Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 17:42:29
Разби ме с тази венецианска мазилка,наистина става красиво,за първи път видях подобно чудо в Лондон,поставяше го една аржентинка,с шпаклички за кит и с гребен,накрая се получи грапава но пулирана повърхност,не ме впечатли особенно,освен с цената от около 200 паунда за метър,но твоето е наистина красиво*ok* Само че като те гледам как се мъччиш с фината шпакловка все ми се иска да попитам,не влезе ли в България вече мултифиниша,толкова вносители на матеряли никои ли не се сети да го предложи,колко грешен труд ще спест само
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 17:43:21
avatar
едно предложение



струва ми се че камъкът е доста близък като гама до стените и тавана и не изпъква достатъчно

сега на потъмнения вариант видях че така добре си пасва и с плочките пред камината и с пода в кухнята

помисли иво! - потъмняването няма да отнеме повече от 20 минути

за изпълнението на всичко дотук --- само комплименти и завист

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-29 17:46 от rockwall.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 19:10:30
Ще пробвам. Каква точно? Трябва да сменя крушката с енерго спестяваща или да купя луменисцентна пуричка? Иначе за гладкостта, Салвадоре, вервай ми - стените са стъкло! winking smiley
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 19:24:58
Mishuk, чак да се мъча, не бих казал. Какъв е този мулти-финиш? На коя фирма е? Доста добре познавам разните мазилки, шпакловъчни смеси, но знам ли, ако е нещо дето се нанася с баданарка и изправя стените - екстра ще го пробвам winking smiley *drunk*
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 19:43:07
Quote
rockwall
едно предложение
сега на потъмнения вариант видях че така добре си пасва и с плочките пред камината и с пода в кухнята
помисли иво! - потъмняването няма да отнеме повече от 20 минути

Благодаря за предложението, но не бих пипнал цвета на камъка, по скоро ще пребоядисам стените. Има още неща за слагане, не бързай, двата тапета с бамбукова слама ще са доста тъмни - почти черни. Всъщност, като се замисля, шаренията е въпрос на личен избор - кой както му харесва, тия дето тонират могат да забъркват над 20000 цвята, но като отида с жената няма избиране - малко са разцветките :] А тва пред камината и в кухнята не са плочки а е гранит winking smiley
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 23:38:50
avatar
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 23:52:18
Иво,с баданарка няма да стане,но с маламашка... [www.british-gypsum.com] това е матеряла,полага се като нормална мазилка,но с маламашката можеш да го направиш гладак като огледало,не се шкури,защото за да постигнеш подобна гладкост с шкърка ще трябва с 500 водна да го караш,цената му е към 10 лв за 25 кг суха смес,е ако имаш много за изправяне има други за основа ,а това само за финиш,става само за цялостно мазане де,за кръпки си трябва на гипсова основа:] та това е,ако знаеш колко шкурене и премазване може да спести,а и на гладкост никога не можеш го докара с друг матерял ето и едно клипче

Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
30-06-2010 - 11:20:25
*pardon* Mishuk, това което ми показваш е гипсова мазилка за ръчно полагане, мазача вече е нанесъл 2 или 3 слоя и на филмчето са снимали финишната операция: заглажда (цикли по нашенски). Защо върху вече измазана стена да нанасям нова мазилка? Има, разбира се, и у нас такива материали, на друга фирма и на опаковката не пише мулти-финиш, но са за същата техника на полагане...дори и да се наложи да измазвам ръчно не бих ползвал точно тази техника. Всъщност в темата, в началото пуснах 2-3 снимки за ръчно мазане. с водачи, мастари - чиста работа

През цялото време говоря за шпакловка а не за мазилка това са две коренно различни неща! Мога да те уверя че съм подбрал правилните материали за корекциите които трябваше да направя. winking smiley
За тези които искат да си правят ремонта по схемата "направи си сам" имам телефон в подписа си, звънкайте! С удоволствие ще дам профи съвет как да си решите проблема, какъв материал да ползвате, откъде да си го купите...
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
30-06-2010 - 11:34:53
Quote
rockwall
чакам с нетърпение да видя завършено
Да ти кажа и аз го чакам :] *beer* *drunk*
Re: Интериор, довършителни работи
02-07-2010 - 08:38:51
хора вие за фракталис не сте ли чували????????/
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход