Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността

Публикувано от mobiman 
Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
02-04-2008 - 21:56:22
Днес само не-ушеприятни новини. Какво да се прави "Такъв е животът".

[pazari.dnevnik.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 21:58 от mobiman.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
02-04-2008 - 22:06:43
...."""Банковият сектор е достатъчно развит, за да си позволи да рискува необмислено с отпускането на кредити, заяви пред радио "Нова Европа" председателят на Асоциацията на търговските банки Левон Хампарцумян." 26.01.2006


april 2008:
"Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността"
Левон Хампарцумян


та това (ви) беше целта, господине ....но природата не търпи неравновесието дълго.

препоръчвам най- вече на брокерите да се преквалифицират о време.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 09:03:04
НЕ казва нищо, което преди години да не сме коментирали тук във форума. Основното е , че проблемът е при ваканционните имоти - не ме карай да търся за да ти покажа, че горе-долу същото съм го писал преди две години, чзащото ако го намеря ще ме хване яд, че не съм кандидатствал за шеф на Уникредитsmiling smiley
Прочети пак да видиш, че всъщност даже предрича повишаване на цените на жилища в София и логистични площи. Казва и, че "един добър проект винаги ще намери финансиране".
Аок си мислиш, че спирането на финансиране на идиоти, които са решили да правят петзвездни комплекси без да имат капка опит в туризма е нещо страшно , ще те светна , че по принцип не би следвало да се финансират болните амбиции на пишман инвеститори.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 11:56:43
така е няма да оставят шанс на народа с тези лихви....беден народ по лесно се манипулира..
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 16:13:51
човек, моите спомени са че за абсурдните цени на ваканционните имоти пишех основно аз и дори сметнах възвращаемост преди 2-3 години а ти основно ми опонираше...

ясно е че от известно време има абсолютна криза на пазара на ваканционни имоти, въпреки всичките поръчкови статии твърдящи обратното.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 18:42:16
Ами явно толкова и четеш кой какво пише. Ей сега специално за теб ще намеря някое мое старо мнение против простотията , която се твори по морето.
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 18:50:14
Ето ти едно мнение от преди две години, в което съм написал накъде виждам, че се развиват нещата по нашето Черноморие.
[forum.imoti.net]
Re: Левон Хампарцумян: Кризата при имотите ще доведе до преразпределение на собствеността
03-04-2008 - 19:03:08
спокойно потопа още не ни е погълналsmiling smiley))))
03-04-2008 - 20:40:49
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> НЕ казва нищо, което преди години да не сме
> коментирали тук във форума. Основното е , че
> проблемът е при ваканционните имоти - не ме карай
> да търся за да ти покажа, че горе-долу същото съм
> го писал преди две години,
чзащото ако го намеря
> ще ме хване яд, че не съм кандидатствал за шеф на
> Уникредит
> Прочети пак да видиш, че всъщност даже предрича
> повишаване на цените на жилища в София и
> логистични площи. Казва и, че "един добър проект
> винаги ще намери финансиране".
> Аок си мислиш, че спирането на финансиране на
> идиоти, които са решили да правят петзвездни
> комплекси без да имат капка опит в туризма е нещо
> страшно , ще те светна , че по принцип не би
> следвало да се финансират болните амбиции на
> пишман инвеститори.


Човек много си прав. Въпросът е в това, че всеки вижда и чува и вижда това, което иска да чуе и види. Така се получава едно нещо казано или написано разбрано и възприето и тълкувано по 8 различни начина... Който си гледа негативно така си му и минава целия живот...аз пък ако се поразтърся мога да извадя някъде около 8 статии в медиите на прочутия Емил Хърсев където е писал прогнози, който не се сбъднаха меко казано. После след време ги повтори и написа, че сега вече всичко е ясно...е оказа се, че не е ясно. Той е един от хората, които от 2005-та година прогнозират невероятен спад в цените на имотиТЕ от "началото на следващата година"...
То беше за началото на 2006г. - не стана, после беше от началото на 2007г. не стана...и не само, че не стана, но и ръста беше доста сериозен. Сега стана ясно на всички, че жилищата не паднаха и в началото на тази година. ПОДЧЕРТАВАМ цените на жилищата - жилища за целогодишно ползване в големи градове в България като София и Варна. Интереса към тези жилища и градове, които увеличават населението си непрестанно е коренно различен от ваканционен апартамент на морето за 1500 евро на кв.м където идеята е да си го купиш и да ходиш на почивка за 20 дни в годината, а през останалото време да го даваш под наем...ок ама на кой? През зимата особено някак си ще е трудно нали?

Та спрете се с тези сравнения между ваканционни имоти в курорти и жилища за целогодишно ползване в големите градове - просто е смешно. А лафа, който се подържа, че "сега на морето и банско, а после и на всякъде" е несериозен.
И има и още нещо - цените сигурно ще спрат да растат - кога незнам не съм експерт като Хърсев, но това далеч не е гаранция, че ще падат... Пак повтарям София не е като Банско и Варна не е като Слънчев бряг. Върнете се ето тук [forum.imoti.net] и прочетете интересни мнения на убедени ама напълно убедени хора, които пишат във форума и дават съвети кое, кога, къде и колко и вижте кои и колко от тях са познали нещо дори приблизително що се касае до падането на цениТЕ...

Ето ви един цитат от октомври 2006-та година:

"Айде сега специалистите :
да ни убедят как при предлагане над търсенето, растящи продажни цени и обедняващо население (за справка новоприетите ), все по-нарастващо число с проблемни ипотеки ,цените не само няма да се сринат ,а и ще растат нагоре ?!
ха,ха,ха"


Е хо-хо-хо от тогава цените на ВСИЧКИ имоти се вдигнаха доста сериозно, но човека както четем дори се присмива... е сега сме 2008-ма година април вие си правете изводитеwinking smiley


eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 21:22 от Продавач.
Re: спокойно потопа още не ни е погълналsmiling smiley))))
03-04-2008 - 21:58:50
Емил Хърсев беше донякъде прав за 2005, тогава (дори през 2004) трябваше да се разрази кризата и спада на цените на НИ до нива 2000-2001 при нормални условия, както в УС тази криза трябваше да се разрази през 2003-2004.

И туй като в УС банките се оляха и с ниския лихвен процент и събстандартното кредитиране раздуха балона до там сега да фалират, така и в БГ банките се оляха и като резултат всички тези пари изсипани в строителството са все едно хвърлени на вятъра както и голяма част от кредитите.

Колкото повече изкуствено се раздува един балон толкова по-здраво е падането. Гледайте УС и си представете падана в пъти по-бързо в Бг. Това е логиката.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 21:59 от kuku987.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход