Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално

Публикувано от ArturDent 
Abu
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
26-08-2009 - 16:42:14
Пич, погледнах само нещата, които и аз изпълнявам... ами то разликата е от 50 до 80%! Ти на срещите с потенциалните строители да не ходиш с тъмни очила и бяло бастунче? Нещо много смело се хвърлят да те работят...

ПП Ще дойдеш на варианта, дето ти предложих (с доверен технически и бригада), ама първо ще си покъсаш нервите с "лицензирани" строители...
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
26-08-2009 - 18:44:18
Всъщност,като махнеш онея 4 бона за "почистване",оттам надолу офертата ти е супер,но .............до кофражните работи.
Артуре,ти дразниш ли ни,че не можем и ние да си строим толкова скъпо... :] :] *beer*
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
26-08-2009 - 19:41:08
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:46 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
26-08-2009 - 19:51:04
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:46 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
27-08-2009 - 07:48:28
avatar
ArturDent,основният проблем при твоите оферти е ,че колкото повече позиции имаш на количествената,толкова всеки ти надписва както му изнася-щом е така,давай им само конструкцията,с уточненето какво точно искаш да се изпълни.
Всеки грамотен строител може да си извади количествата по чертежите и се надявам да ти дадат приемлива цена.
Желая ти успех!

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
27-08-2009 - 08:55:57
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> П.С. Как се смята площа която ще строя - имам 132
> кв.м. площ на един етаж - това какво
> прави 264 РЗП???? Извинявам се на водолаза
> (argonavt), ако така се смята(две плочи).

Първо , водолазите нямат нищо общо с аргонавтите ... :] , ама щом и зъболекаря излезе ІТ специалист ... :]

РЗП - разгъната застроена площ. При тебе е 132 м2. Това грубо казано е използваемата площ. Ако къщата ти беше на два етажа , щеше да имаш РЗП 264 м2.
Онези цифри от 100Е/м2 за груб строеж НЕ се отнасят за РЗП. Много като теб се бъркат и имат очаквания за 200Е/м2 към РЗП.

Малкия строител е най-добрия вариант за теб , като чета какво пишеш. Поискай да ти се разбие офертата на основи , плоча със зидария и покрив. Така по-лесно ще се ориентираш и ти. Искай разбивка на труд и материали.

Най-после изплю камъчето за първата оферта. Всичко е закономерно като отиваш с "ПРЕПОРЪКИ" от "ГОЛЕМИ" фирми , надзираващи молове. Ето ти и цената на бързото вадене на строително разрешение. Плащаш си за гяволъка за едната седмица бързина , като че ли не можеш да изчакаш още една седмица по законовия срок за строително разрешение , а сега ревеш , че ти дали скъпа оферта. Като спести една седмица , какво направи? Писа по форумите. Знай , че в голямата ти оферта има и пари комисион за свръзката.
Ааа , забравих , гаранциата на фирмата беше членството в камарата на строителите...

Поне почерпи по една бира ... *beer* , ако си истински ІТ специалист ще я пратиш по нета... :]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
27-08-2009 - 09:12:17
Абу и аз да се намеся малко - съветваш го за доверен технически. Откъде според теб може да се намери технически ръководител, който може да ръководи строеж и няма да е корумпиран? Как ще следи дали техническия ръководител не работи вместо за него за бригадата?
От друга страна да договаря по единични цени е мечта на всеки сторител - дава цена под себестойност и всеки петък връчва актове за допълнително извършени работи.
Винаги съм съветвал , че договаряне по единични цени е само за хора от бранша, останалите да се договарят на твърда договорена цена.
А и като казваш, че цените са завишени погледни покрива при първата оферта - трудът е към 19лв. на кв.м., материалите с доставка 43. И това с включени олуци(което би следвало да значи и всички тенекеджийски работи)...
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
27-08-2009 - 10:06:38
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:47 от ArturDent.
Abu
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
27-08-2009 - 15:56:16
Абу и аз да се намеся малко - съветваш го за доверен технически. Откъде според теб може да се намери технически ръководител, който може да ръководи строеж и няма да е корумпиран? Как ще следи дали техническия ръководител не работи вместо за него за бригадата?
От друга страна да договаря по единични цени е мечта на всеки сторител - дава цена под себестойност и всеки петък връчва актове за допълнително извършени работи.
Винаги съм съветвал , че договаряне по единични цени е само за хора от бранша, останалите да се договарят на твърда договорена цена.
А и като казваш, че цените са завишени погледни покрива при първата оферта - трудът е към 19лв. на кв.м., материалите с доставка 43. И това с включени олуци(което би следвало да значи и всички тенекеджийски работи)...


Къде се загуби, 4овек? Дано добре си си отпочинал...

Смятах тук да ти отговоря, но предпочитам на лични. Ти само кажи става или не.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
27-08-2009 - 17:05:01
Здравейте на всички! Чета с интерес всички ваши разисквания относно строителството. Чакаме в скоро време строеж на еднофамилна къща близо до Пловдив.Другата седмица взимам количествената сметка и тръгвам за оферти.Моля ако имате препоръки относно някоя фирма,за груб строеж да ме насочите с някакви техни кординати.Само да кажа ,че съм жена и съм крайно некомпетентна в строителния бранш.Предварително благодаря на всички,а аз продължавам да чета темите. *angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход