета рекламите, да сравнявам цените, да следя пазара и не по-зле от теб знам, че в голямата си част офертите са съставени некоректно , подвеждат и това е рекламна политика на повечето агенции и строителни фирми. Да, за мен това е тъпо и загуба на време, защото най-много да се върже клиента , да го заведа на оглед и той да иска да забрави час по-скоро за мен, след като види на място истинското положение. Повечето колеги разчитат на това да го привлекат като клиент по този начин, много от офертите са недействителни и като им звъннеш, те казват : " Това е продадено, но имаме еди - какво си, заповядайте !". Безброй са случаите когато съм завел колеги с техни клиенти на оглед на жилище, което само ние предлагаме и на другия ден го виждам в реклама "За ч. л.". Ако за 15 г. съм направил 1000 сделки, най-много 10 са с колеги, предпочитам да работя сам, да обясня на клиента всичко, без да го подвеждам, да му покажа хубавото и лошото на жилището, да му дам едно рамо, когато това се налага, да го предпазя от взимането на грешно решение, въобще идеята ми е утре като седне на маса с приятели и някой от тях каже , че има имот за продажба, или иска нещо да купи, веднага да получи моите координати. Крайният резултат - нещата, които продаваме ги няма никой друг, клиент, купил жилище от нас става завинаги наш клиент, от началото на годината агенциите се оплакват от липса на работа, аз се скъсах от работа. И накрая - в тази работа е пълно с хора, които нямат нужните качества да я работят, които като си продадат жилището и си купят ново казват - "Аз съм готов брокер !". Да, ама не, както каза Бочаров, мно-ооооого неща има да научат ! Попитали кучето - "Защо топките са ти отзад ?" , то отговорило - "Кое ми е наред, та и това да ми е отпред ?!". Това е положението в България, драги.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 17:31:28
Джуличс,Джулиъс-отдавна не съм се смял така......

и за тва ще бъда по нежен с теб.
са-ква е тая обща сметка на влизащите кинти?ми нали те вкл.и дълга.

защо показваш общата сметка?знаеш къв е смисала-какво показва тя наистина?
ами тя,Джулиъс,ако и тя стане отрицателна,борда пада.(освен ако орешарски не е купил вече машината за печатене на евро).
ми нали тва ви казвам-единствения начин борда да задържи е финансиране с дълг.
та Джулиъс,моли се и тая общата сметка да не стане отрицателна,че УЙде коньо у барата.
знаеш ли защо общата сметка е положителна?ами защото се финансира с дълг-просто,ДЖ,просто.
пирамидка-дорде се финансира с дълг,проблеми нема,ама като секне финансирането.......
я го глей банковия сектор,от където бг се товареше с най голям дълг.....8% лихви...по депозити.надушваш ли мърша?защото аз надушвам......следващото тримесечие растежа в дълга ще намалее още по силно,отколкото това.
ама яко ще намалее....брутално.....
и откъдето и общата сметка ще се хързулне в отрицателни нива.
а кво знчи отрицателна обща сметка?означава натиск в/у валутния резерв на бг или бора пада моментално.
колко е валутния резерв джулиъс,и колко време ще може да удържи на отрицателен общ баланс?
ами сега ще гледаме.

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:11:55
еи пи4ове не си правете напразни илиузии, цените 6те продьлжават да растат, това е просто временен застои на пазара smiling smiley ако има другомисле6ти може да се обзаложим winking smiley smiling smiley
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
01-06-2008 - 18:14:21
Zaprqnov аргументирай се smiling smiley. BTW депозитите яко зеха да ма съмняват с тия лихви. Даже тия дни видях по телевизията реклама за някакъв пенсионерски тримесечен депозит на пенсията :} . Или подобна оферта за спестяванията на старите хора :} .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход