Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността

Публикувано от mobiman 
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 02:32:12
я ми кажи в кои 50 страни не са паднали. може да почнеш от европа...
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 07:49:46
javor

Явка, хайде малко по-сериозно, а? Не се е и съмнявам, че и 13-те точки от прогнозата ще се сбъднат, особено последната, която е... празна :} clap:
Чета форума от няколко месеца и си признавам, че истински се забавлявах като Продавач (мисля, че той беше - не ми се рови) даде линкове към мненията от 2006 г. Извинявам се на всички, които вещаете потоп, но това е все едно да кажеш, че един ден всички ще си заминем от този свят. clap:
Като гледам до момента за 2-3 години няма "специалисти" познали точния резултат clap:

P.S. Какво му пука на средностатистическият българи, който има един апартамент и няма други алтернативи къде да живее дали ще има потоп или леко наводнение...
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 09:49:50
Izumen, в голяма грешка си. 12-те точки не са прогнози, а неща които се случиха или се случват в момента.
13-та точка е празна защото списъкът е дълъг и може да се допълни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-04 09:50 от mobiman.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 10:30:48
Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г. - Анализ на Industry Watch

Новина от вчера на "Форос":
Цените на имотите ще се повишат с 15%, прогнозира "Форос"

Интервю на Левон Хампарцумян:
Световната финансова криза запали "червена лампичка" за всички на българския пазар


Ясно е, че гледните точки на различните "играчи" се разминават.
Аз като един лаик пък прогнозирам, че съвсем скоро всички ще разберем истината и тя няма да е приятна за основните играчи . :}
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 11:19:25
Мненията бяха същите и през 2003 година, когато почнаха да се покачват цените, но няма линкове за тогава.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 12:01:16
Имам един въпрос към хората предричащи тотален срив от 2005 г. насам - какво бихте казали на тези, които са се вслушали в съветите ви да не се заробват на цени от порядъка на 450 - 500 Евро, а в момента цените са в пъти над тези?
Моля, отговорите да не са от рода "това все някога ще стане", "вижте УСА" и т.н.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 12:22:42
Прогнозите за голям спад на цените наистина могат да се сбъднат,тогава когато бъде преминат критичния праг,тоест когато намалеят продажбите на жилища за ЖИВЕЕНЕ,не курортни и ваканционни имоти построени с крадените от политици и мутри пари!Тези имоти не оказват според мен почти никакво влияние на цената на другият тип жилища!Тогава когато хитреца Пешо,дошъл преди 30 години в София и закупил панелка в Люлин за 5000 лева и сега желаещ да я продаде за 50000 евро,за да си купи с тези пари "ново" жилище и да заживее като "бял" човек,бъде възпрепятстван от пазара да стори това,тогава ще настъпи истинското изтрезняване на пишман-бизнесмените и спекулантите!Това което според мен предстои е една голяма стагнация на пазара,последвана от спад на цените точно в този сегмент.И разбира се,трябва да се отчита факта,че миграционната вълна към големите градове,визирам София,Варна,Пловдив и Бургас наистина заглъхва....Все пак икономиката на страната има някакъв капацитет,крайни възможности, и не може да осигурява нужните работни места за всеки новопристигнал "софиянец".И тогава ще настъпи момента в който няма да бъде икономически и практически обосновано закупуването на жилище на тези високи ценови нива.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 12:23:12
Аз съм ти казвал, че цените на жилища в София няма да паднат и те не са паднали. Още повече, че ако се поинтересуваш по-подробно ще видиш, че винаги съм бил на мнение, че най-сигурно е поскъпването на евтините жилища, а не на най-скъпите.

Може също да прочетеш какво ми е и било винаги мнението относно това кое е сегашната цена на жилище в София, а то е най-ниската оферта за даден район и тип жилище, а не средната офертна цена. ЗА мен увеличаването на цената е увеличаването на най-ниската оферта. И доста често съм апелирал който изказва мнение относно движението на цените да пише изрично каква е цената според него в момента.

Мисля, че е време да почнеш да четеш какво пишат другите преди да отговориш.
ТА цената в момента в София категорично не е 1000 евро на кв.м., но също категорично непрекъснато расте.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 14:23:58
изумен писал

>Имам един въпрос към хората предричащи тотален срив от 2005 г. насам - какво >бихте казали на тези, които са се вслушали в съветите ви да не се заробват на >цени от порядъка на 450 - 500 Евро, а в момента цените са в пъти над тези?
>Моля, отговорите да не са от рода "това все някога ще стане", "вижте УСА" и т.н.

ще му стане ясно утре като станат топ цените 300 а средните 200 че не се е прекарал.

Ами че то вече става бе пич, затова са толккова нервозни продавачите и брокерите...

А като стане ти пък се запитай какво стана и най-вече тези 'купили' на 1000 евро.... дето ще платят 1800-2000 с лихвите. за нещо дето ще струва 200-300. Ти им обясни на тях защо си ги съветвал да купуват на високите цени.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 15:59:31
Българите както и други народи наскоро познали сладоста на свободния пазар, робуват на модата. По точно на модните тенденции в бизнеса, то не бяха кафенета, сервизи, магазини за авто части, кръчми, аптеки, малки печатни бази, и др. Сега беше ред на стоителните фирми и брокерите, но основната разлика от всички останали бизнес течения е тази, че залогът е твърде висок. Включиха се всички повлияни от изконната българска черта, има ли пари да се строи /купува/ имот. Гъмжилото от дребни риби и тяхните имоти и спестявания доведе едрите хищници на пазара: банки, финансови къщи, фондове за недвижимости, крупни строителни фирми, брокерски къщи и спекуланти от вън и не само. Комбинацията от евроочаквания и не разработен пазар само допълнително подгряха мераците за голями, бързи и лесни печалби. Е, по мое лично мнение е време да се дръпне мрежата, да се извадят печалбите за основните играчи, тези които притежават и контролират /генерират/ информацията, а че в мрежите ще се мята и някоя друга едра риба е само подробност от пейзажа. Страшното е че в комбинация от падане на валутния борд, това ще доведе до нещо далеч по-голямо от криза в имотния пазар. Резултата ще е обедняване на населението далеч повече от колкото през 97г.

Т.е. гн Хампарцумян е прав, преразпределение на богатството.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-04 16:11 от iaross.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход