Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността

Публикувано от mobiman 
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 22:00:19
avatar
Е щом казваш...а кога казваш очакваш това да се случи...май и преди три месеца те питах ама може да съм забравил какво си ми отговорил? winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: спокойно потопа още не ни е погълналsmiling smiley))))
03-04-2008 - 22:00:47
и в щатите гледаха много позитивно и сега го отнасят. негативно гледалите в щатите не ги мисли, те със сигурност не са фалирали или банкрутирали.
Re: спокойно потопа още не ни е погълналsmiling smiley))))
03-04-2008 - 22:02:43
ами че то вече се случи в сегмента на ваканционните имоти. Ти ако не го виждаш е друг проблем.

сега започва да се случва в големите градове и точно затова са тези нерви, напълно ви разбирам. И съвсем сериозно те съветвам да си сменяш работата.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 22:04:40
и в щатите не го виждаха аз като започнах да пиша какво ще се случи на пазара на НИ в УС, и куп разбирачи като теб и Джоан се оляха да приказват глупости за това как имотите никога не падали, много бързо ги забравихте тези дискусии...

Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 22:10:18
avatar
Добре успокой се не пиши по 3 мнения едно след друго пиши си ги на едно място.
Благодрая ти за съветите...ще помисля, а ти помисли какво би станало за теб в личен план ако не познаеш с тези прогнози, които май отдавна всички четем... winking smiley

и в щатите не го виждаха аз като започнах да пиша какво ще се случи на пазара на НИ в УС, и куп разбирачи като теб и Джоан се оляха да приказват глупости за това как имотите никога не падали, много бързо ги забравихте тези дискусии...

Те могат да си падат на много места и могат и да се вдигат на много места...въпроса е да знаеш кога, къде и какво ще се случи, а ти не го знаеш. Аз не съм разбирач и не съм се оливал никога и не съм забравил нищо...ама за да не се повтарям излишно, а и отивам да вечерям просто ми прочети подписаwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: спокойно потопа още не ни е погълналsmiling smiley))))
03-04-2008 - 22:22:37
Продавач, много плоско изказване!

1. Предлаганите жилища в София са много повече от търсените.
2. Великото преселение на народите в още по-великата София спря.
3. Цените са надути и е по-добре да се плаща наем отколкото да робуваш ти и децата ти на банка за някаква миризлива панелка. Ако имаш тези пари по-добре е да се вложат в нещо което ти носи доходи. Но това хората явно не го разбират.
4. Няма ги лесните пари/кредити вече. Има много/лесни пари -> искат се/дават се. Няма много/лесни пари -> искат се, но НЕ се дават. След известно време вече НЕ се искат.
5. Няма ги предишните сделки. Нито като количества нито като цени. Това го знаеш много добре.
6. Обикалям доста из София. Април месец е. Сградите са оставени с по един пазач. Не се забива и един пирон, с малко изключения. Не виждам интензивното строителство което беше преди. Преди зиме и лете се строеше сега времето е хубаво, но няма строители по сградите, а те са полу построени.
7. Има довършени сгради които седят празни!
8. Качеството на строителството е под всякаква критика. Падат стени като духне вятър. Не ми се мисли за земетресение.
9. Знаеш, че високите цени по нашите "курорти" доведоха и до увеличение на цените в градовете и селата. Вече всяка баба в най-миризливото село сигурно ще поиска 50К евра за още по-миризливата си къща. Защо? Защото е чула, че цените са се вдигнали. Същото е и в градовете. Панелка на която трябва да й направиш основен ремонт струва 100К евра. Защо бе джанъм?! И ти ми твърдиш, че ценовият срив по курортите няма да повлияят на градовете.
10. Парите се изпраха и няма други.
11. Цените по света падат. Вече е по евтино да се купуват НИ в други държави отколкото в БГ. Само не ми казвай, че вътрешното търсене определя цените в БГ.
12.Мина промоционалният период на кредитите.
13...

Има много факти които не помагат на твоята налудничава теория за "не-падане" на цените.

Приеми, че купонът свърши.

Това което предстои е само едно: Спад на цените на НИ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 22:25 от mobiman.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 22:44:34
mobiman

От 1 до 12 са приказки от улицата - пирони не се забивали, вятър съборил всички нови празни сгради...
Кога точно спря преселението в София? Бъди по-конкретен!
Това пък за наема - без коментар... Нали ако ги имаш тези пари, както казваш ти защо ще робуваш на банка? Мислете преди да пишете clap:clap: clap: clap:
Минал промоционалния период на кредитите :}

Защо имам чувството, че точно тези, които вещаят тотален срив започват да си опускат нервите eye popping smiley :}
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 23:36:28
аз пък си мисля че изтърването на нервите е в продавачите, затова и го играят толкова куул.

другите за какво да ги я яд, нали когато и да купят все ще спечелят че цените на НИ в Бг все ще растат. Ако пък толкова са бедни че не могат да си купят в Бг (центъра на вселената), целият свят наоколо продава и цените падат, ще се купува в чужбина.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 23:38 от kuku987.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 23:42:18
мобиман, ще те коригирам, писал си:
>Това което предстои е само едно: Спад на цените на НИ.

аз бих го написал така:
1. Предстои крах (а не спад) на цените на имотите, минимизиране на продажбите и получаването на виртуален пазар на който всичко се продава (вече е факт - 265 000 обяви продава само на този сайт и постоянно растат) а никой не купува.

2. Освен това ще има и разтуряне на валутния борд със всички последици за икономиката на Бг

3. Борсата вследствие на 1 и 2 ще потъне.

между другото работата е наистина трагикомична, аз лично видях парцел обявен (на този сайт) в родния град на жена ми, обявен беше допреди няколко месеца за 13 000 евро (кисне точно 3 от години на сайта) не се е продал, сега цената 'актуализирана' на 65 000 евро.

хората с промити мозъци (от медии, брокери, банки) очакват астономически цени за съборетините си и не могат да вдянат че никой никога няма да им купи копторите и на 1/3 от цените на който ги продават (в 95 процента от случаите).
Защото:
1. няма кой
2. и да има кой той няма и няма да има пари.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 23:47 от kuku987.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 00:13:53
Изпратено от: izumen (IP съхранено)
Дата: April 3, 2008 10:44PM


mobiman

От 1 до 12 са приказки от улицата - пирони не се забивали, вятър съборил всички нови празни сгради...
Кога точно спря преселението в София? Бъди по-конкретен!
Това пък за наема - без коментар... Нали ако ги имаш тези пари, както казваш ти защо ще робуваш на банка? Мислете преди да пишете
Минал промоционалния период на кредитите

Защо имам чувството, че точно тези, които вещаят тотален срив започват да си опускат нервите .



Изумен,теб да не те изумява бъдещето???
Не се изумявай,ще дойде!!!
И 13те точки на mobiman са си а място.
А при полужение,че в цяла България се сриват цените,като ли твоите нерви не издържат вече.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход