Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
05-05-2010 - 16:42:13
ЕЕ, щом си я сънувал спасение няма :].
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
05-05-2010 - 17:58:21
Поздравления за добрата работа, но само да ти напомня ваксата да я слагаш поне след 7 дни. Колкото до екстериорния вариант на венецианска мазилка това е Марморино, Травертиното има съвсем друга визия.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
05-05-2010 - 18:19:56
Сърдечно благодаря за съвета Илияне, ще го спазя! Та първите снимки от готов таван най-рано след празниците. Преди няколко поста качих как изглежда шарката на тавана след 3-тата ръка.


после ще пусна как изглежда същото но след ваксата *beer*, с пожелания за Весели празници smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-05 18:25 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
06-05-2010 - 01:18:28
avatar
Quote
Ivo.NovDom
представи си как е ако разпъна сергия със софт-боксове и т.н. ...Важно ми е да имам сглобена системка и да пуцам бързо.
Иво, сори за офф-темата (ще ти е полезно като вземеш светкавица) - аз имам такова, лепи се върху светкавицата и има почти същия ефект като на голям софтбокс:



[www.lumiquest.com]
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
12-05-2010 - 10:34:26
Поздравления Додо 2, *ok* преди няколко месеца не правеше разлика между снимка от сапунерка и от ДСЛР, а вече си с тежко въоръжение, даже и с допълнителни аксесоари за прецизиране на детайлите в кадъра: светкавица, софтбокс clap: Щракни 2 кадъра срещу нещо лъскаво у вас: единия без и един с приставката. Виждам по-напред си от мен с техниката, чудя се защо не съм виждал твой снимки в нета *huh*? Дай линк към твой снимки или качи нови ако си пропуснал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-12 10:36 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
12-05-2010 - 11:07:34
Тавана е готов, надявам се, вече сте добили представа защо "старите строителни технологии" не се ползват често - изискват голям разход на време, труд и пари, прекалено скъпи и трудоемки са, но са истинска наслада за окото.


В по-едър план, отблизо:


Продължавам с колоната. За прецизно оформяне на ъглите пиля страницате на камъка под 45 градуса. Заради срезовете времето за редене ще отиде от няколко часа на няколко дена *xxx*, но си заслужава:




Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-05-12 12:18 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
13-05-2010 - 01:22:55
Иво, за това хората предлагат готови елементи, ъгли, корнизи первази...Колкото и да си играеш ефекта се губи, за човек с набито око няма да е трудно да долови "измамата", а сигурен съм че и тебе ще те дразни като погледнеш ъглите. Толкоз труд хвърляш за всичко останало, трябваше да изпипаш и този детайл.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
13-05-2010 - 11:42:44
Не ми е работа да пиша в темата на Иво ,но според това което виждам на снимката камъка е естествен формован така ,че за него няма ъглови елементи .Иво адмирации за търпението и желанието с което работиш.*bow*
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
13-05-2010 - 12:07:36
Наско, Билдър е прав, няма готови елементи. Другия начин за редене на ъгъла, който не харесвам, е като на снимката по-долу:
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
13-05-2010 - 21:54:19
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход