Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
13-04-2009 - 13:54:39
Четворките тук по строежите масово ги зидат изправени.От много хора съм чувал,че това е напълно погрешно,отделно дето леят колоните по самия зид без никакви разстояния.Ама това е положението....
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
14-04-2009 - 15:42:28
Фло мерси за линка,даде ми по обща представа как горе долу седят нещата и, че все пак не е толкова гаражна работа както си мислих в началото. В по предните постове беше писал че би било добре да се разбърква със готов цимент ако не ме лъже паметта Р 42,5 или нещо подобно,ти пробвал ли си да правиш сместта със примерно да кажем цимент на ТИТАН,ако не се лъжа беше продукт на Златна Панега.Отделно на сайта го дават без добавяне на пясък,ти беше споменал че е добре да се сложи м/у 50-100 кила на м3. smiling smiley

Любо благодаря и на теб за инфото относно пасивноста на къщите. winking smiley

Ззамисъла който се опитвам да достигна е да избегнем трудоемкоста и нервите които едни майстори могат да ти костват при едно такова начинание както и постигане на по добри изолационни резултати без видимо оскъпяване на материалите и изработката му.Спомням си че обсъждах с моя майстор зидане със поротерм,гледаше ме малко неловко след което ми каза че щяло да стане по добре и ефтино с тухли четворки от завод тракия,камо ли ако му спомена че ще много по целесъобразно ако се направи със лек бетон :] ,мога да се обзаложа че дори не са чували за него а са майстори поне от 20-на години *huh* .


Отделно което ми хареса е това че по един или друг начин се олекотява цялостно конструкцията(евала на Фло за идеите).При мене имам горе долу около 160м3 зидария.Ако това го умножим по 108 тухли на кубик(имам предвид стандартни четворки) се получава около 17280 тухли,ако една тухла е 4 кг се получава около 70 тона без варта за зидане,докато при лекия бетон е окло 51 тона, и това без да намаляме ТИ качества и здравина,сега само остава да убедя майсторите че 1+1=3 :] *beer*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
15-04-2009 - 08:56:01
peterbg !
Цимента е стандартизиран, а Титан е една от българските марки!R 42,5 е по-бързо втвърдяващ цимент и по-як,по причина,че има по-малко странични добавки забавящи втвърдяването ,като суров гипс например.Това позволява да се свали кофража на следващия ден,докато при обикновения цимент отиват и седмица и повече!Добре е при бързовтвърдяващите цименти да се добавят полипропиленови фибри/900гр./м3/против съсъхване и пукнатини,а в случая и с полистиролбетона да не се разслоява/изплуване на топчетата/.На практика на кофа цимент се добавят щипка фибри.Много е важно при всички бетони водата да не надвишава 50-60% от масата на цимента. По отношение на пясъка-пробвал съм с всякакъв пясък и дори с каменно брашно/трошен камък/още повече,че цената му беше наполовина на пясъка и дава много добър резултат.
Ако работата по правене на ПСБ е на завет и сянка, то си е удоволствие , в сравнение с другите строителни занимания ,макар това да звучи мазохистично ! :] Успех!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-05-2009 - 00:55:58
avatar
Фло, твоят бетон може да е готин, ама виж тези какъв са измислили:

Self-healing concrete promises cities that never will fall

Дай рецепта за такъв smiling smiley
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-05-2009 - 07:49:10
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, твоят бетон може да е готин, ама виж тези
> какъв са измислили:
>
> Self-healing concrete promises cities that never
> will fall
>
> Дай рецепта за такъв


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%80]това[/url]Ако го имаш и си готов!Технологията е аналог на гипскартона-ред кевлар,ред цимент с добавка и т.н.!Другата съставка ,освен цимента е силициев диоксид или производно/силикон/!Малкото притеснение е ,че кубичния метър може да ти излезе колкото къщата по цена!
Ако пък разполагаш с оптични влакна и ги редиш перпендикулярно на зида при заливането ,като си лееш тухлички или цяла стена получаваш прозрачен бетон.Това е бетон ,който пропуска дневната светлина и наподобява стъклените тухли по външен вид!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-05-2009 - 10:55:54
Здравейте!
Незнам,дали точно в тази тема трябва да питам,но съм в недоумение: стигнах до измазване от вътре на итонга/вътрешни стени/.Майсторът ми държи да е само тераколова шпакловка с последващ грунд.После- тапети или латекс.Никакви мазилки.Така се предпазвал итонга от влага/проникващи изпарения/.Страхувам се,че отгоре ще бъде гредоред,и ако изпаренията не проникнат в стените,ще се насочат към тавана.Моля,за вашето мнение? :cry:
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-05-2009 - 19:50:01
SOS,моля!!!!! eye popping smiley eye popping smiley
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-05-2009 - 20:23:23
Бяла циментова шпакловка ще свърши работа ! Има и такава с фибри,но може да минеш и с обикновена!

ivelinel , не се вживявай много с тия влаги -не строиш турска баня все пак!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-07 20:36 от фло.
LKK
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-05-2009 - 20:36:49
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> SOS,моля!!!!!
Недей да запечатваш с теракол, защото ще се видиш в приключение. Итонга си го остави да "диша", това по никакъв начин няма да му навреди /ако не вярваш прочети указанията на производителя/. Теракола си има определено предназначение, което е написано върху упаковката и не става за всички ония работи дето в БГ правят с него! Освен ефекта на запечатване е прекалено едрозърнест, за да стане за латекс или тапет директно.
За измазване на стените си има съответните продукти, като гипсова шпакловка например.

Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-05-2009 - 22:26:05
Благодаря ви!Така и предполагах,че не е удачно с този теракол,но нали той е "майстора"......Още веднъж, благодаря! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход