Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално

Публикувано от ArturDent 
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 12:08:39
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:44 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 13:04:21
avatar
По това ,което гледам като количества,грубия строеж на ArturDent не би трябвало да излезе повече от 45 000 без ДДС.
По проекта на Koxx има още какво да се догледа,но мисля,че не би струвало повече от 140 000 лв.без ДДС-просто едните строители са надписали доста,а другите са си спестили много неща и на тая цена(85 000лв) ще има главоболията на qhost и на други със забравени и преместени колони и др.
Все пак и на двете места е важен и терена,приемам,че е така,както пише.. smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 13:15:34
Артуре, за парите да - видях че са 34000 лв.(тц тц тц - фирмата строител е в пълен унисон със закона - даже и на труда ще имаш ддс, искай им ф-ра, за да си обявиш разходите!!!) Скъпо-евтино, това си е до пазарлък, така че ти си решаваш, виждам че ти е по лесно някой друг да свърши рабта а ти да си платиш, дано да имаш късмет с избора ти!
От това което виждам е така както педполагах. Сравни чертежа дето съм качил с това което има при теб и "открии разликите" - няма подложен бетон, няма изолация под плочата, няма изолация отвън на фундамента...е, то като го заровиш, няма да си личи. Въобще, защо не ти е нанесла външната топлоизолация??? ако я направиш както трябва това са още 10-12 см навън и ще скъси стрехата...
...И нещо дето направо не го разбирам - имаш плоча на 2.60 и после още зид за да отвориш височина в таванското - тютюн ли ще сушиш? трябва ли ти за нещо? Или идеята е да можеш да стоиш прав в средата, когато се качиш на тавана - един път на 3 години - хехехехе
Да си беше вдигнал плочата с тези 50 см. нагоре, бе да не са 50 ама половината - 25 см, още не е късно да го направиш, не е и проблем - Как ще ти се отвори вътрешното пространство, ще е супер.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 13:32:53
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:45 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 14:12:21
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> По това ,което гледам като количества,грубия
> строеж на ArturDent не би трябвало да излезе
> повече от 45 000 без ДДС.
> По проекта на Koxx има още какво да се догледа,но
> мисля,че не би струвало повече от 140 000 лв.без
> ДДС-просто едните строители са надписали доста,а
> другите са си спестили много неща и на тая цена(85
> 000лв) ще има главоболията на qhost и на други със
> забравени и преместени колони и др.
> Все пак и на двете места е важен и
> терена,приемам,че е така,както пише..
>
> Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане
> глава не боли,но от избързване.......много.
>


markk ценя мненията ти и бих се радвал да напишеш в 2-3 реда при втората оферта откаде може да дойде проблема.
Реално на прав поглед в нея липсва изкоп-обратен насип-трамбовка неща които ще се правят от друга фирма и се оценяват на около 5000 лв както и хидроизолация на основите и полу-етажа оценени от другата фирма на около 13 000 лв.
Реално под тази оферта има подпис и строителя е готов да добави тези условия към окончателниая договор.
Фирмата е със сериозно име в града изградила много обекти които съм ги виждал.
Иначе утре чакам трета оферта която ще внесе повече яснота доколко
са адекватни предните две оферти.

пак добавям офертата че остана доста назад.

смр на 564 м2 като има умножено по 0.5 за основи затова има разминаване с 450 на рзп се иска 35 лв на м2 за работа общо 19763 лв.
бетон е сметнат на 1,92 кубика по 88 стотинки (което май е доста ниско като цена общо 17 000 лв.

арматура 15 тона за около 12 000 лв.
тухли зидария 25 см 130 м3 12 543 лв +5% рязане
тухли зидария 14 см 133 м2 1854 +5% рязане.
Варов разтвор 29м3 1450 лв
щурцове 102 м1 1224 лв.
печалбва 564 м2 по 25 лв -14100 лв.

тотал се сабира следното
Труд-19763 лв
бетон 17 000 лв
арматура 12000 лв
тухли 18500 лв
допалнителни рахздои(пе4алба) 14500 лв.

тотал около 82-85 000 лв


равен терен,лесен достъп на 2 км от бетон и желязо в рамките на града е.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 14:35:31
avatar
koxx Написал:
-------------------------------------------------------



> бетон е сметнат на 1,92 кубика по 88 стинки


Ето това ме притеснява най-вече,но не само...
Някой от офериращите сметнал ли колко наливания на бетон има общо-защото ще имаш и 3 и 30м3 ,но едно е да ти дойдат машини за наливане на 3м3,друго за 30м3,разликата в цената на транспорта и машиносмените е чувствителна за различни количества бетон.Затова аз като оферирам цени,гледам и смятам колко общо наливания има и получавам една средна цена-не може да се смята толкова кубика по толкова прави еди си колко.
Като прибавиш и операциите ,които не са сметнати ,се получава цена около посочената от мен(140 000)-все пак аз я посочвам като максимална,а и говоря наизуст-не съм видял проектите ти,може и да падне до към 120 000лв.,но в никакъв случай 80-85 000,няма как да им излязат сметките..
Струва ми се,че много варов разтвор са ти писали, а и какво означава без разтоварване-утре ще ти кажат да си викаш хора да качват и тухли,вар,кофраж,дървен материал,керемиди,щото видиш ли,нямали общаци на обекта,всички са майстори и надника за тая работа е назнам си колко-ако искаш.
Така могат да ти кажат и за декофрирането,и за почистването на обекта и за каквото друго се сещаш....


smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 14:45:22
avatar
А и какво значи,че фирмата е много сериозна и известна,пък няма да прави изкопа,хидро,топло и др.Какво значат тия коефициенти,умножения и пр.Една сериозна фирма,а и не чак толкова,трябва да има хора и да може да прави всички операции по различните етапи на строителството-в противен случай се размива отговорността и всички ще чакат бояджията да доизкусурява пропуските,но няма как да стане..
Аз лично не бих вкарал мои работници в изкоп,изкопан от друг,нито ги бих качил на скеле,сглобено от други...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-24 14:49 от markk.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 14:56:12
Гледам само труда - в офертата са ти дали 30 000 лева за труд, материалите не ги включвам - пуснали са ти арматура - материал около лев без ддс (толкова е от арматурен двор заготовка с ддс) съответно имаш и труд за заготовка и връзване...общо 1.58 ли беше....после с ддс ще стане 1.90 т.е. двойно - близо лев на кило за труд, ееех да бях станал арматурист ...
Попитай filmatoplo какво ще ти каже за отворените отоплителни системи с разширителен съд на тавана...човека написа 2-3 поста с по няколко думи и беше много точен, жалко е че не го разбираш.
Специално за въпросния разширител, от преливника върни една тръба до котелното и като пълниш, чакаш да потече вода от преливната тръбичка - значи си напълнил догоре...и качването на тавана ще отпадне.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-24 15:09 от Ivo.NovDom.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 15:12:51
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:45 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
24-08-2009 - 15:43:46
ЕЕЕ, супер си - за всичко си помислил!!! Значи действително не разбирам защо не си вдигнеш плочата поне с 25 см. Маркуча по-добре не го вкарвай директно в канала - не е практично, но ще си наясно ако ти изхвърли водата от системата, иначе няма и да разбереш, е то изстиват радиторите но...
Артуре, еми не е трудно да си доставяш сам материалите, има няколко склада около теб - пообиколи ги, виж цените - ограмоти се! Парите са си твой, ако искаш да го няма това чувство че те цакат, просто понаучи кое колко струва и си доставяй сам материалите.
Поръчваш си стоката, от склада ти я товарят на камионче и ти го пращат на обекта срещу цена за транспорта - 20-50 лева, може и да не плащаш транспорт - зависи дали склада няма да ти даде бонус.
Имаш 3 пъти да наливаш бетон - плащаш си директно на бетоновия възел - винаги има толеранс дали ще ти стигне или ще допоръчаш още малко...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход