Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
LKK
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
02-03-2009 - 23:19:39
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
02-03-2009 - 23:44:45
Ако не е от слягане, струва ми се че е горяла тази къща.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
02-03-2009 - 23:59:43
Тц.Тези стъпаловидни пукнатини за типични за топлинните разширения."Thermal expansion crack" в най-чист вид.Пукнатината следва профила на свързващия слой.Не тухлата се цепи,а свързващият слой между тухлите.Тухлата се цепи едва в края на пукнатината,когато вече няма на къде да се водят разширенията.

Другите изглеждат така:




[nsmp.wr.usgs.gov]

Този ефект се елиминира,ако има сглобка.В горялите къщи наистина се появяват такива пукнатини-пак заради разширенията.То в стена е лошо ако се получи...я си го представете в основа.Моментално от там започва да тече.За това се търси начин да се преодолеят разширенията.За това има много начини и зидарите си ги знаят от край време.Ама с навлизането на новите материали въпросът ще става все по-актуален.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-03 00:09 от salvador.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
03-03-2009 - 00:17:25
А пукнатини в основите от суха и спечена почва виждал ли си? В Тексас само от това се пукат основите.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
03-03-2009 - 00:44:21
Не.Чак там не съм ходил.Чел съм нещо,че в суха почва пораженията били и в трите направления-като усукване нещо се получавало...са не само по хоризонтал и вертикал са щетите,ами се наблюдавало и изместване на вече разделените части в дълбочина една спряло друга.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
19-03-2009 - 20:25:56
Пиша по тази малко позабравена тема с надеждата някой да сподели впечатления от пенополистиролните блокчета Тивит защото почти бях решил да ги използвам за моя строеж с презумпцията че както пише на сайта им ще се спести около 30% желязо и бетон и куп други екстри за тях и за замазката им. Но Вчера се срещнах с конструктора и му споменах тези мои намерения на което той отговори че икономия няма да има от желязо и бетон и по добре да си избия от главата тия мои експериментаторски идеи и да заложа на традиционното и изпитаното та дилемата ми е дали да си избия от главата конструктора или да си избия от главата идеите.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
19-03-2009 - 21:02:29
avatar
Бъди традиционалист и не си пълни главата с глупости.....
Не прави икономии/при все ,че желязото сега е най евтино/,щото ще ближеш бая рани впоследствие....
Не дай боже да попаднеш и на "майстор".....
Не е достатъчно изпитана все още технологията - просто недей....... *yes*

Чест и почитание
Abu
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
19-03-2009 - 21:14:47

Не съм привърженик на блокчетата, още по-малко на конкретен производител, ама е направо безобразно така да се подминава желанието на клиента! Не е работа на конструктора да решава вида на изпълнението. В случая или го мързи, или е некомпетентен, или и двете...
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
19-03-2009 - 21:48:27
avatar
Или се е напарил....Но едва ли...
Не вярвам в тия технологии,дето пестим от желязо и цимент....Там за където са измислени,дали имат същите климатични условия и т.н.?Щото не е маловажно.. *yes*

Чест и почитание
Abu
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
19-03-2009 - 21:59:32
Не може конструкторът да решава каква къща искам аз!
Но си прав за лекия бетон - не ми хваща окото... Един приятел си направи чудна къща на 4 етажа само стоманени греди и олекотен бетон, тук-там поротерм 35. Питах го що се е набутал с толкоз много релси (ама те бая корави!), а той вика "имам 25% икономия на желязо и пак ми е по-здрава къщата от стандартното строителство". Е, архитект е, сигурно може да си направи сметката... ако не беше мърлявото изпълнение на бетоните, щеше да е отлична идея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход