Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 17:16:06
Те тия системи..в последните 20 години нямат кой знае какъв напредък в ефективноста...За сметка на това и тогава са си били пак толкова безбожно скъпи,колкото и сега.Заради това и не са масови дори на места,където има много повече слънчеви дни от средното за БГ.За всякакви форми на "зелена" енергия е писано много.В настоящия момент въпросът с ефективноста си стои направо зле,а цената е нейде из облаците.Не само у нас е така.И на западняците са им скъпи.
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 17:36:43
Нали се сещаш ,че старите монополи - енерго, тец , нефт и газ -не щът да си развалят рахатлъка .Правителствата -(лапайки от там )-искат да си цедят народа още малко преди да инвестират в разработки на възобновяеми источници.
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 18:13:03
Ама аз трябва да си настройвам системата ли? Не мерси, ако ще трябва да бърникам по системата и не е автоматизирана пък изобщо не си заслужава парите. Ако имаш предвид как вие ще ми настройвате системата - с преносими манометри дебитомери, термометри и прочее уреди, който трябва да са добри, профексионални и точни.
Сега се сетих, че и болерлите , предлагани в в повечето случаи за слънечиви инсталации са досат скъпички. Според мен обикновен бойлер си върши същата работа. Особено ако си го имам.
LKK
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 18:25:31
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами не си много прав - високата цена на
> материалите "яде" от цената на труда и
> проектирането, какот и от печалбата на фирмата.
> Все пак не е важно за колко лева монитраш една
> система, а колко печлаба имаш в края на годината.
> По-добре да монтираш 10 системи на месец за
> 500лв., отколкото една за 1500.
> Цената на системите в момента ги прави
> икономически неефективни за домашна употреба и
> намалява обемите на поръчките. Получава се един
> затворен кръг - малкото работа не дава възможност
> да се намали цената, високата цена не позволява
> разширяване на пазара.

За високите цени, ами може да имат картелно споразумение производителите.:]

Много се кефя, когато от разни фирми почнат да ме убеждават колко са им "космически" технологиите с които работят и как ако не го направят те цял живот няма да се отървеш от проблеми. Всеки ти подхвърля някакви термини вместо накратко да ти обясни принципните неща и да те остави да избираш. Срува ми се, че напоследък нещата излишно се усложняват в името на несъщественни, а често и ненужни екстри на системите.
п.с. Колко от Вас, които имат термометър на бойлера отиват да го погледнат преди да си пуснат едно душче?

[[color=blue]b]Защо не вземат разбирачите да пуснат една темичка: "Как да си направим бюджетна соларна инсталация за еднофамилна къща. Основни принципи."[/b][/color]

Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 19:50:12
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо не вземат разбирачите да пуснат една темичка:
> "Как да си направим бюджетна соларна инсталация за
> еднофамилна къща. Основни принципи."

Ами сигурно не могат - те са се втренчили в ефективността на колекторите си, а за икономическа ефективност на системите им и със пищов не можеш измъкна нищо - преди месец опитах.
А ако им поискаш и да струва до 1-1,5к, защото толкова ще спестиш за 5год., няма и да ги видиш - най-много кратко и изчерпателно да споменат варела.
Съгласен с мислите на "спамерите" в темата - 4овек, Петър, Салвадор, ЛКК.

С което не казвам, че усилията на "пофитата" са безсмислени - сигурно ще спасят някоя изчезваща мечка - ама, кой плаща и ЗАЩО го лъжат?
За да няма "хър-мър" - мен НЕ МЕ интересуват летни курортни приложения. Тогава ясно - и аз плащам за "мечката", ако реша.


Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 20:15:52



Ако бихте искали да използвате силата на слънцето, но просто не Ви достигат средствата да си купите цял слънчев панел, то тази технология може и да бъде от полза.


Konarka Technologies са открили как използвайки съвсем обикновен офис принтер, сами можете да си направите соларните клетки, които след това да използвате, за добиване на електричество. Не само че е лесно, но и самите листове соларни клетки са с дебелина колкото на обикновен лист хартия. За принтирането са нужни само материала за соларни клетки, който се използва като мастило и тънка, гъвкава пластмаса, като хартия. Чрез този процес се произвеждат соларни клетки почти толкова добри, колкото най-разпространените силиконови клетки, но на много по-ниска цена. За съжаление все още няма да можем да видим тази технология по магазините, защото е осъществима само при производството на големи количества соларни панели, но добрата страна е, че ако се възприеме по-бързо, то много скоро ще може да видим соларни панели на много по-ниска цена и с повече вариации на големина и форма.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-15 20:19 от granit.
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 20:20:25
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 21:37:48
А бе, хора, какви са тия автоматики, какви са тия цени...
Имам усещането, че тук пишат хора, които или не са си направили труда
да се поразтърсят малко, или са търговци на такива системи.
Какви са тия 5-6 хил. лева!?!
Скоро идва Панаира в Пловдив, на който му трябва такава система,
да се поразгледа малко там...
Как Ви звучи - напълно комплектована система
със 150 л. бойлер за около 850-900 лв?
Това е цената в момента, другото е спекулация, ако ще и златна
да е системата...
В моя град никнат като гъби, и който и да питам, всеки е от доволен по-доволен!
Ама ако имате излишни пари, няма лошо - давайте...
Аз обаче нямам!
Айде, търговци, започвайте да ме ядете и да ми обяснявате,
как тези не струват и как вашите са най-добрите.
НЕ МИ ПРЕЧИТЕ!!!
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 22:55:06
peco

Веднага вземам 3, ако ще и на някой китаец уйгур да са производство.

Ама дай линк де, снимка, да видим все пак

Всеки (без рези дето продават на 5-6 бона) ще ти прости рекламата, не се притеснявай
LKK
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 22:58:51
peco Написал:
-------------------------------------------------------
> Скоро идва Панаира в Пловдив, на който му трябва
> такава система, да се поразгледа малко там...
> Как Ви звучи - напълно комплектована система
> със 150 л. бойлер за около 850-900 лв?
> Това е цената в момента, другото е спекулация, ако ще и златна
> да е системата...

То като дойде панаира сезона за топлата вода от слънцето вече е към финала.
За да могат да ти скочат както се полага търговците дай някой линк за тази система.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход