Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално

Публикувано от ArturDent 
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
21-08-2009 - 10:57:58
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:42 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
21-08-2009 - 12:14:05
За изравняването трябва да питам съседа.Три декара за един ден...с булдозер.Булдозера си имаше отзад екстрактор за дървета.Джанките ги вадеше с все корените.Остава гола поляна.Идеално почистена.Опасявам се обаче,че ако трябва да се докара такава машина...общо взето е все тая дали ще работи три декара или 50 квардата...разходите по транспорта и са същите и като нищо формират по-голямата част от цената.Туй чудо идва и си тръгва с влекач...
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
21-08-2009 - 16:22:48
Като не си доволен от офертата чакай други .
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
21-08-2009 - 20:38:21
pike прати ми на лични ако е удобно накратко за твойта фирма и телефон аз чакам трета оферта ако нещо след нея имам колебания бих се обадил на твойте строители щом си доволен.
втората оферта е от сериозна фирма подписана и подпечатана познат ми е не приятел но все пак познат.
Странното че и парвата оферта е от познат а разминаваето е шокиращо.

Ако някой има идея откаде може да дойде проблема във втората нека да даде мнение.
мерси
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
21-08-2009 - 21:24:29
цената е около 120-130 евро на м2
при мен за рзп 213 м2 и 50 м2 веранди без покрива 54000 лв и още 20000-22000 лв покрива
уговорката ми е ТВЪРДА ЦЕНА който се е прекарал - прекарал .
говоря за цена близо до Пловдив
преди да започна имах и оферта от 100 000 лв
но други 3-4 фирми дадоха близки цени около 75000-80000 лв
всичките можеха да започнат веднага - сирач няма работа

желая успех на всички

*drunk* *beer*
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
21-08-2009 - 22:27:31
Толкова 100-130 Е на кв . Ако се поразтичаш за отстъпки по складове ще се спести много . Вземи майстори да ти вдигат основи и бетона - колони и плочи , зидарията може после да си я преградиш ти и едно циганче на надник.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
22-08-2009 - 09:31:57
Здравейте,

подкрепям напълно цифрите посочени от ghost13, напълно реалана за момента цена. Аз на топлоизолация на подпокривна плоча и според разчетите до финала на грубото сме в посочените от него граници. Район Пловдив.

Поздрави
BAT_GOIKO
*bow* *bow*
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
22-08-2009 - 10:52:22
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:42 от ArturDent.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
22-08-2009 - 11:18:30
Артуре,когато се делят пари на площ винаги се получават нееднозначни цифри.Много често сме коментирали във форума,че цена на м2 НЯМА!!!Важно е какво и колко се влага,а как ще дойде цената -при всеки е индивидуално.В Пловдив се строи по-евтино,има бетоновъзли,арматурни дворове и складове на всяко кише.При тебе не знаем какво е.В крайна сметка това е твоята къща-давай смело и това е.Едва ли ще прекараш строител,защото на него това му е работата,просто гледай ти да не се прекараш много.Ако трябва да дам себе си за пример-за двойно по-голяма квадратура аз платих точно двойно на твоите пари-излиза,че съм строил на цената на твоята фирма.Само че ако ти изброя колко неща още са ми направили за тея пари......При всеки е индивидуално-недей гледай,че на един му е 130е/м2,а на друг незнам си колко...Писах ти по-горе-вземи си количествена сметка твоя и си проиграй строежа предварително,уточни си какво искаш да се свърши и ще ти олекне.В момента времената са такива,че ти казваш на строителя колко даваш,а не както беше точно преди 1 година-той да ти казва за колко ще го направи.
Преди 2 месеца мазачи ми поискаха 9 лв/м2 за 250м2.Аз казах,че плащам всичко 1000лв- е кво-на другия ден започнаха....
Успех!! smiling smiley
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
22-08-2009 - 11:37:02
За Приморско -основи до първа плоча -труд не повече от 4000 лева , етаж до плоча 4000 лева и покрив до керемида или воалит -6000 лева -това за 100-120 квадрата не разгъната площ.Ако има др средни етажи пак по 4000 лева .Доставка на материали ,транспорт и ископи отделно . 40 лева на кв основи етажи ,за покрив 60 лв на кв . груб строеж .А колко са др цени - за 100-120 кв етаж -30 кубика бетон ,прицеп тухли ,2,5 тона желязо ,4 кубика вар или палет лепило.15 кила гвоздеи ,кангал кофражна тел . Кофража се смята оборотен .



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-08-22 11:52 от filmatoplo.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход