Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термопомпи

Публикувано от casper84 
Re: Термопомпи
20-03-2007 - 11:55:50
Партнер, каква ти е камината и колко вата я дават.
Re: Термопомпи
20-03-2007 - 12:09:48
Тая зима съм изгорил само 5 кубика дърва с моето прити . За 10 кубика дърва дадох 400 лева . Септември сигурно щее по скъпо към 500-550 лева , и това е цена с превоз който беше 100 лева .
Re: Термопомпи
20-03-2007 - 12:53:30
Купих я от Секаста- някаква френска камера и по памет- 10 Кв. Както писах по-горе живея на хладно и проветриво място ,където отоплителния сезон започва октомври и приключва края на април , до средата на май.
Хората на Секаста си я донесоха, монтираха, оформиха и драснаха първата клечка.
Re: Термопомпи
20-03-2007 - 20:05:23
20 години се отоплявах на твърдо гориво и бях доволен.
от 2 години съм на термопомпа.
10 години карах москвич 412,-също бях доволен
сега карам мерцедес 124ка.
Такава е разликата
не по-различен е и примера с бойлер на дърва и този на ток(а вече цивилизованите ползват и термопомпени)
Re: Термопомпи
20-03-2007 - 20:33:15
Сега е момента,но от 1 метър получаваш около15вата
Re: Термопомпи
21-03-2007 - 10:21:50
Примера ти не е удачен. 3 години карах 124, Мерцедес 4-матик,6 цилиндъра,160 к.с., сега карам Субару,или джип. И какво от това ?! Грея се с камина защото топлината която дава е различна от всяка друга, има комфорт и създава уют. Отоплявам се с нея защото мога-върши работа, ако не поддържаше температурата ,която устройва мен и семейството ми вероятно щях да се отоплявам с нещо друго.И сега имам локално парно.Що се отнася до бойлера -моето решение е проточен бойлер -18 Кв. Защото има топла вода колкото искаш, и децата си пълнят ваната когато си поискат.Отоплението с камина според мен не връщане назад, към пещерната епоха. Въпрос на избор. Камината не е Москвич.
Такива ми ти работи.
Re: Термопомпи
21-03-2007 - 11:48:35
Камината я имам от 10години,котела повече от 20.
И при двата случая лягаш на 23-25гр.за да станеш на 18-19,а сега лягам на 22 и ставам на 22гр.Цената на дървата е 35-40 лв.,но метровици а след това?Рязане,цепене пушеци прах при почистването.
Спомням си и пушека от комина на котела,и купищата сгур на улицата от въглищата.
И хамалогията.
Колкото до бойлера преминал съм и през проточен и през газов.
При термопомпата от 4 Кв.ел мощност получаваш 18кв.топлинна.
Кой ще си пълни ваната по-често?Мойте или твойте деца?
Re: Термопомпи
21-03-2007 - 14:29:03
За това колко често плзвате ваната нямам достатъчно информация. Не знам . Даже незнам дали имате вана. Въпросът беше друг- дали ползването на камина е архаична отживелица като да речем Москвич-а. Ако ТЕРМОПОМПАТА ТИ ВЪРШИ РАБОТА ,ЗАЩО да не си я ползваш.Дали обаче е върха на сладоледа от финансова гледна точка е друго нещо. Имам няколко познати ,които се радваха като деца,когато преди 2 години им прекараха газта.Сега пак си карат на пиролизните котлета.
Вярно има хамалогия при ползване на камина,но това не е тайна и всеки го знае и го приема или не. Ако не ми се цепят дърва давам 100 лева на някой и той ги цепи.
И още веднъж , някъде в постовете пишеше, че отоплението на 65 м2 излизало около 150 лв. Което ми се видя дебела цена в сравнение с отоплението с камина.Затова изразих учудване.
Що се касае то температурната разлика при която човек си ляга и става едва ли съм се замислял върху този въпрос, но след като стана дума- имам термореле,което включва парното под 22 градуса ,или колкото си решиш.
Re: Термопомпи
21-03-2007 - 23:57:19
100 лв.някой да ти ги нацепи+.......лв. за парното(?)за да ти е комфортно.
и това ако не е мосвич
Re: Термопомпи
22-03-2007 - 09:42:48
Има алтернативи, приятелю. Кеф ти това ,кеф ти онова. Въпрос на вкус и възможности. Същността на въпроса е друга- ДАЛИ ОТОПЛЕНИЕТО С ТЕРМОПОМПА Е ИКОНОМИЧЕСКИ ИЗГОДНО , ИМАЙКИ ПРЕДВИД ПОСТИНГА В НАЧАЛОТО - ЩЕ СИ ПОЗВОЛЯ ДА ГО ПРИПОМНЯ : ОТОПЛЕНИЕ С ТЕРМОПОМПА НА 65 м2- 160 лв на месец.
2. Доколкото забелязвам не споделяш конкретните си впечатления от употребата на термопомпата. Такива като цяло, с изключение на горния постинг липсват. Хората се интересуват от този вид отопление от финансов и технически аспект и вероятно си правят някакви сравнения. И тези сравнения са между видовете отопление, а не върху разликата между МосКвича и Мерцедеса.
Москвич не съм карал, но имам някои впечатления от втората. Та, ако не си и върл фен,не можеш да твърдиш,че всичките и модели са върхът на сладоледа и други марки с такива качества няма. ИМА. Както вероятно има и термопомпи с различни качества и може би някои от тях са с по -добри показатели от тази описана по- горе.
Затова ,ако споделиш опита си от ползването на своята, вероятно ще има по -голяма полза.
С това за мен тази тема е изчерпана. Пожелавам на всички,които се итересуват от термопомпите да намерят информацията ,която им е нужна в този форум.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход