Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 14:03:20
Имам сериозни забележки към тия оферти...

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
 Нулев цикъл /основа /;
/ изгражда се от клиента по зададен конструктивен план/
 Покривно покритие;
/ керемиди,ондулин,бардолин-осигурява се от клиента/
 Транспорт – от клиента
/възможност за осигуряване на транспорт от Фирмата срещу заплащане на км в две посоки/


Покрива е сметнат за определено натоварване.Разликата между масата на трите посочени вида материали е няолко пъти.Това всичко трябва да е отразено в конструкцията надолу.Т.е. ако всичко е точно,би трябвало да говорим за три съвсем различни конструкции на къщата или преоразмеряване на всичко според най-тежката.И двете водят до една и съща задънена улица,поне от гледната точка на клиента.Това до тук-за 160 Е на м2.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 14:16:22
Ами да, има доста неща, които не са изпипани и дразнят. Разглеждам и оферти на чужди фирми, ето това например:

[www.rihter.com]
[www.scandia-hus.co.uk]

Нямам цени като за България, пратил съм мейли.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 14:16:53
Салвадоре, забележките са ти номер едно. Прав си. Но това което си написал означава ли, че 160Е за м2 е евтино - и получаваш толкова, колкото плащаш?
Щом Николов не иска да коментира колеги публично - Калине, сподели ти какво си научил за офертите на Бял Бор и Явор *angel* те на тебе не са ти колеги
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 14:25:01
Ами нищо не съм научил, постнах това, което получих от тях. Не знам какво да очаквам, къща, годна само за вила ,или къща, годна за целогодишно живеене, с качествена изолация, качествени материали, гаранция, достойна за уважение...
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 15:22:47
Може ли някой от по-разбиращите да погледне тази инструкция, и материалите вложени в строителството. Какво ви е мнението?
[www.richhouse.eu]
благодаря smiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 15:43:18
avatar
Quote
kalin72
Ами нищо не съм научил, постнах това, което получих от тях. Не знам какво да очаквам, къща, годна само за вила ,или къща, годна за целогодишно живеене, с качествена изолация, качествени материали, гаранция, достойна за уважение...
-----------
ако си започнал нещо , за което нямаш идея що ще е ............
добре си задаваш въпроса - отговорът е в излишните пари които имаш (ако имаш излишни)!
ако имаш брада - иди на бръснар иначе ще разбереш смисъла на рекламата на БАКБ - "онова което не знаете и не умеете ще ви струва много скъпо"

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 15:46:18
kalin72
току що получих оферта.
Ако желаеш може да дадеш е мейл да ти я препратя.
И аз като тебе търся качествен материал, вкл. и от внос, макар че при мен става дума не за къща , а за дървени конструкции в градината.
Не са евтини нещата, 4-5 пъти са по-скъпи в сравнение с влажната дървесина дето е по всеки склад, нооо...маймуни с трици не се ловят *pardon*
Иначе ако бях на твое място - бих си осигурил материалите сам (след направен проект) и след това ако се разберем бих се обадил на nikoloff да ми изпълни проекта.
Със сигурност ще излезе краен продукт по-добър и по-евтин от първоначалната ти "шотландска" идея.

PS Не им се предоверявай много.Имам си работа с доста шотландци.
Най-доброто от там е уискито *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 15:49 от Petar.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 16:04:53
Благодаря за инфото, офертата може да я пуснеш тук на лични, или пък защо да не публикуваш, все пак доста хора търсят информация smiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 16:10:43
Споделяйте инфото, доста хора четем мноооо smiling smiley пишем малко или въобще
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 16:54:08
avatar
Quote
kalin72
Може ли някой от по-разбиращите да погледне тази инструкция, и материалите вложени в строителството. Какво ви е мнението?
[www.richhouse.eu]
благодаря smiling smiley

За ползването на SIP панели с цел къща за целогодишно ползване отдавна съм се произнесъл в подробности. Хубаво е преди да се пита да се попрочете малко из форума, защото има неща, които няколко човека тука сме ги писали по 20-30 пъти и когато се задават едни и същи въпроси малко дразни.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход