Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално

Публикувано от ArturDent 
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 15:44:54
avatar
И стига с тия коментари кое колко струвало-нормално е в различните части на страната материалите да имат различна цена,зависи кой къде какви обороти реализира,с каква надценка работи и колко я е закъсал.
Инвеститора в крайна сметка го интересува колко ще му струва крайният продукт,както и строителя,при ясни и точни определения какви материали и продукти ще се влагат в строителството,придружени от необходимите сертификати.
Всеки уважаващ себе си строител би трябвало да може да договаря цени,без да влошава качеството на продукта-това е въпрос на гъвкавост,контакти,фирмена политика,ако щете и връщане на стари услуги.Повечето сериозни доставчици на качествени материали имат представителства почти навсякъде и е нормално строителя,ако е работил с тях,да може да постигне добра цена,постигането на която е комбинация от различни фактори , начин на плащане,междуфирмени контакти,строителна история,умения за водене на преговори и пр.
Още по-нормално е строителят,ако иска да се класира за оферта,да даде постигната цена като отстъпка на клиента(инвеститора),защото не е единствен и да печели само от работата и името си.
Даването на нереално високи и ниски цени и в двата случая е сигурна измама на клиента,която се усеща на определен етап от строителсвото...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 16:03:30
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> koxx Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
>
> > бетон е сметнат на 1,92 кубика по 88 стинки
>
>
> Ето това ме притеснява най-вече,но не само...
> Някой от офериращите сметнал ли колко наливания на
> бетон има общо-защото ще имаш и 3 и 30м3 ,но едно
> е да ти дойдат машини за наливане на 3м3,друго за
> 30м3,разликата в цената на транспорта и
> машиносмените е чувствителна за различни
> количества бетон.Затова аз като оферирам
> цени,гледам и смятам колко общо наливания има и
> получавам една средна цена-не може да се смята
> толкова кубика по толкова прави еди си колко.
> Като прибавиш и операциите ,които не са сметнати
> ,се получава цена около посочената от мен(140
> 000)-все пак аз я посочвам като максимална,а и
> говоря наизуст-не съм видял проектите ти,може и да
> падне до към 120 000лв.,но в никакъв случай 80-85
> 000,няма как да им излязат сметките..
> Струва ми се,че много варов разтвор са ти писали,
> а и какво означава без разтоварване-утре ще ти
> кажат да си викаш хора да качват и
> тухли,вар,кофраж,дървен материал,керемиди,щото
> видиш ли,нямали общаци на обекта,всички са
> майстори и надника за тая работа е назнам си
> колко-ако искаш.
> Така могат да ти кажат и за декофрирането,и за
> почистването на обекта и за каквото друго се
> сещаш....
>
>
>
>
> Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане
> глава не боли,но от избързване.......много.
>


това е грешка запетаята... 192 кубика имам предвид. офертата е видях на бетоновъзела е но наистина идва ниска цената на бетона макар да е без ддс.
разтоварване не вкл. каза ми да искам да влиза в цената на материалите.
трнспорта за бетона надали е проблем както казах бетоновъзела е на 2км.
Незнам реално защо не прави изкопа той.Може би за момента няма машини за него но не мисля че тва е оосбен проблем.
Повечете даже биха ми казали че правят всичко и да си наемат подизпълнител за насипа и хидрото да речем като парите минат през него с надценка а той не го направи този номер а каза че просто ще викнем други хора за тези две неща.
Ако третата оферта е доста завишена може би ще приема тази но ще искам да се опишат всички дейности които ще трябва да се направят до края на грубия строеж.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 16:06:10
Марк, ако имаш отстъпки от доставчици, не смятам че е редно да ги подаряваш на клиента си...то едни отстъпки - биха покрили разходките до складовете и тел. разговори по поръчките. Даже и да го правиш, не ми казвай че не те гледат все едно, че винаги поръчваш в преразход...Строителя да си строи, инвеститора да си доставя материалите = добри отношения.
В офертата на човека всичко е направено общо, както и ти казваш в кубик бетон е сметнато и бетонпомпа и ... не се говори за тухли и зидане на кв.м а за тухлена зидария, т.е. ако се поръчат малко повече тухли, веднага скача и труда, макар че няма да се зидат. Желязото ако е сметнато1.9 тона а всъщност излезне 1.7 тона разликата няма да е около 200 лева а и труда за връзване и т.н. 400 лева. *beer*
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 16:23:43
avatar
Иво,нещо не си ме разбрал.Аз съм строител и правя така.И за отстъпките на основните материали не си прав-има вериги,от които ползвам доста сериозни отстъпки в резултат на дългогодишно партньорство-ако не вярваш,можем да сравним реални цени и със сигурност разликата покрива много повече от телефонните разговори smiling smiley
Колкото за другото-няма никакво значение от кое колко се поръчва,след като има договорена крайна цена примерно 100к за груб строеж-всеки обект си има количествена сметка,която строителя трябва да провери.Това че е поръчал 80 вместо 40 кубика тухли,не значи,че инвеститора трябва да ги плаща-напротив,остават си за сметка на строителя.Той може да поръча и 150м3,и каво от това-ако се е договорил,че грубия строеж ще е за 100к,значи толкова трябва да струва,нито повече,нито по-малко-затова са договорите и никой не е длъжен да плаща грешките на другия!

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 16:36:16
.


Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:45 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 16:53:47
IVO...нормално е човека да си ползва строителната история.Все пак на него това му е основна дейност и като гледам какво пише,не строи на принципа "ден година храни,а може и две-зависи какъв е деня".Вероятно има и работници на договор,на които трябва да осигури постоянна заетост,има някакви постоянни разходи и т.н.При това положение...ако от 5 години работи с бетоновия възел или арматурния двор и те му дават отстъпки,защо да не ги калкулира при клиента?Ще спечели с по-ниска оферта,но ще си е осигурил заетост.
По принцип е блага работа да се печели од надценки,ама това време в строителството май започна да отминава.Сега се налага все по-вече да се печели от оборот и определено в тая ситуация ще се чувстват по-комфортно тия,дето точно благодарение на добрите си контакти с доставчици и производители успеят да докарат една идея по-ниска цена без да се бута качеството.
Не е нищо ново.При производителите вече е тенденция.Аз с производители на строителни материали нямам работа,но при другите си е голяма драма.Половин процент по-ниска цена в сравнение с конкурентите решават дали ще има сделка или не.

Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 17:01:09
avatar
Естествено че е така.
Само ще вметна,че много от колегите,в стремежа си да не изпуснат обект,дават нереално ниски или подвеждащи цени от рода на 90евро на м2 и после не могат да си довършат обектите или се оказва,че цената не е за РЗП и не включва куп неща и всичко остава за сметка на инвеститора,ако и да има договор.
Може да се строи и с фирма на стопански начала за обекти от 5 категория-аз примерно обети от 4 и нагоре категории строя с една фирма(Акционерно дружество),която е регистрирана в Камарата и в която съм акционер.Това е с цел да не се плащат няколко такси.Имам и собствено ЕООД,с която напоследък строя обектите от 5 категория,за не се товари сметката на инвеститорите и пак си ползвам отстъпките,които имам за материали.... smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 17:04:37
Дано да е така , не познавам фирма която да не ти напише допълнителни разходи по време на работата .Особено ако ти дойде друг акъл и започнеш да им се бъркаш - ти ще плащаш допълнително всеки дяволук . От рода- ние в проекта заложихме това ти искаш онова и ще се скарате . А ко пък всичко стигне точно заначи си надписан с доста проценти отгоре . И по време на работа каквото видиш разпиляно по обекта да знаеш че ти го плащаш - от рода на цялата поляна осеяна със натрушен стиропор , в двора 1 самосвал натрошени тухли -които били за хвърляне , гвоздеи разпиляни навсякъде , бичмета и дъски нарязани на късо и вече захвърлени като ненужни , и след всичко това се поръчват нови такива. Позволи ми при тоя бум на строителство в Приморско да съм бил свидетел на всичко това.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 17:12:22
avatar
Filmatoplo,то затова са договорите и работните проекти-прави се всичко,което е включено в тях,ако някой иска нещо допълнително да се прави или не ,неупоменато в договора или чертежите в процеса на строителство,се прави анекс,с който се намалява или увеличава цената,но само с изричното съгласие на двете страни-всичко друго е самодейност,самоуправство или изнудване на една от страните

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 17:17:31
Ама нали живеем в БГ, всичко може .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход