Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално

Публикувано от ArturDent 
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 08:27:09
avatar
Просто ти се чудязащо не си направиш покрива плосък?!
Доста неща от цената падат в канала....

Чест и почитание
Abu
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 08:41:00
Гогол, не я подхващай пак тази тема... Хората не умеят да смятат, не виждат функционалните предимства, естетиката им е друга... тяхна си работа. В момента бачкам на един "комплекс", където всяко покривче, включително караулката, ще е с покривна градина. Само това ми стига да съм привърженик на плоските покриви - възможността за озеленяването им.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 09:36:41
Като първоначална инвестиция са по-евтини плоските.Ама после като стане "мяу"...ремонта си е приключение от към цени,майстори и т.н.За това не вярвам да се наложат у нас скоро.Колкото и по-евтино да излиза първончално...на това ремонта му е да го направиш наново...
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 09:52:46
Гоголе,не е само до инвестиция и поддръжка.Аз примерно съм пълен фен на архитектурата с плоски покриви.Някои му викат средиземноморие и т.н.
Но я си представи в Родопите,заобиколен отвсякъде от предимно двускатни керемидени покриви да изтъпанча примерно къщата си с плосък покрив,със съответната архитектурна обвързаност-еми то стои като изср....Близо до мен има такива-не върви.Нали все пак всичко трябва да си тежи на местото.Там по морето имате много повече свобода в това отношение. *huh*
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 13:23:03
koxx Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам идея да заменя водоплътната септична яма която е заложена с малка станция за пречистване на бг фирма.
Цената изглежда близка а ямата ми казаха че се чисти доста често и като цяло станцията ми хваща повече окото.

...но никъде не срещнах мнение
за да знам все пак за недостатъци по тоя въпрос с
станциите.Някой дето да е ползвал д е споделил е
интересно.




Ползвам такава, белгииска. winking smiley



Негативи НЯМА! Когато се къпеш няма да смяташ през сълзи че ако си направиш "вана" ще ти струва 100 кинта. Станцията струва около 7к. монтажа излиза около 1000 лв. (багерче за копане, надници, скална маса за обратен насип) ... и дренажен канал Ф 300 за дъждовни води до най-близката бара. Затова ще е хубаво да се съберете 3-4 комшии и да си изградите общо съоръжение. Даже и биоорганизмите ще се чувстват по-добре ако им се подава регулярно "кльопачка" winking smiley
Единствения разход е за ток колкото за ел. клушка - има компресор (аератор), който вкарва въздух на биоорганизмите.

Единствнения недостатък е, че като вграждаш такива съоръжениица, малко-по малко ще започнеш да надхвърляш общоприетата и много популярна в интернет "цена на груб строеж за кв.м."



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-29 14:04 от Ivo.NovDom.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 17:11:50
интеерсно е това мерси за мнението.
Българската е доста по ефтина а изглежда също надеждна + сервиз.
като добавим че се пести от бетон за водоплътна яма може да се окаже по ефтино от септична яма дори.
Къде трябва да се излива отработената вода след цикъла?
наоколо няма дерета и канали smiling smiley
Има комшии и асфалтов път тва са ми границите:/

Иво четах че даваш доста мнения за покривите какво мислиш за този ISOTEC za koйто съм дал линк?
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 18:13:21
Полива се градианта с воадата.Ще ти го обясняват подробно като отидеш да гледаш станциите...слагат се допълнителни модули.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 18:58:20
Abu stiga s tia ploski pokrivi be, mnogo dodre znae6,4e samo s funkcionalnost i prakti4nost ne moze da se jivee, 80% ot oblika na zgradata se formira ot ot pokriva. Osven sinus i kosinus kratkijat ni jivotec ima i duga stpena, nari4a se EMOCIONALNA, bez neja nie vsi4ki 6tjahme da se nari4ame ne hora a smeta4ni ma6ini a domovete ni 6tjaha da prili4at vsi4kite do edin na kutii za obuvki. Ne go priemai li4no, nali znae6 na6ta pogovorka;LICE P.... PRODAVA!Haide sus zdrave. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 19:33:02
koxx Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво четах че даваш доста мнения за покривите какво
> мислиш за този ISOTEC za koйто съм дал линк?

Погледнах линка, изглежда доста лесно за работа, но честно казано не съм запознат.
Ако си с хоризонтална плоча - по лесния и по-евтин вариант е да изолираш плочата.
Ако нямаш плоча и трябва да изолираш под керемидите - пробвай го.
Покривите най-често се правят с остатъците от кофражите - които така и така са купени.
Въпрос на сметкти е - колко ще излезнат материалите - ако цената е еднаква слагай от ИЗОТЕК-а, а кофража опитай да продадеш. ... ако идеята ти е да намалиш от труда за покрива, тогава си договори друга бригада за монтажа на покрива, отделно от строителите или предложи на тях да ти го направят са същите пари.

Пречиствателната станция, трябва да я заустиш някъде - направете си канал - все някъде околовръст има друг такъв или река - 300-500 метра не е кой знае колко, ако се съберете повече хора... Зимата няма да можеш да поливаш с водата а и при мисълта откъде идва трудно вероятно да я ползваш за поливане, и на мен ми мина тази идея през главата но се отказах. *zzz* Вече има доста модели на пазара, тогава нямах време да обикалям и избирам - попаднах на тази и я поръчах. Цената, дали не бъркам, но може и да е 6 к. имам някъде ф-ра, но не ми се рови. Щом другата е по-евтина, и щом си има сертификати, взимай, ама първо КАНАЛ.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-29 19:40 от Ivo.NovDom.
Re: Много теми за "Цена груб строеж" - ето реално
29-08-2009 - 20:02:48
ivaneli ...световна криза е...всеки търси по-евтиното.А като се смени още едно поколение архитекти...и вече ще трябва да си плащаш допълнително за да ти проектира някой четирискатен покрив...няма да има кой,освен разни 70 годишни дядовци,заминали из селата да си прекарат старините в традиционни къщурки,далеч от големи град и занимаващи се с архитектура само за хоби. *ok*

Това в кръга на шегата,разбира се...но походът на времето няма как да бъде спрян.Функционалноста бавно си пробива път над традицията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход