Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
27-10-2008 - 22:01:19
е сега филматопло ни разби... clap:
Re: Слънчеви колектори
27-10-2008 - 22:16:16
Споко syncho, случва ми се и да избухна (в отговор на чисто заяждане). Ако ще чака някой дъждовен ден, за да обяви системата за замръзване - да се замисли все пак какво става в другите дни, а и колко въобще са слънчевите по статистика в Бг.

Знам че имате тестове от лаборатория и се надявам да знаеш колко струва изпитанието.
Колкото и да е качествен един статичен модел, с високо КПД, пак няма да има линейна мощност 5 часа. А то ти стига, както в последните дни, преди обед да пекне за 2-3 часа и останалата част от деня да е облачен. Цяла зима ще е така. Нещо да е спряло в системата? (освен тока на сървъра, като днес)
Колкото е показано на графиката - толкова е в бойлера. Който не вярва - да дойде да го измери
LKK
Re: Слънчеви колектори
27-10-2008 - 22:53:12
Хич не им се връзвай Fokus_42.
Няма никакво съмнение, че системата си работи. Още веднъж шапка Ви свалям за следящата система. Желая Ви ръст на продажбите и понижение на цените.
Re: Слънчеви колектори
28-10-2008 - 08:17:10
Фокус, искренно ви пожелавам да си направите такъв тест в близкото бъдеще! Ще ви бъде доста полезен.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
28-10-2008 - 12:06:39
Сънчо писа "теста във Вюрцбург (Германия) - 633kWh годишно от 1м^2 там"
Можеш ли да пратиш линк да видим резултатите?
Не ги открих и тук:
[www.solarenergy.ch]
Имат ли такъв (швейцарски сертификат)?

Re: Слънчеви колектори
28-10-2008 - 17:58:42
Първо искам да се извиня. Не са 633kWh за година от един квадратен метър, а са 733kWh. Относно подробните резултати от теста, ще ги кача някъде и ще дам линк да си ги дръпнеш да ги видиш.

По въпроса със швейцарския институт, отговора ми е не. Целта на сертифицирането е да докажат, че спазват точно определени европейски норми. Те са направили тези тестове в Германия (www.itw.uni-stuttgart.de) и не намират за нужно да правят едно и също нещо няколко пъти. Другото, което е са си сертифицирали отделните модели като термосифонките си имат собствен тест.

На последните страници от каталога имат описани всички сертификати, които имат. Линка за каталога е:
каталог слънчеви колектори

скоро ще кача и подробните резултати от сертификата


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
31-10-2008 - 11:11:40
Днес абсолютно система с плоски панели си работи редом с тази на Фокус ,в 10 часа 1 000литра вода бяха на 47 градуса . Слочайно стар клиент ме попита от къде да си спре ре циркулационната помпа да не му охлажда вечер водата (веика системата е правена от други и е свързана с часовник който разбрах че не е нагласен правилно) .Та констатирах тази температура , и по думите на човека - аз си имам топла вода винаги . smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
31-10-2008 - 16:45:50
Съжалявам за закъснението. Ето ги подробните резултати от теста...
тест на слънчеви колектори

на немски и на английски е. Само искам да предупредя, че няма да превеждам.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
02-11-2008 - 13:09:41
И днес е на 60 градуса водата ,то си е лято smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
02-11-2008 - 20:46:39
avatar
syncho Написал:
-------------------------------------------------------
> Съжалявам за закъснението. Ето ги подробните
> резултати от теста...
> тест на слънчеви колектори
>
> на немски и на английски е. Само искам да
> предупредя, че няма да превеждам.

В такъв случай, намери и френска версия..........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход