Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
15-06-2009 - 10:36:09
Нали нагласата му е 30-60 , не се ли обезмисля нагласен на 60- нали водата с която се къпем е около 45 градуса . Или ти намекваш че системата Фемали вдига 70-80 гр в бойлера водата за къпане *ok* .
Re: Слънчеви колектори
15-06-2009 - 11:37:35
Миии... не само намеквам. То си е така. Дори и обикновенния Grand Soleil също вдига доста над 60... То като се замисля не виждам някоя, която да не вдига над 60. Вчера например стария ми Heat-Pipe беше направил над 100гр. smiling smiley е верно, че два дена нямаше консумация, но все пак smiling smiley


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
16-06-2009 - 09:52:59
Може ли някой от вас да ми разясни въпроса с пада на налягането?
Re: Слънчеви колектори
16-06-2009 - 11:11:32
Бих попитал кое налягане точно? Ако става въпрос за затворена система тогава просто промяната на налягането идва от промяната на температурите - съответно при по-висока температура налягането е по-голямо и обратно. Това се дължи на разширението на течността в системата.

Ако обаче само пада налягането и после не се връща... се сещам за няколко варианта. Най-добре е да уточниш за кое налягане става въпрос.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
17-06-2009 - 09:01:55
Не за това налягане, а пад на налягането, когато са повече от 5 колекторите. Интересува ме как се смята, има ли някакви диаграми, как се коригира. *huh* - нищо не знам по въпроса.
Re: Слънчеви колектори
17-06-2009 - 10:55:18
те и 5 не са малко последователно да ги вържеш. Когато искаш да ги разбиеш използвай Тихелман схема. Ако не знаеш как се прави потърси в гоогле. Там ще намериш доста картинки и обяснения. Целта на тази схема е грубо казано да изравниш налягането във всички точки.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
17-06-2009 - 12:55:26
Картинки не намерих, но доколкото разбрах става въпрос за паралелно свързване , нали?
Re: Слънчеви колектори
17-06-2009 - 21:38:13
Колеги,
След като спрях да задавам "умни" въпроси, да задам един тъп, с молба за бърз отговор.
Приятел е захванал самоделен панел на база тела от въздушно отопление - тръби с множество ламаринени пластини по тях, вързани последователно за "серпентина".
Ще се монтира в рамка, в следния ред:
Стъкло (или др.), въздух, въпросните елементи ("серпентина"winking smiley в черно, въздух, ЛАМАРИНА, пяна, ламарина или др. затваряне.
Въпросът е ЛАМАРИНАТА под "серпентината" в КАКЪВ ЦВЯТ?

Ние се колебаем от огледално до черно - всеки уж с разумни мотиви, като умуваме и за някакво "псевдофокусиращо оребрение" на база ЛТ ламарина, улуци или др., като опция. Лошото е, че иска да го качва събота/неделя.
Системата ще е с помпа в отделен кръг, ако има значение. Ще се ползва основно сезонно.

Моля и Благодаря!
Re: Слънчеви колектори
17-06-2009 - 21:56:25
Любо!
Твоя човек не прави нещо ново а имитира измислени вече неща,при това с много вероятни грешки!Черната боя например не е обикновена черна ,а специална и се нанася по високотехнологичен начин! Не е ясно колко ще му излезе тая имитация в сравнение с шуменските панели на Теси-около 300 лв./бр.-готов за монтаж панел за топла вода!
Re: Слънчеви колектори
17-06-2009 - 23:32:01
Хубаво, де Фло.
Той си го е направил вече - трудът негов, материалите почти без пари. Иска да го завърши и да замени "слънчевая си варел" в някакво село и съм почти сигурен, че ще стане работата.
Всичко е любителско - ще пръска със спрей - пита за цвят, селективно покритие едва ли подхожда на "Москвича"?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход