Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
21-10-2008 - 20:15:37
Коя фирма ги внася ,Стопер ли .
LKK
Re: Слънчеви колектори
22-10-2008 - 16:40:13
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Коя фирма ги внася ,Стопер ли .


KIT Engineering
Re: Слънчеви колектори
22-10-2008 - 18:30:10
ЛКК- Благодаря .
Re: Слънчеви колектори
22-10-2008 - 19:21:12
един малко глупав въпрос
с какво се бинтоват тръбите изолирани предварително с някаква тръбна изолация и това да издържа на външни условия и слънчевите лъчи?
и от къде може да се купи?
Re: Слънчеви колектори
22-10-2008 - 19:40:38
Относно площите.
Производството на вакумтръбни сл. с-ми 80% се произвежда в Китай основно с три вида тръби: ф47х1500;ф58х1800 и ф70х1900 и системите им са три вида :отворени,под налягане и колектори .За отворените с ф47х1500 няма да ги коментирам не могат да посрещнат очакванията на клиента подходящи са само при хидрофор. Другата система така наречената под напор с heat pipe ф58х1800 са изчислени 138 литра 16 тръби;170 литра 20 тръби; 200 литра 24 тръби;250 литра с 30 тръби. Колекторите и те са стандартни и изчислени, към водосъдържател. Не е необходимо да се правят изчисления проектиране да се ползва софтуер и т.н.
За нашта ширина се представят много добре казвам го от опит, работят това е просто работят. Ние българите много обичаме особенно на маса (теорията) много сме подготвени любознателни информирани. На практика нещата стоят съвсем различно защо е така не знам.В крайна сметка какво значение има каква е абсорбиращата площт ако системите работят на практика и за сега стоят най-добре на пазара като цена и качество. Ми те се продават в целия свят и в германия и Сащ и англия и къде ли не. А питам нашите родни системи къде се продават.
LKK
Re: Слънчеви колектори
22-10-2008 - 20:13:50
ivanbolgradov, благодаря за обзорното инфо. Напълно си прав, че всяка една от предлаганите системи е изчислена не само теоретично, но вече има натрупан и доста голям практичен опит с тях.

Нямам абсалютно никакви предубеждения относно китайските тръби. Доколкото си спомням навремето китайските термоси бяха "върхът на сладоледа" .....

Питането ми за това какво да разбираме под "соларна площ" беше по-скоро, за да ги съпоставя с плоските соларни системи.
Re: Слънчеви колектори
23-10-2008 - 20:51:30
Добре де работят китайските. Моя въпрос е точно колко време работят? Аз лично съм имал случай в който съм сменял китайски на две години с италиански. Просто от любопитство се зачудих, защо не работи този колектор както трябва и се налага смяна. След като разглобихме една от медните тръбички, които се мацат с паста на връзката им за уж по-добра топлопроводимост тази паста беше се втвърдила и не само че не беше благоприятна за проводимостта, ами точно напротив - беше станала като изолация един вид.

За това съм много скептично настроен към тях. Разбрах, че нещо, което се прави за жълти стотинки няма как да отговаря на качество.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
23-10-2008 - 21:04:36
LKK плоските колектори са само част от една система. Те са също ефективни но с времето уплътненията им се нацепват и започват да правят конденз изолацията им обикновенно вата се пропива с вода а и конденза спира и отразява сл. радиация. Не са и ветроупорни което също е проблем. Причината да няма масово сл. системи в България въпреки високия слънчев потенциал е точно заради лошите практики от плоските колектори. Цената им също е висока. Вакумните тръби до 3-5 години ще изместят плоските колектори от пазара в следствие на отношението цена/качество.
Re: Слънчеви колектори
24-10-2008 - 10:52:32
Eto: [www.utilitiesbulgaria.com]

Prez zimata sa nenadminati.....
LKK
Re: Слънчеви колектори
24-10-2008 - 17:07:17
syncho Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре де работят китайските. Моя въпрос е точно
> колко време работят? Аз лично съм имал случай в
> който съм сменял китайски на две години с
> италиански. Просто от любопитство се зачудих, защо
> не работи този колектор както трябва и се налага
> смяна. След като разглобихме една от медните
> тръбички, които се мацат с паста на връзката им за
> уж по-добра топлопроводимост тази паста беше се
> втвърдила и не само че не беше благоприятна за
> проводимостта, ами точно напротив - беше станала
> като изолация един вид.
>
> За това съм много скептично настроен към тях.
> Разбрах, че нещо, което се прави за жълти стотинки
> няма как да отговаря на качество.
>
Много интересен и поучителен случай.
clap: clap: clap:
Ами след като констатирахте, че проблема е в термопроводящата паста, как стигнахте до извода да замените колектора с италиански вместо да смените пастата???
Съгласен съм, е възможно да възникват повече проблеми с китайските, но за човек, който е в час с принципа на действие тези проблеми са лесно решими. Все пак цената има значение.....
Основният компонент, а именно тръбата /пурата/ на вакуумно-тръбният колектор е сходен по устройство с колбата на термоса, а там китайците имат доста натрупан опит.
Нали никой няма да ми твърди, че китайският порцелан нищо не струва?

Между другото всяка една стока може да бъде компроментирана като качество при условие, че не се спазва определена технология и това може да се случи навсякъде по света.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход