Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
05-07-2010 - 18:36:40
avatar
Quote
Ivo.NovDom
Илияне, така е както казваш мострата е нанесена двуцветно само на третата ръка на маски, мене ме кефи, жената вика, че стояло недовършено. Е, аз не му се старах много, просто колкото да го видя как стои, между ръцете суших със сушоара за по-бърже :]
Ще пусна една снимка, имам я от МАСТЕРКАМ (Драго извинявам се предварително, че пускам твоя фотка без да питам, ако кажеш ще я махна winking smiley), Камината е негова, а мазилката около нея са я правили негови колеги, дето се занимават с декоративни мазилки. Хайде специалистите ако знаят, да кажат каква е техниката - много ме кефи.


Извинен си Иво ама сега ще гракнат че ми правиш реклама *beer*
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
06-07-2010 - 05:13:46
Иво, смесването на два цвята стуко за което говорех аз, се прави найстина малко по-различно, крайният ефект е като надлъжен разрез на дърво, но в два цвята и с харъктерният блясък и дълбочинност на стукото. Много е интересно, другата седмица ще правим няколко цвята стуко и ще врътна една мостра да ви я покажа. Колкото до това с камината, не виждам много хубаво, но исглежда като материал стуко, нанесен с ефекта на оточенто антико, в два цвята, ако е така има няколко възможни техники, както и няколко възможни материала.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
06-07-2010 - 14:14:09
abe kak ka4vate snimkite malko mi e trudno smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-06 14:16 от ivailo mitkov.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
06-07-2010 - 14:41:16
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
06-07-2010 - 14:42:19
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
06-07-2010 - 15:08:36
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
08-07-2010 - 16:58:41
браво колега, абе фракталис сте си сериозна фирмаclap:
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
09-07-2010 - 21:10:21
Quote
MASTERCAM
Quote
Ivo.NovDom
Илияне, така е както казваш мострата е нанесена двуцветно само на третата ръка на маски, мене ме кефи, жената вика, че стояло недовършено. Е, аз не му се старах много, просто колкото да го видя как стои, между ръцете суших със сушоара за по-бърже :]
Ще пусна една снимка, имам я от МАСТЕРКАМ (Драго извинявам се предварително, че пускам твоя фотка без да питам, ако кажеш ще я махна winking smiley), Камината е негова, а мазилката около нея са я правили негови колеги, дето се занимават с декоративни мазилки. Хайде специалистите ако знаят, да кажат каква е техниката - много ме кефи.


Извинен си Иво ама сега ще гракнат че ми правиш реклама *beer*

Не се заяждам, просто се чудя. Каква е идеята в тази така наречена "Венецианска мазилка" от фотото? Не е ли малко имитация на мрамор или само на мен така се чини? Инак добре стои*rose*
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-09 21:11 от Geto.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
15-07-2010 - 23:30:07
Quote
ivailo mitkov
илиане не нужно да се слага вакса постоянно, тя е за мокри помещениа и освен това тя запечатва стената
и един ден ако искаш да я смениш ще ти е много трудно.
а при Фракталис толко добре се полира че ваксата я матира

Направих една снимка как е с вакса и как без вакса. На първата снимка куфара (горе вдясно) е с нанесена вакса и полиран, а на тавана още не е нанесена ваксата, можете сами да видите разликата. Нанасянето на ваксата и полирането е по-трудоемко от другите операции. Има си някои неща, които ако не се спазват при полагането, повърхността ще изглежда както маса със стъклен плот, върху която сте се хранили няколко дена и сте я забърсвали само с мазен парцал winking smiley

Преди:


Таван с нанесена вакса:



Ивайло, съвсем случайно бях в една нова къща в Гърция преди няколко дена, таваните са с Фракталис, без вакса, маските си личат, релефни, момчетата не се бяха мъчили да го полират прекалено - стои много нежно. С васка отгоре как стои, кажи как е ако сте правилили?







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-16 11:21 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
15-07-2010 - 23:40:41
Quote
rockwall
чакам с нетърпение да видя завършено

Рокуол, пристигна тапета, така че ще има нови снимки когато го сложа в хола. Скоро ще съм готов и с паркета winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход