Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термопомпи

Публикувано от casper84 
Re: Термопомпи
07-02-2007 - 21:18:13
vesi1

Точно това имах предвид, може да не съм се изразил много правилно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-07 21:23 от casper84.
Re: Термопомпи
07-02-2007 - 22:01:21
Не се препоръчва защото като почнат да мръзнат тръбите ще повдигне основите.
Re: Термопомпи
08-02-2007 - 09:20:36
Веси,като толкова много четеш защо не обърна внимание,че термопомпите са ефективни при по-ниски температури,а не при 50 градуса.Сама си забелязала,че при по-ниска температура ВОИ водата,която изхвърляш е по-студена.Това е така защото там коефициента на преобразуване е по-добър.При теб проблема явно е вътре в къщата.Смени си радиаторите с конвектори,свали температурата на 35 градуса и се обади да почерпишsmiling smiley.Знаеш ми телефона.
Re: Термопомпи
09-02-2007 - 00:08:11
Това ни е ясно. Преди 4 години не купихме термопомпа, защото това, което ни предлагаха работеше на 35 гр и с конвектори. А те шумят и създават чувството за течение - това не ни устройваше (освен цената). Още повече, че имахме налична инсталация с радиатори.
Сега в две стаи предстои ремонт и ще направим подово.
Re: Термопомпи
09-02-2007 - 09:26:35
И мойта къща е с радиатори,но площта им е оразмерена за работа на по-ниска температура(ако имате място и средства добавете глидери)
Бързо ще ви се изплатят.На мен разходите за ток са ми същите,но за 2 етажа по
85-90кв.м.Имам изолаця и PVC дограма,което също е от голямо значение.
Re: Термопомпи
09-02-2007 - 17:23:33
valdino,
можеш ли да ме насочиш към фирма изпълнител - gulemetova@yahoo.com.
При нас от дренажа около къщата имаме към 1м3 на ден(той е на 2,50м), предполагам, че на по-дълбоко ще има достатъчен дебит за термопомпа, а и също се надявам да ми решат проблема с подпочвените води и да не се налага да изпомпвам дренажа.
Re: Термопомпи
09-02-2007 - 20:37:31
Радо,съжалявам,но не ги познавам и не знам нищо за тях.
Обади се на "софгеолинт"инж.Петър Недялков-може би ще ти помогнат
тел.029310891 GSM 0887615996
Re: Термопомпи
11-02-2007 - 22:46:23
valdino ще коментираш ли малко повече за твоята инсталация - с каква мощност е агрегата, радиатори, разход на ел енергия, от кога я имаш

п.п. за разхода на енергия ме интересува главно студените месеци за да е по-реално
Re: Термопомпи
13-02-2007 - 14:57:15
Casper,машината ми е с компресор 51000BTU,за разхода съм писал,но той зависи много от това как ти е изпълнена отоплителната инсталация,също така имаш ли изолация на къщата,зависи и от дебита и температурата на подпочвената вода.
Имам познати на които им се разсъхна душемето откакто сложиха термопомпа температурата в стаите име постоянно 25 гр.
При тях разхода естествено е по-голям.
При коефициент на преобразуване 1-4 можеш да го изчислиш и за твоята къща.
Имам познат,който може да ти сметне цялата инсталация и не взема скъпо.
Ако те интересува ще дам негови координати.
Re: Термопомпи
13-02-2007 - 16:22:26
valdino,

имаш ли възможност да дадеш тези координати. Имам купена термпопомпа 15КВ, която не мога да пригодя да работи с чилър и с камина с водна риза.

Благодаря предварително
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход