Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термопомпи

Публикувано от casper84 
Re: Термопомпи
01-02-2007 - 22:35:22
Каспър, ще продължа да казвам за месечните сметки.
Стените са дебели 32 см с мазилката, измазани са отвътре и отвън. Тухлите са от тези единичните, старите. Ние сме на среден етаж. Отдолу е сутерен, който не се отоплява (там е и термопомпата), а отгоре се отоплява, но не целия етаж.
С конвекторите наистина топлообмена е по-добър, но на нас не ни харесва, че има някакъв шум и течение (подобно на климатика). С радиатори не става с термопомпи, които работят на 30-35 градуса (поне така ни казаха), а с диапазон на работа 40-50 градуса няма никакъв проблем.
Quote

мисля че се изисква около 70 градуса входна температура
При твърдото гориво се стараят да поддържат 70 градуса, защото въпреки новите технологии със затваряне на вратичките, не могат да се поддържат постоянно тези градуси. Имаме и такъв котел. Докато при термопомпата диапазон 40-50 градуса, поддържан постоянно е предостатъчно.
За сондажа - при нас е кладенец с дълбочина 3 метра. Много са ни високо подпочвените води.
Каспър, къде се намира къщата, в кой район на София? Мога да препоръчам човек.
Боби, за фирмата ще ти пусна на лични.
Re: Термопомпи
01-02-2007 - 22:41:12
Ами защото някаде бях чел че могат да определят точно каде е водата и горе долу дебита който може да се очаква с помощта на някаква електроника, а за дядовците никога не се знае дали има такива способности. А и инвестицията за сондажа е около 900-1000 лв. и не ми се хвърлят толкова пари на вятъра. Но на първо място ми се струва че трябва да разбера дали има смисъл да се инсталира термопомпа и чак тогава да търся кой да ми направи сондажа. Нали?

vesi1 намирам се в гр. Айтос това ми е проблема



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-01 22:44 от casper84.
Re: Термопомпи
01-02-2007 - 23:07:01
Ние имаме висока подпочвена вода, излиза на 60 см - 1 м, като има много дъждове е направо страшно.
Плюсовете за нас са:
1. Сваляме нивото на подпочвената вода на 1,6 м от повърхността
2. Не се занимаваме с купуване, вкарване, изкарване на въглища и дърва. Да не говорим, че е късмет на какви въглища ще попаднеш
3. Мъжа ми не прекарва почти всеки ден по два часа при котела, че и задължително да се къпе след това
4. Поддържа Т в стаите постоянна, което на практика не става с твърдото гориво
5. Не даваш пари накуп за отоплението
6. Не се чудиш къде съхраняваш наколко тона въглища

Минуси:
1. Ако имаш проблеми с ел. захранването
Re: Термопомпи
01-02-2007 - 23:14:16
При нас положението си е трагично. С това отопление на твърдо гориво не си е работа, живеем на 2 ет. като има и партерен етаж с гаражи в кооперацията, всеки ден по 4 етажа с две печки тип ЧУДО отива около 40 мин. да ги заредиш и после трябва да се наблудават поне 1 час за да се запалят направо ужас, а да не броим и това че в началото на отоплителния сезон трябва да се заредиш доволно с дърва и въглища. Точно поради тези причини търсим алтернатива която да не ни съборя много финансово всеки месец, спряхме се на варианта с термопомпа които изглежда най-икономичен, но дали е така очаквам хората във форума да кажат, всеки според наблюденията си.
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 00:10:09
Каспър, при термопомпите вода-вода има моент, че ако сондажа е над 15 м. става нерентабилна. Отделно разстоянието от сондажа до термопомпата.
Проучи за термопомпи въздух-вода, като външното тяло може да се сложи в мазе (приземен етаж), за да ползва въздух с постоянна Т. Като че ли подобен вариант ще е по-добър за теб.
А изградена инсталация за парно имате ли? - Защото и тя е бая пари.
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 00:14:50
Това за сондажа не съм го чувал даже мисля че някъде гледах за сондажи по 50-60м. Системите въздух-вода не ме блазнят защото неработят при ниски температури ако ще е въздух-вода то отива към обикновен климатик, а и дори да се сложи в мазе след 1-2 дни работа пак ще достигне толкова ниска температура на околния въздух за да не е рентабилно.
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 00:32:15
Колкото по-дълбоко, толкова повече ток се харчи при изпомпването на водата.
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 00:36:49
Това ми е ясно просто незнам каква е разликата в мощността.
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 09:49:39
Я вижте тука esco-enginnering.biz за всички глупости които говорите тук има отговори , вземете и се поучете от тук .
Re: Термопомпи
02-02-2007 - 11:38:18
За желаещите да разгледат въпросния сайт точния линк е:
http://www.esco-engineering.biz
А за filmatoplo мога само да кажа че този сайт съм го гледа много преди да пиша във форума и ако има фчовек който може да се поучи от този сайт или по-точно от информацията в него то той трябва изобщо да не се интересува от тези системи и да се чувства доволен че е разбрал че съществуват. А и от снимките ясно се вижда че агрегатите са на Viessman което ме навява на мисълта че са съизмерими като цена на едно малко жилище, хайде да говорим за постижими цели. Вярно е че Viessman са лидери в бранша но цените им са непосилни.

п.п. Аз съм от хората които прочитат всичката информация която могат да намерят по тяхния проблем и чак тогава занимават другите хора, така че моля да пишат хора които имат преки наблюдения в/у този проблем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход