Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността

Публикувано от mobiman 
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 22:10:33
kuku 987

Никого не съм увещавал - нито на 500 Е, нито на 1000 Е. И 100 Е да станат пак не бих увещавал никого. Имам си професия, която е далеч от имотите.

Учудвам се с каква радост и нетърпение някои хора вещаят поредната криза в Родината си... Ако въобще такава са я чувствали някога...
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 22:29:16
Аз пък си обичам родината и живея тук, само че предвещанията ми са същите като на Куку, защото съм поне малко реалист. Има икономически закони и те са неумолими - който произвежда ще печели, далавераджиите ще старвират и изпосталеят. Хващайте се на работа, докато е време, и то нещо което не е свързано с обездвижване на парите и бетон и лъгане на народа.
Колкото до прогнозите, които не се сбъдвали - ами единственото което разду балона до още по-катастрофални размери тъй че да не се пукне когато му беше времето беше безотговорното и глупаво кредитиране. Сега ще плащат с бизнеса си някой от институциите, а частните лица с нещо много по-ценно: свободата си.
Който чел Куку, чел.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 22:37:49
BGcode

Прогнозите ги остави - аз не мога да разбера как е възможно да изпитваш задоволство (меко казано) от една евентуална бъдеща криза...

Знам, че трудно някой от пишещите с поне малко морал и човещина ще се обоснове...

Хайде не бъркайте средностатистическият българин с една шепа прекупвачи и "спекуланти" winking smiley
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 22:54:13
Добре, Изумен, след като е нечовешко да се говори истината и да се обсъжда реалното положение нека тогава да си говорим само хубави неща - мисля че няма да се съгласиш. Много по- нехуманно е да лъжеш или да си затваряш очите, отколкото да кажеш истината и да светнеш червената лампичка на недосетливите.
Глупостта и прекалената доверчивост се заплащат жестоко, много е апокалиптично обаче това ни чака. Това са огромно число човешки съдби и тука не може да се говори с лек и приятен тон.
Иначе има надежда, работа му е майката.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
04-04-2008 - 23:12:05
Аз пък се кефя, че идва криза. Работата ми е такава, че винаги ще имам пари. Имам апартамент в който живея, имам и още един наследство в центъра. Дори и да нямах мога и да си позволя да купувам и на тази цени, макар че съм сигурен, че съм от малкото, които могат. Лапнишараквците не ги мисля, те бяха предупредени и знаеха какво следва. Това са човешки съдби - да но ако един е добре друг трябва да не е толкова добре. Нямам жал за човек, чиято мечта е да прекара мизерния си живот из мръсните БГ квартали. Дават по 1000 евро за квадрат, а с тези пари могат да идат 3 седмици да видят Тайланд примерно. Виж за България ми е жал, ама България не е само територия. Щом като населението решава, че ще си даде последната стотинка за апартамен в скицата на който няма детско креватче няма какво да ги мисля. Мога само да не съм част от това безумие и да пиша, пиша ли, пиша ....

П.С. Бързам да отговоря на въпроса "Какво търсиш още тук: Спред мен БГ е една от малкото държави където можеш да живееш добре без да работиш. Просто тук лапнишаранкоците са толкова много и толкова лесно продават труда си за цял живот, че все и за мен ще има.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-04 23:31 от greenbul.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 00:03:12
Гриинбул, много си прав. На кризата може да се гледа и като оздравителен процес, там е радостната нотка. Да се научат, че парите са ценно нещо и трябва да ти докарват пари, а не да ги изгубиш като ги вкараш в нещо спекулативно без да имаш никакви познания в областта - тип риск печели риск губи или по-точно "ще се дигнат ли или нема да се дигнат цените щото виж кво пишат по вестниците", на такива индивиди винаги им се случват неприятности.
А със 100-150 хиляди евро можеш да инициираш бизнес който да ти ги върне през годините в пъти, да, годините - не за 1-2, не става с лежане и чакане да ти се дигне имота. А като имаш 5-6 пъти по 150 хил. евро можеш да си позволиш риск какъвто и да е..
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 00:17:45
Може, може, ако е минал само част от процеса и си помислиш, че си напълно здрав или ти го набият в главата с платени публикации и тръгнеш пак да действаш както преди.
Иначе истината е да гледаме напред и да разсъждаваме оттук накъде...
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 05:37:08
Изумен, нещо не си разбрал аджендата.

Аз пиша тука от 2004 да предупреждавам хората дето се накисват с кредити какво ги чака. Всичките 'патриоти' в този форум има една единствена цел- да издоят баламурниците. Моята цел е да предупредя при тази икономическа политика и реалност какво следва. Както вече писах аз съм медицинското лице дето поставя диагнозата. Don't shoot the messenger.





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-04-05 13:16 от kuku987.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 08:15:58
BGcode

Уважавам откровеността ти. Но не разбирам позицията ти. Означава ли, че като дойде кризата (когато и да стане) трябва да злорадствам за семейството 30 годишни хора до нас с малко дете само защото искат да имат дом, а не да ги разиграват алчни наемодатели?
За какъв бизнес, за какви 150 000 Е говорим, които те естествено нямат иначе защо ще теглят кредит? Ти да си видял банка, която да отпуска такава сума само срещу бизнес план и обезпечение заплата например? Уверявам те, че на повечето извън този форум въобще не им пука дали им се вдига цената на имота или се сваля. Той не е закупен с инвестиционна цел за бъдещи мега печалби, а със съвсем по-прозаична и битова - за живеене.

куку 987
На Станишев, Масларова и други минали, настоящи, както и бъдещи "народни" герои не вярвам. Вярвам на себе си. Който разчита, че като дойдат еди кои си на власт нещата ще се "оправят" е наивник и горчиво ще съжалява (и е съжалявал). Въпросът е, че някои хора трябва да се опарят повече от веднъж, за да проумеят нещата.
Не мога да се съглася с теб обаче за следното: близки приятели закупиха апартамент през 2005 г. Мисля, че на около 450 Е. В началото вноската им беше повече от 50% от доходите. Почти 3 години по-късно ситуацията е коренно различна - вноската по кредита е по-малко от 10% от месечните им доходи. Да не говорим, че ако живеят под наем ще плащат повече, отколкото за вноската.
Та въпросът от първият ми пост беше точно за случаи като този - например, ако аз съм един от тези, които са те послушали през 2004-2005 г. и не са купили на 350-400 Е какво да правя сега - нямам жилище, което да ипотекирам, живея под наем и нямам възможност да започна бизнес?
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
05-04-2008 - 11:40:17
avatar
"Не мога да се съглася с теб обаче за следното: близки приятели закупиха апартамент през 2005 г. Мисля, че на около 450 Е. В началото вноската им беше повече от 50% от доходите. Почти 3 години по-късно ситуацията е коренно различна - вноската по кредита е по-малко от 10% от месечните им доходи. "

Е, сега ако дойде пак криза може пак да им стане 50% от доходите winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход