Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността

Публикувано от mobiman 
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 12:25:31
Твойте близки и приятели проблем нямат. Проблем имат тези купували 600 евро и нагоре.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 12:29:08
izumen, семейството с дете за което говориш е или в ръцете на "алчни" наемодатели или в ръцете на "алчни" банкери. И ако можеш да попаднеш на свестен наемодател (аз имам претенциите да съм такъв), вероятноста да попаднеш на свестен банкер е 0.00, защото имаш достъп само до редови служители от които нищо не зависи. Съгласен съм, че е добре да имаш собствен дом, но зависи и от конкретния момент. до 450-500Е/м2 си е добре, но 1000Е според мен не.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 12:42:58
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
Съгласен съм,
> че е добре да имаш собствен дом, но зависи и от
> конкретния момент. до 450-500Е/м2 си е добре, но
> 1000Е според мен не.

Много е,вярно. Но представи си ситуацията: Семейство,по на 30г.,сега са на добри заплати. Живеят вече около 10г. под наем. Какво да чакат? Да паднат цените? Да станат по на 50? Да родят деца в гарсониерата? Или да наемат по-голям и да продължат всеки месец да "хвърлят пари на вятъра"? И да чергарстват- от жилище в жилище?
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 13:27:31
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък се кефя, че идва криза. Работата ми е
> такава, че винаги ще имам пари. Имам апартамент в
> който живея, имам и още един наследство в центъра.
> Дори и да нямах мога и да си позволя да купувам и
> на тази цени, макар че съм сигурен, че съм от
> малкото, които могат. Лапнишараквците не ги мисля,
> те бяха предупредени и знаеха какво следва. Това
> са човешки съдби - да но ако един е добре друг
> трябва да не е толкова добре. Нямам жал за човек,
> чиято мечта е да прекара мизерния си живот из
> мръсните БГ квартали. Дават по 1000 евро за
> квадрат, а с тези пари могат да идат 3 седмици да
> видят Тайланд примерно. Виж за България ми е жал,
> ама България не е само територия. Щом като
> населението решава, че ще си даде последната
> стотинка за апартамен в скицата на който няма
> детско креватче няма какво да ги мисля. Мога само
> да не съм част от това безумие и да пиша, пиша ли,
> пиша ....
>
> П.С. Бързам да отговоря на въпроса "Какво търсиш
> още тук: Спред мен БГ е една от малкото държави
> където можеш да живееш добре без да работиш.
> Просто тук лапнишаранкоците са толкова много и
> толкова лесно продават труда си за цял живот, че
> все и за мен ще има.
>
>
>
>
>
>
Абсолютно си прав пич!!!Напълно съм съгласен с теб
clap: България е страхотно място,където с 2 грама сиво вещество може да направиш чудеса,имайки предвид нивото на голяма част от населението.Просто трябва да си хитрец,комбинативен,да тарикатееш,да си нахален и пробивен,и много много безразличен.Това е страната на неограничените възможности!Днес си бил прост селянин,утре се събуждаш милионер.днес си била певица в хоремага,утре си съпруга на местния баровец,днес си дребно некадърно чиновниче,утре си собственик на хотел на морето и членуваш в 5 директорски борда и т.н. и т.н....Нищо ново под слънцето...
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 14:02:49


Quote

izumen (IP съхранено)
Дата: April 5, 2008 08:15AM

За какъв бизнес, за какви 150 000 Е говорим, които те естествено нямат иначе защо ще теглят кредит?

Eто тук е уловката на 150 000 Еуро - като нямат толкова с какъв разум са теглили такъв заем, който като обща сума за връщане е 2, и нещо пъти повече. Никакво злорадство не може да има към тези хорица, но виж към образа, който олицетворяват злорадството е малко, още повече че брокерите тук възхваляват и насърчават точно този литературен характер - естественно е някой чел и учил повече да дойде и да им разпердушини лирическия герой.
Преди всичко е реализмът, като нямаш тези пари не ги давай и търси нещо по евтино като вариант правейки си всички придружаващи изчисления. Не казвам, че наемът е нещо хубаво но е по-малкото зло защото там няма тази възможност да те наиграят с огромна сума тъй като не се кредитира и всичко е истинско- тоест съобразено с реалностите на пазара.
Който пък не му харесва идеята за наем и прекалената волатилност на наемодателите нека се фокусира върху по отдалечено място от целевото и да си направи сметка колко би му струвала топ локацията и нетоп локацията плюс транспортните разходи плюс цена на возилото.
В този дух могат да се расъждава върху поне няколко варианта. Не може според мен обаче да се разсъждава върху варианта "българинът е корав пич, ще пълзи и ще работи на 4 места ама ще плати" - вероятността е прекално малка и по-скроро в сферата на приказките и легендите, още повече предвид влошената икономическа ситуация.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 14:05:23
BGcode Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре, Изумен, след като е нечовешко да се говори
> истината и да се обсъжда реалното положение нека
> тогава да си говорим само хубави неща - мисля че
> няма да се съгласиш. Много по- нехуманно е да
> лъжеш или да си затваряш очите, отколкото да кажеш
> истината и да светнеш червената лампичка на
> недосетливите.
> Глупостта и прекалената доверчивост се заплащат
> жестоко, много е апокалиптично обаче това ни чака.
> Това са огромно число човешки съдби и тука не може
> да се говори с лек и приятен тон.
> Иначе има надежда, работа му е майката.


Не става въпрос да се говори истината. И аз казвам истината, че ще има спад и ако, не дай Боже, се срине борда, истинска катастрофа, ама ТЕ СЕ КЕФЯТ, разбираш ли? Кефят се! Е това е напълно ненормално. :ami:
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 14:08:57
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък се кефя, че идва криза. Работата ми е
> такава, че винаги ще имам пари. Имам апартамент в
> който живея, имам и още един наследство в центъра.
> Дори и да нямах мога и да си позволя да купувам и
> на тази цени, макар че съм сигурен, че съм от
> малкото, които могат. Лапнишараквците не ги мисля,
> те бяха предупредени и знаеха какво следва. Това
> са човешки съдби - да но ако един е добре друг
> трябва да не е толкова добре. Нямам жал за човек,
> чиято мечта е да прекара мизерния си живот из
> мръсните БГ квартали. Дават по 1000 евро за
> квадрат, а с тези пари могат да идат 3 седмици да
> видят Тайланд примерно. Виж за България ми е жал,
> ама България не е само територия. Щом като
> населението решава, че ще си даде последната
> стотинка за апартамен в скицата на който няма
> детско креватче няма какво да ги мисля. Мога само
> да не съм част от това безумие и да пиша, пиша ли,
> пиша ....
>
> П.С. Бързам да отговоря на въпроса "Какво търсиш
> още тук: Спред мен БГ е една от малкото държави
> където можеш да живееш добре без да работиш.
> Просто тук лапнишаранкоците са толкова много и
> толкова лесно продават труда си за цял живот, че
> все и за мен ще има.
>
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 04/04/08
> 11:31PM от greenbul.


Не бъди толкова предизвикателен към садбата си, че понякога така се обръща живота, че неща излеждали непоклатими за 3 дни изчезват! Може такъв урок да получиш, че да спиш по улиците някой ден.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 14:20:14
avatar
BGcode Написал:
-------------------------------------------------------

> Eто тук е уловката на 150 000 Еуро - като нямат
> толкова с какъв разум са теглили такъв заем, който
> като обща сума за връщане е 2, и нещо пъти повече.
> Никакво злорадство не може да има към тези хорица,
> но виж към образа, който олицетворяват
> злорадството е малко, още повече че брокерите тук
> възхваляват и насърчават точно този литературен
> характер - естественно е някой чел и учил повече
> да дойде и да им разпердушини лирическия герой.
> Преди всичко е реализмът, като нямаш тези пари не
> ги давай и търси нещо по евтино като вариант
> правейки си всички придружаващи изчисления. Не
> казвам, че наемът е нещо хубаво но е по-малкото
> зло защото там няма тази възможност да те наиграят
> с огромна сума тъй като не се кредитира и всичко е
> истинско- тоест съобразено с реалностите на
> пазара.

Защо си решил,че хората,взели кредит не са правили всички възможни сметки? Всъщност,нямаш никакви сведения,на които да базираш твърденията си. Няма статистика за броя кредити,ползвани за първо жилище. Няма статистика за лоши такива кредити. Няма статистика за доходите на хората,взели кредит за първо жилище. Нищо няма!
Хубаво е да разсъждаваш "по принцип",но да твърдиш че е реалност.........просто нямаш факти.
А брокерите не насърчават и не възхваляват никого. Брокерите и кредити не отпускат,ако случайно не знаеш..........
smiling smiley





Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 14:21:35
BGcode Написал:
-------------------------------------------------------
> Гриинбул, много си прав. На кризата може да се
> гледа и като оздравителен процес, там е радостната
> нотка. Да се научат, че парите са ценно нещо и
> трябва да ти докарват пари, а не да ги изгубиш
> като ги вкараш в нещо спекулативно без да имаш
> никакви познания в областта - тип риск печели риск
> губи или по-точно "ще се дигнат ли или нема да се
> дигнат цените щото виж кво пишат по вестниците",
> на такива индивиди винаги им се случват
> неприятности.
> А със 100-150 хиляди евро можеш да инициираш
> бизнес който да ти ги върне през годините в пъти,
> да, годините - не за 1-2, не става с лежане и
> чакане да ти се дигне имота. А като имаш 5-6 пъти
> по 150 хил. евро можеш да си позволиш риск какъвто
> и да е..


Прав си, но само по принцип и категорично не си прав за България.

От опита си в последните 100 години хората в България са научени, че, каквото и да правят, ако не са част от една богоизбрана каста, никой няма да ги остави да забогатеят. Задължително през определен период от време, ще намерят начин да минат и да им оберат заработеното и да ги върнат там, от където са започнали.

Тази е причината никой да не иска да се занимава с такъв бизнес, за какъвто ти разправяш. Тука просто всеки знае, че правилата на играта други ги пишат и не в негова полза. За това първата и ЕДИНСТВЕНА грижа на българина му е да си осигури собствено жилище, че да не плаща наеми и каквото друго изкара яде, пие и си носи новите дрехи.

Тия пари, които е инвестирал, щото му били паднали от дядовата нива в друг някакъв имот за спекула, са просто един опит за допълнително забогатяване. Ако той се беше оказал успешен, парите щяха да отидат в такъв бизнес, за който ти говориш. За съжаление, както изглежда, 100- годишния опит се оказа прав и цялата работа ще се окаже поредната схема за обиране на хората. Българинът ще ги пише в графа "от където дошли, там отишли" и ще продължи да не работи.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 16:29:16
Радена, съгласен съм. На всеки 50-100 години колелото на историята се завърта. Народът обезглавява графовете и изнасилва графините. Ама сега какво да се притеснявам, ние сме още в първите 10 години от цикъла. Сега е дошло време на цикъла на недвижимите имоти, като стане време за социализъм ти обещавам, че ще стана първи комунист и детайлно ще изчета Маркс и Енгелс. Брокоерите са същата работа, лапат защото сега им е времето, после ще станат нещо друго според това къде има балъци дето с лека ръка да продават живота си. Иначе по темата - да наемите са гадно нещо в БГ. Кой каквито карти изтегли в този живот. Който няма имот и е под наем не е трудно да се подлъже да вземе заем. Това са изтерзани и изстрадали хора. Такъв им бил късмета, това акоето ги чака е още по-страшно. Ако за нещо ми е жал, то е за хилядите абортирани зародиши, бъдещите деца на България, които не се появиха на бял свят защото мама и тати не можаха да остискат 1-2 години и решиха да се поробят и самоскопят в името на тотема - Имотен Балон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход