Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
19-03-2008 - 22:18:41
Продавач, сигурно искаш да ми кажеш, че колегите ти брокери, които са пуснали тези обяви са долни лъжци, които само губят времето на хората? Иначе гледам, че обявите са още активни.
Re: Е какво стана?
02-04-2008 - 00:49:23
avatar
74ydur Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, сигурно искаш да ми кажеш, че колегите
> ти брокери, които са пуснали тези обяви са долни
> лъжци, които само губят времето на хората? Иначе
> гледам, че обявите са още активни.


Незнам дали са актуални още офертите, но колеги, които послъгват в описанието не липсват winking smiley А иначе по темата какво стана наистина има ли срив... :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 00:50 от Продавач.
Re: Е какво стана?
02-04-2008 - 16:30:32
Когато фактите говорят и ..... брокерите трябва да мълчат !
null
[www.dnevnik.bg]

Защо ли като чета тази статия си мисля ,че ако думичката Испания се замени с България разликата ще е никаква !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 16:33 от status.
Re: Е какво стана?
03-04-2008 - 20:52:01
avatar
Та като оставим лиричното отклонение за Испания...какво казвате стана...smiling smiley?

Левон Хампарцумян:

Кой сегмент при имотите е най-застрашен според вас?

- Очевидно сегментът, в който беше направена драматична грешка, са ваканционните имоти и въобще развитието на курортите. Комбинацията от не особено опитни инвеститори и не особено компетентна местна администрация доведе на някои места до свръхзастрояване и имоти с доста ниско качество на изпълнение и жизнена среда. Всичко това няма как да не повлече след себе си трудности както за хората, които са инвестирали или живеят там, така и за тези, които са подкрепили финансово тези проекти.

Ще се прехвърлят ли затрудненията в този сектор върху цялата икономика?

- Не очаквам да се отразят сериозно на цялата икономика и да доведат до макроикономически сътресения. Става дума по-скоро за микроикономически процеси. Разбира се, ентусиазма на инвеститорите от Великобритания, Северна Европа и т.н. вече го няма. И не толкова защото проектите не са добри, а защото ипотечната криза светна червената лампичка на много от финансовите институции, които финансираха тези инвестиции. Според мен обаче не може да се направи паралел между ситуацията в България и Испания, защото сходствата са доста далечни. Наистина и в двете страни имаше презастрояване, но мащабите са напълно различни. Освен това България за разлика от Испания е развиващата се страна и има фундаментални причини ръстът в строителството да продължи.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е какво стана?
03-04-2008 - 20:58:40
Ами щом Хампарцумян не вижда паралел между Испания и България значи някой трябва да му подскаже. То е ясно че за банер не става, но пък за говорител май е идеален :} Все пак някой трябва да успокоява народа че всичко в България цъфти и процъфтява иначе как ще си изхарчат кредитната линия от немския фонд KFW Булбанк????? Ако излезе и каже и нас ни чака същото като испанците кой ще цъфне да попълва искане за ипотечен кредит на 6,16 % в банката му???? winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 20:59 от Princess.
Re: Е какво стана?
03-04-2008 - 21:04:24
avatar
Ясно...ами както казах в една друга тема всеки чете, разбира и вярва това, което му изнася всичко останало е невидимо за него... Виж сега има един друг вариант в който чакаме 3 години да стане като в щатите и като в Испания и то вземе, че не стане, защото примерно си взимаме някаква поука и имаме лоши примери от които да се пазим... И като вземе та не стане потопа, срива и драмата и цените си останат същите или нарастнат с колко и да е без значение...нали чакаме потопа т.е. да паднат цените на жилищата в София примерно и какво правим когато установим, че надеждите ни са били напразниwinking smiley ? Не ми отговаряй омръзна ми да влизам в полемики отговори на себе си аз за мен отговора си го знам.
Някои във форума питаше дали офертните цени са близки до реалните...ами за боксониери, гарсониери и двустайни в София не само са реални през последните години (а то това поправете ме ако бъркам ама са най-търсените имоти в България) ами ако си купиш на офертната цена без собственика да се полакоми в последния момент да качи поне с 600 евро ще си е направо успех, но оставете ме мен аз всеки ден съм сред продавачи и купувачи важното е не какво се случва в действителност, а какво искаме да ни се случи...разсъждавайки по този начин живота около нас винаги ще бъде някак си по-слънчевsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 21:09 от Продавач.
Re: Е какво стана?
03-04-2008 - 21:38:46
като купува4 много искам да паднат цените наистина .....но имам парцел на морето-атрктивен...ще го продам на цените на които си вървят в раиона...е как аджеба някои ще ме накара да го продам на безценица...като падне цената ще остане за децата ама какво да тръгна да подарявам ли...? аналоги4ен слу4аи има около 30 дка ..даже малко пове4е...и в момента ми дават по 1000лв на декар...но аз нямам необходимост от тези пари и съм дал земята под аренда....и какво ако паднат цените на 100лв пак ще си държа за рента.......атрактивните имоти винаги 6те имат цена поне според мен
Re: Е какво стана?
03-04-2008 - 21:53:30
avatar
dival фактите до този момент потвърждават думите ти clap: а примерите като тези са хиляди

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е какво стана?
04-04-2008 - 12:59:21
много се говори тук за спад..крах..и тн...показват се линкове с проценти графики..и в краина сметка..вси4ко си е по старому...гледам някои прогнози са от три години насам -добре 4е не сум 4акал а съм деиствал...а ако минат още две години до прогнозите..??? като гледам в момента не са хукнали имотите но като тръгна да търся се оказва 4е има голямо търсене....веднага пак давам пример..търсих малък магазин и попаднах на обява-беше 4етвъртък...звъня веднага -продаден...питам от кога върви тази обява -отговарят ми от вторник...зна4и 2 дни...а ина4е нямам против да падат цените...но ве4е си мисля 4е някои хора тук говорят целенасо4ено....и маи пове4ето от тях са в 4ужбина....ама едното око все към българиая-защо бе? стоите си там какво се вълнувате от пазара тук...които има имот все ще намери на4ин да го управлява...които няма ще си купи ...аа даи сега защото на някои мъ се иска да подаряваме имоти -примера ж погорен пост които дадох със земята-зна4и земята не е пускана за продажба-самите арендатори предлагат да я купят...защо ли? ами ще кажа на специалистите ..защото земята до 2012 ще стане мин 3000лева на декар...от къде знам ли ..повярваите има от къде ..но нямам графики....а земите около морето ще бъдат на много жисоки стоиности ---които не вярва да стои и да гледа....още сега в сежерна бг цена от 1000-1500 в определини замлища се с4ита за нормална......можв и да паднат имотите ...но атрактивните ще имат цена винаги
Re: Е какво стана?
04-04-2008 - 13:16:31
Тин-ти-ри-рин-ти-ри.Дрън-дрън та пляс. Тия номера си ги разправяйте на баба си.В момента всеки рефинансира заема си.Защо ли.Кой ще купува още тези килийки като няма евтин кредит, а цените станаха невероятни.
В европейските страни НИ скочат с 12%,пък спаднат с 7%.В България и Латвия само за 2005 и 2006 цените са скочили с близо 200% - въпроса е с колко ще спаднат.А неее - в България със скапаната икономика това не важи.Законите също.Да ама всичко е до време и балъците свършиха.





В кои страни са най-добрите и най-лошите пазари на имоти в Европа?
02 Април 2008 | 13:19
И европейският пазар на недвижими имоти последва съдбата на американския, макар и загубите на стария континент да не са толкова жестоки, колкото отвъд океана, коментира сп. “Форбс”.

Коя страна пострада най-много? Изненадващо, но това е Ирландия. За 2007 г. цените на имотите в страната са спаднали със 7%, след като отбелязаха покачване от 12% през 2006 г., по данни на Royal Institute of Chartered Surveyors.

Подобно е и положението в Испания, която до скоро бе позната като атрактивна дестинация за чужденците. Миналата година цените там са се покачили едва с 3% спрямо 9% през 2006 г.).

Най-бързо разрастващият се пазар на имоти в ЕС е Полша. Миналата година цените на жилищата там са се покачили с рекордните 28%, коментира “Форбс”.

В Кипър и Исландия имотите са поскъпнали с 15% спрямо респективно 7.6% и 9% за 2006 г.

Според експерти основната причина за спада в цените на жилищата в Европа е повишаването на лихвите от страна на Европейската централна банка.

Освен това, докато в САЩ ФЕД предприема мерки за ограничаване на кризата като понижаване на лихвите, такова нещо от ЕЦБ не може да се очаква.

През последните години икономиката на Германия изживяваше нещо като малък Ренесанс, но това не може да се каже за имотния пазар, коментира изданието. Фактът, че страната има един от най-големите пазари на наеми на континента (58% от домакинствата живеят под наем) не оказа положително влияние.

Много по-нисък ръст, в сравнение с предишни години, имаше и във Франция (4%), Великобритания (9%), Белгия (7%) и Холандия (4%).

Дори и в английската столица Лондон, която е известна като един от най-скъпите пазари в света), ръстът е скромен – в средата на 2007 г. цените в Централен Лондон са се повишили с 8%, като тази цифра в момента е спаднала до 2.5%, показват данни на Knight Frank.

В класацията не са включени някои държави като България и Латвия, тъй като Royal Institute of Chartered Surveyors не разполага с данни за тях. Според експерти, цитирани от “Форбс”, ръстът в сектора се е забавил и в тези страни, които до скоро са се развивали изключително бързо.

Бумът на имотите в балтийските страни е свършил окончателно. Вече не можете да видите покачване на цените от порядъка на 40% никъде.




През 2006 г. ипотечният пазар в Латвия отбеляза феноменалния ръст от 86.5%, в България от 73.5%, а в Естония 63.4%. Но дори и тези цифри представляват спад – от 97.2% за Латвия и България през 2005 г.




Кой инвестира в тези страни? В България инвестират най-вече германци и руснаци. Ирландците са на едно от първите места в Европа по инвестиране в чуждестранни имоти.

Освен тези страни, все още за сравнително добри места за инвестиране се считат Лондон, Монако, Лазурния Бряг и като цяло луксозните места, тъй като хората, които купуват там, са милионери и нямат нужда от ипотеки
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход