Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термопомпи

Публикувано от casper84 
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 19:02:08
Значи ти я търсиш да нея намериш :}
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 20:34:31
Добре кажи каде да я търся защото ако имаш предвит горния сайт няма никакви данни за агрегатите като електрическа, топлинна мощност, необходим дебит за водата или необходима площ за затворена система. А и всички производители си хвалят стоката, затова ако забелязваш питам хората които вече имат инсталирани системи в домовете си да споделят дали са доволни, аз в нито един сайт не съм видял мнение на някой който има такова чудо в къщата си и затова пиша тук. Айде стига че се отклонихме от темата и не е нужно да я пълним с глупости нали?
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 22:37:21
Ох и аз от 2 години питам по темата но няма отговори . Колко се молех на някой да разкаже за помпата инсталирана у тях но никой несе отзова . Та сегали ще има отговори не вярвам . sad smiley
Re: Термопомпи
03-02-2007 - 02:02:36
Ами точно аз на това се надявам, защото доста хора за тези 2 години са си инсталирали, и си мисля че все някой може да иска да коментира. Евала на vesi1 че се нави да казва колко ток плаща на месец.
Re: Термопомпи
07-02-2007 - 16:00:02
Vesi1 защо не прбвате да намалите дебита на помпата от кладенеца, така ще се намали температурата на отработената вода (ако имаш проточен бойлер - при него е същото колкото по-бързо минава водата толкова нагревателите по-малко успяват да нагреят водата пир термопомпите трябва да е същото колкото по- бързо минава водата толкова по НЕохладена ще е тя на изхода), но проблема най-вероятно се крие в това че термопомпата не натоварена на пълен капацитет и затова отнема толкова малко от температурата на водата.
Re: Термопомпи
07-02-2007 - 17:17:50
Пречи ли нещо ако в термопомпата се вкарва вода с по висока температура от 12 градуса .
Re: Термопомпи
07-02-2007 - 17:25:02
Ами някаде бях чел че са за температури до 25 градуса и ако водата е по-топла от 25 се правели по друг принцип.
Re: Термопомпи
07-02-2007 - 18:49:21
Здравеите,

Тази тема на времето ме накара да взема решението за термопомпа (вода-вода). Ситуацията е следната :
Направих сондаж на база на два анализа (професор по Геология с много геоложки изследвания и един дядо с пръчки), даващи минимим 0.4-0.6 литра вода, а се оказа в реалност че сондажа ражда само 0.05-0.1 литра дебит, което е недостатачно за да се захрани термопомпа от 17КВ. Независимо че не бях купил термопомпата, но след сериозни убеждения от проиводителя, реших да продължа с този вариант използваики нормална вода, която при температура от 9° трябваше да е достатъчно за да отдели 5-6° и да стане изходна след преминаване през термопомпата към 3-4°. Проблемът е че входящата вода е с температура от 4-5° зимата...и тази температура е недостатъчна.

Идеята сега е да се вкара в сондажа, които е до къщата и да се затопли от водният стълб и дълбочината (сондажа е 69 метра дълбок!) и да се изкара с помпа, но с по висока температура. Бихте ли ми дали вашето мнение. Какви са рисковете, освен да не се достигнат разбира се желаните 9-10° на водата за термопомпата? Спускането на тази вода на 69м дълбочина не би ли размътило водата в дъното на сондажа, което би затруднило помпата за изпомпването на водата обратно?
Благодаря ви предварително за вашето мнение. Разбира се ако успея да направя термопомпата да функционира нормално, ще дам информация какво струва отоплението на месец...

Поздрави
Re: Термопомпи
07-02-2007 - 20:46:55
Korekten7, не сме компетентни по въпроса, но от това, което сме проучвали има вариант да се вкопаят 400 м тръби (вариант земя -вода), но те се полагат хоризонтално на дълбочина около 1,4 м. При твоя вариант, така или иначе имаш сондажа, провери дали можеш вертикално да пуснеш тръби в сондажа. Това всъщност е варианта да въртиш една и съща вода (или друг агент)
Какъв е диаметъра на сондажа?
Провери си вариант земя-вода, защото само сме чели по въпроса.
снимки
още снимки
и още

Каспър, термопомпата работи в диапазон 40-50 градуса. Като падне Т в инсталацията на 40 включва, като стигне 50 изключва. Като отопляваме 60 квадрата работи на режми 8 мин. работи 15 мин. почива, ако я натоварим на 120 квадрата би трябвало да работи 20 мин. и да почива по-малко. Но това няма да има нищо общо с изходящата вода. Правилно си предположил, че изходящата вода се контролира от намаляване и увеличаване на крана от бунара. Обаче има един момент, в който като я спреш за по-дълго време или няма ток, Т във вътрешната инсталация пада 17-40 градуса, тогава изходящата вода пада с 2-3 градуса, т.е. под 5 градуса, а термопомпата има защита да не работи под 5 градуса.

В диапазон 40-50 изходящата вода е 7 градуса, а при диапазон 17-40 варира от 7 до под 3. Неудобството е, че след всяко подобно спиране трябва да се регулира подаването на водата, т.е. отначало да се увеличи малко, докато стигне 40 гр. и след това да се намали (защото след 40 градуса изходящата вода става 9-10 градуса, ако не я намалиш).

Re: Термопомпи
07-02-2007 - 21:14:51
Ще ме извините че се намърдвам в темата, но напролет живот и здраве започвам нов строеж... дали ще може тази инсталация да се постави в изкопа преди да налея фундаментите или трябва специален изкоп?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход