Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
13-07-2009 - 12:23:13
Не очаквах това ти да го кажеш , ама те оправдавам защото не си испитал на гърба си некадърно направена система с ефтини материали които раждясват . А качеството на помпената група е от тука до луната сравнено със самоделкина , за тръбите и дума пък не може да става. Несериозно е да се изгражда слънчева инсталация с поставяне на такива компоненти като -поцинковани фитинги ,холендри от черен метал и ПВЦ тръби . Смятам че Фокус ще се поправи и на следващата референция ще видим -система с качествени материали. *ok*
LKK
Re: Слънчеви колектори
13-07-2009 - 16:35:57
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Важното в системата е да е икономически изгодна,
> няма смисъл да увеличаваш КПД като използавш скъпи
> материали, освен ако не е с научна цел.
>
*ok* *ok* *ok*

Да, ама тогава как да ти вземат 1.5К за проектиране и монтаж???? А работата си е същата ....
Re: Слънчеви колектори
14-07-2009 - 08:41:36
Ама е и несериозно да даваш грешни пари за слънчева инсталация. Освен това фирмени помпи има и по 120-130лв. А тръбите -след като цялата сградна инсталация е с други тръби защо точно слънчевата трябва да е със супер скъпи? Защото можело да се вдигне много висока тепмепратура - ами на мен много висока тепмрература не ми трябва - не искам да имам повече от 60градуса в бойлера. Значи спокойно може слънчевата инсталация да работи при по-ниски тепмератури - а как може вече не е моя работа , а работа на тези, които ги проектират.
Ако не забелязваш аз давам причмер не с хотел, където имаш много големи разходи за вода , а за жилище.
Лакомията, мързела и глупостта убиват екологиятаsmiling smiley
Re: Слънчеви колектори
14-07-2009 - 08:47:44
Ами не си много прав - високата цена на материалите "яде" от цената на труда и проектирането, какот и от печалбата на фирмата. Все пак не е важно за колко лева монитраш една система, а колко печлаба имаш в края на годината. По-добре да монтираш 10 системи на месец за 500лв., отколкото една за 1500.
Цената на системите в момента ги прави икономически неефективни за домашна употреба и намалява обемите на поръчките. Получава се един затворен кръг - малкото работа не дава възможност да се намали цената, високата цена не позволява разширяване на пазара.
Re: Слънчеви колектори
14-07-2009 - 09:39:40
Ще ме извинят търговците на вакуумни колектори, но и практически се убедих, че не са добра идея (теоретично доста отдавна се убедих от интернет). Имам съсед с 2 колектора - всеки на по един 80 литров бойлер. Единия е вакуумно-тръбен, а другия - плосък селективен. Каза че и 2-та му вършат абсолютно еднаква работа и ако трябва сега да си купува ще си взима само селективни.
Re: Слънчеви колектори
14-07-2009 - 10:46:04
Кажете -НЕ на некачествените материали в слънчевите инсталации . *ok*
Re: Слънчеви колектори
14-07-2009 - 13:38:27
Някой да има мнение за качеството на слънчевите колектори които Bramac вграждат напоследък в своите покриви?
Re: Слънчеви колектори
14-07-2009 - 19:43:03
Купи си Висман панели - вдигат 60 градуса без да си отлепил лепенката предпазваща стъклото clap: селективни -плоски. един за 200 литра вода .
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 00:12:42
4ovek защо тогава не си сложиш и печка чудо с която да се топлиш и хладилник "Мраз" от 67-ма година. И те вършат същата работа като новите и са къде къде по-евтини... Тези коментари които си отправил са просто несериозни и необосновани. Само за пример ще те попитам как ще ти бъде настроена системата, ако нямаш манометър. То по твоята логика да си махнем и термометрите от бойлерите, може и да не ги боядисваме дори, че тя боята качва цената, а на кой му пука дали му е боядисан бойлера или не...

filmatoplo напълно те подкрепям за качествените материали. Това, че някой не може да ги оцени, не означава, че нямат икономически ефект.

@Bulhomes не ги поставяй на едно ниво всичките... да не говорим, че има толкова некадърно монтирани вакуумно тръбни, че направо не плоския ще е по-добър от тях, ами и черния бидон дори ще изкара повече. 90% от инсталацията е качествения монтаж.

@koxx не съм имал шанса да ги изпробвам, но предполагам има полза от тях. Провери само дали ще си заслужава цената.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
15-07-2009 - 15:25:59
syncho

А вие като искате 5700 лева за система с 200 л.бойлер - я ми изчисли за колко време ще се изплати това ?
Според мене - след 10-15 години минимум.
Ама тогава трябва да купувам друга с-ма от вас (ако тая е издържала изобщо дотогава)
Вий сигурно - да, ама дей Илия на Кирия тогава ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход