Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
16-11-2008 - 19:28:11
Re: Слънчеви колектори
17-11-2008 - 17:01:22
Плачи,многознайко!Докато отброяваш литрите студена вода,вчера на 16-ти ние имахме в 100 литровия си бойлер 52 градуса гореща вода! *yes*
Re: Слънчеви колектори
17-11-2008 - 20:22:59
Фотини здравей , честно доскуча ми малко в темата (цял ден заваряме конструкции по покриви и прибирайки се в къщи ми се обсъжда нещо ) *write* .Радвам се че системата ти работи , точно такова запитване имам от един клиент - за подпомагане на отопление със слънчеви панели . Обаче на покрива има място за 2 вакумни панела които ще топлят 500 литра вода -това добре , а зада топля помещението с панели иска още панелна площ .Как с панели за бегевето мога да подпомагам отоплението - нещо като и агнето да е цяло и вълка сит - кажи Фотини. *sos*
Re: Слънчеви колектори
17-11-2008 - 23:33:58
Най-лесно става ако си приятел с електромера и го научиш да не ти отчита. Лошото за мен е, че с мойте не се разбираме.... :}
Re: Слънчеви колектори
18-11-2008 - 15:05:10
фотини не каза колко ти излезе системата? И кога ще смениш бойлера с по голям?
Иначе резултата ти от 16ти не е нищо кой знае какво...
Сравнявам го с моята система (1 колектор за ужас статичен се справи до 47 градуса за 120л бойлер), която е на 3 км от твоята...
Мисля, че тази сутрин рано минавайки покрай един блока видях 2 колектора фокус, които като че ли се молеха за слънце...може би си ти...
winking smiley
LKK
Re: Слънчеви колектори
18-11-2008 - 16:42:46
vladilen Написал:
-------------------------------------------------------
> Мисля, че тази сутрин рано минавайки покрай един
> блока видях 2 колектора фокус, които като че ли се
> молеха за слънце...може би си ти...
>
А може би 2-та колектора фокус, са клатили недоверчиво глава как си ги постигнал тези статични 47 градуса за 120л бойлер??? *smiley_ahh*
Re: Слънчеви колектори
18-11-2008 - 17:37:48
Падна ми се обект бес ток , стойката за панелите я заварихме изцяло с нужните наклони в цеха с готови планки с отвори и боядисана , стана тежка и утре с крана я качваме на покрива . Остава само с ръчна дрелка да пробием някоя дупка аз болтовете в греди и дъски ако се падне. :ami:
Re: Слънчеви колектори
20-11-2008 - 12:30:42
ще се къпем, че и топлим днес clap:
Re: Слънчеви колектори
03-12-2008 - 08:29:39
май доста захладня форума..., както и "фокусите"... :-[
Re: Слънчеви колектори
03-12-2008 - 08:37:10
Ту ,ги завиваме - ту, ги отвиваме spinning smiley sticking its tongue out .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход