Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
14-10-2008 - 21:38:33
идва зима....
как ще се топлим от слънчо...?
[napenergia.freeweb.hu]
[napenergia.freeweb.hu]
Re: Слънчеви колектори
14-10-2008 - 22:38:09
vladilen който може да си го позволи ще се топли от слънчо, който не може ще се гушне до половинката и така до сутринта... smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 00:52:33
здравеите малко ми се спи но ще опитам да отговоря на всички
1 во на фло относно обема или предполагам по скоро я интерисуват килограмите
1-3 флоид 15- 20кг маса
ако за изработката на колетора използваме П профил от алиминий 80 на6000мм
за кантиране на панел 1 на 2 мера неговата маса е около 2 кг
за дъното поцинкована ламарина 0.65 два М2 тежат 10кг
ако абсорбера се изработи от мед 0.5 два М2 тежи 8кг
стъкло 4 ММ на два М2 предполагам тежи около 16кг
20 тина метра медна тръба Фи 8мм 2кг
изолация 2кг
общо 40 кг за 2квадратни метра или 20 кг на квадрат точната стоинос е получих
абсолютно случайно
габаритния обем е 80 литра на квадрате метър
обема на флуида в колектора е равен на произведението на площа на тръбата по
неината дължина демек Фи 8мм е 0.5 кв. см или по прост 20 см са 10мл
а20метра литьр.
идеята колектора да не тежи повече от 40кг е за да бъде по лесен за монтаж.

владелине прочетох поста ти от 22 авгус даже мога да ти обясня защо

производителите предлагат вертикални а не норизонтални панели
просто 2 пьти по малко сглопки и тръби

ако ти слагат ламинат пак ще го монтират по дьлжина на стаята не за по красиво а за
по лесно вярвай ми 5 години съм монтирал подово за да си улесня работата от 9 дерета вода ще ти донеса
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 08:00:53
За това трябва да питаме Китай защо панелите тежът толкова -90 % всичко е от там , иначе ти казват Италия или Германия ха ха - лично шевката на една фирма(вносител от Италия ) ми каза - стоката е китайска , и наистина познавам компонентите , кой не може да познае пр руски части за кола - стават на лада , москвич , заска и гаска .
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 08:30:21
filma можеш ли да ми кажеш коя е тая фирма или поне марката колектори, защото до колкото ми е известно само ние внасяме от италия и шефка нямаме, а ако има други конкуренти ще ми е интересно да се запозная с тях.

А относно производството в Китай, нашите се произвеждат в Италия с изключение на стъклените тръби, които се правят в Китай, но в собствената фабрика на фирмата и дори за доказателство са решили да си отпечатват логото на самите тръби в/у покритието.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 08:58:07
Не ,това ще и навреди а аз не съм казал твоята фирма .Не само тръбите а и медта и бронза главно - както вътрешните тела на вентилкомвекторите са Китайски , само кутията или лепенката е Италианска или др. Разглабял съм компоненти и вътре съм намирал малко кръгче с Китайски букви -значещо маде ин шина . Какви са панелите Сънсистем .
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 09:05:41
Бях забравил ония помпени групи с черния изолационен пакет и бялото лице с термометър,където имат оная стойка за разширителния съд и гъвкавата връзка и зеления баланс 6 бара , помпата е грундфос или вило - също са от там - качеството е добро .
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 10:06:40
знам че не си казал, но просто се учудих че има и други италиански марки на пазара, понеже не съм ги срещал още.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 13:00:55
Веднъж монтирахме слънчева инсталация на един клиент който се оказа много силен вносител на дрехи от китай с контейнери , та той ми каза че панелите ще си ги кара от там , звънна на китайците по телефона и за 15 минути му обясниха с кой играят и че можем да ги купим от тук - за 25 панела не си заслужаваше място в контейнер .
Re: Слънчеви колектори
15-10-2008 - 20:08:39
колчо ние с хоризонталните си ги слагаме под прозорците или на терасата...
и е крайно време и производителите да го разберат...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход